Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Planuje kupić Razer Nage (pewne). i może (Anansi).

Jestem wieloletnim graczem (mmo rpg).

Głównie gry : ( Lineage 2 , World of Warcraft ).

Teraz wraz z planowanym kupnem nowego komputera , planuje odświeżyc moje ,, Akcesoria''.

Chciałbym się was poradzić w sprawie podkładki do Nagi , ponieważ nie znam się tak wybitnie na tym

gdyż od 2004 do teraz gram na ,, szmaciance '' o reszcie sprzętu można się domyslić :).

 

Głownie chodzi mi o to żeby :

 

- Nie ścierały się szybko ślizgacze.

 

- Nadawała się głownie do (MMO/RPG) .

 

- Do FPS [byle by spełniała te graniczne normy- (ogólnie neutralnie)].

 

 

Z góry Dziękuję . ^^

Edytowane przez Fankman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może pomyśl o podkładce Speed jeżeli nie chcesz zdzierać ślizgaczy, lecz do MMO nadają się bardziej szorstkie=dokładne control. Pomyśl o Razer Goliathus Speed (rozmiar sam sobie wybierz), a jeżeli nie wiesz co brać speed czy control to weź dwustronną podkładkę np. Razer Vespula lub Roccat Alumic. Nie myślałeś o klawiaturze Roccat Isku? Polecam Razer Lycosa w wersji Mirror, fajny lustrany efekt, lecz się palcuje...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do mmo jak najbardziej speed, nie liczy się precyzja, lecz po prostu szybkość tego kto szybciej kogoś ztargetuje, i nie trzeba tego zrobić dokładnie :P. Ale i tak podkładka, podkładką, a najważniejsze są umiejętności gracza ;). Korzystam z takiego samego zestawu jaki ty właśnie planujesz do tego uzywam podkładki Steelseries Qck+, co prawda lepsza może być wersja heavy, ale co byś nie wybrał raczej nie powinieneś mieć problemu z kontrolą myszki jak i zużywalnością ślizgaczy.

Edytowane przez C r 0 w
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tej podkładce :

 

http://allegro.pl/podkladka-pod-mysz-razer-sphex-gaming-grade-lodz-i2174225295.html

 

Do mmo jak najbardziej speed, nie liczy się precyzja, lecz po prostu szybkość tego kto szybciej kogoś ztargetuje, i nie trzeba tego zrobić dokładnie :P. Ale i tak podkładka, podkładką, a najważniejsze są umiejętności gracza ;). Korzystam z takiego samego zestawu jaki ty właśnie planujesz do tego uzywam podkładki Steelseries Qck+, co prawda lepsza może być wersja heavy, ale co byś nie wybrał raczej nie powinieneś mieć problemu z kontrolą myszki jak i zużywalnością ślizgaczy.

Ocenił byś w skócie jak spisuje się twoja mycha i klawa ? ( Bardzo mnie to ciekawi ) :)
Link to post
Share on other sites

Czyli według opini pozostaje :

 

- Razer Goliathus Standard Fragged Speed

- STEELSERIES QCK+

- Razer Vespula ( fajne połaczenie speed/control , ale niewiem czy u Nagi sie spisze .)

 

Do mmo jak najbardziej speed, nie liczy się precyzja, lecz po prostu szybkość tego kto szybciej kogoś ztargetuje, i nie trzeba tego zrobić dokładnie :P. Ale i tak podkładka, podkładką, a najważniejsze są umiejętności gracza ;). Korzystam z takiego samego zestawu jaki ty właśnie planujesz do tego uzywam podkładki Steelseries Qck+, co prawda lepsza może być wersja heavy, ale co byś nie wybrał raczej nie powinieneś mieć problemu z kontrolą myszki jak i zużywalnością ślizgaczy.

----------

To skusił byś się na krutką opinię jak ci funkcjonuje w grach i ogólnie Naga i Anansi ( oczywiście jak będziesz miał czas ) Każda dla mnie opinia się liczy . Z tego co słyszałem to np . Anansi ma łatwo ścieralne klawisze . Cechuje osobiście co innego u niej ale chciałbym wiedzieć jak ci ,, słuzy '' :]

Edytowane przez Fankman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Anansi ma klawisze po prostu plastikowe, nie pokryte gumą, więc napewno będą się "Lśnić" po czasie, moja poprzednia lycosa miała właśnie klawisze gumowane, gdzie po "WASD" nawet śladu nie było tylko podświetlany dziury. Mam Anansi od dość krótkiego czasu nadal nie opanowałem jej do końca po przesiadce, lycosa miała mniejszy skok klawiszy i mniejsze przerwy między samymi klawiszami. Trochę jeszcze mi to utrudnia życie, ale pierwsze wrażenie miałem lepsze niż na widok lycosy, jest ciężka, stabilna i solidniejsza. Thumb Keys, naprawdę fajne umieszczenie klawiszy pod makro, co mnie osobiście denerwowało w logitechach, że klawisze G były daleko na boku i nie dokońca mi tam pasowały, tak tutaj już instynktownie po kilku godzinach jestem w stanie z nich korzystać. Multicolor, jak dla mnie funkcja zbędna, chociaż klawisze są gorzej podświetlone niż w moich poprzednich klawiaturach, niektóre z nich nie są całkowicie podświetlone, a druga sprawa jest taka, że koloru niebieskiego w zasadzie nie ma, ale i tak nie piszę patrząc na klawiaturę, więc to tylko takie "pedantyczne" spostrzeżenie.

 

Jeśli chodzi o Razer'a Naga, już prawie drugi rok z niego korzystam, wcześniej posiadałem razera deathaddera, stąd moja podkładka bardziej pod myszkę optyczną(2mm grubości), a nie laser, ale nie odczuwam mimo tego dyskomfortu podczas użytkowania. Miałem już 2 myszki Naga(przekombinowałem, próbując ją nieco zmienić i zepsułem %-)) wpierw zwykła potem Molten, były obie zrobione z naprawdę dobrych materiałów, guma się nie ściera, nie uświadczyłem też przypadłości "dwu-klika". Aktualnie mam połączenie obu tych myszek, bo co prawda molten mi się podobał to jednak lycosa była niebieska i nie pasowało mi podświetlenie, więc sobie je przełożyłem %-) (Teraz żałuje, no ale nadal mam oryginalne czerwone ledy).Wiadomo myszka na pierwszy rzut oka wyłącznie do gier, ale jednak ja również znalazłem dla niej świetne zastosowanie podczas pracy w programach graficznych, gdzie dodatkowe 12 guzików ustawiałem, pod najczęściej wykorzystywane skróty. No ale wracając do gier, w gry fps za dużo nie gram, jedynie MW2 i BF3 (Mówię tu i mutliplayer, o single to tam wiadomo przejdzie się i w kąt), można odpowiedni wykorzystać fakt, że posiada dodatkowe guziki, choćby pod zmianę broni, melee/knife, granat itd. wszystko pod twoją prawą dłonią, więc na klawiaturze można skupić się na wykonywaniu odpowiednich ruchów i manewrów, bez potrzeby przerywania czy zatrzymywania się. W mmo to chyba oczywiste, klawisze te to głównie twój podręczny Skill Bar, ewentualnie zmiana weapon set'a.

 

Miało być krótko, ale trochę się rozpisałem, napisałem takie proste spostrzeżenia, jeśli chcesz wiedzeć coś jeszcze od bardziej technicznej strony to możesz pytać.

 

Czyli według opini pozostaje : - Razer Goliathus Standard Fragged Speed - STEELSERIES QCK+ - Razer Vespula ( fajne połaczenie speed/control , ale niewiem czy u Nagi sie spisze .)

Ewentualnie jak wcześniej wspomniałem Steelseriec Qck Heavy, chyba, że cena Cię odstrasza, ja się do niej przymierzam, ale jeszcze dużo innych wydatków na głowie. Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Anansi ma klawisze po prostu plastikowe, nie pokryte gumą, więc napewno będą się "Lśnić" po czasie, moja poprzednia lycosa miała właśnie klawisze gumowane, gdzie po "WASD" nawet śladu nie było tylko podświetlany dziury. Mam Anansi od dość krótkiego czasu nadal nie opanowałem jej do końca po przesiadce, lycosa miała mniejszy skok klawiszy i mniejsze przerwy między samymi klawiszami. Trochę jeszcze mi to utrudnia życie, ale pierwsze wrażenie miałem lepsze niż na widok lycosy, jest ciężka, stabilna i solidniejsza. Thumb Keys, naprawdę fajne umieszczenie klawiszy pod makro, co mnie osobiście denerwowało w logitechach, że klawisze G były daleko na boku i nie dokońca mi tam pasowały, tak tutaj już instynktownie po kilku godzinach jestem w stanie z nich korzystać. Multicolor, jak dla mnie funkcja zbędna, chociaż klawisze są gorzej podświetlone niż w moich poprzednich klawiaturach, niektóre z nich nie są całkowicie podświetlone, a druga sprawa jest taka, że koloru niebieskiego w zasadzie nie ma, ale i tak nie piszę patrząc na klawiaturę, więc to tylko takie "pedantyczne" spostrzeżenie. Jeśli chodzi o Razer'a Naga, już prawie drugi rok z niego korzystam, wcześniej posiadałem razera deathaddera, stąd moja podkładka bardziej pod myszkę optyczną(2mm grubości), a nie laser, ale nie odczuwam mimo tego dyskomfortu podczas użytkowania. Miałem już 2 myszki Naga(przekombinowałem, próbując ją nieco zmienić i zepsułem %-)) wpierw zwykła potem Molten, były obie zrobione z naprawdę dobrych materiałów, guma się nie ściera, nie uświadczyłem też przypadłości "dwu-klika". Aktualnie mam połączenie obu tych myszek, bo co prawda molten mi się podobał to jednak lycosa była niebieska i nie pasowało mi podświetlenie, więc sobie je przełożyłem %-) (Teraz żałuje, no ale nadal mam oryginalne czerwone ledy).Wiadomo myszka na pierwszy rzut oka wyłącznie do gier, ale jednak ja również znalazłem dla niej świetne zastosowanie podczas pracy w programach graficznych, gdzie dodatkowe 12 guzików ustawiałem, pod najczęściej wykorzystywane skróty. No ale wracając do gier, w gry fps za dużo nie gram, jedynie MW2 i BF3 (Mówię tu i mutliplayer, o single to tam wiadomo przejdzie się i w kąt), można odpowiedni wykorzystać fakt, że posiada dodatkowe guziki, choćby pod zmianę broni, melee/knife, granat itd. wszystko pod twoją prawą dłonią, więc na klawiaturze można skupić się na wykonywaniu odpowiednich ruchów i manewrów, bez potrzeby przerywania czy zatrzymywania się. W mmo to chyba oczywiste, klawisze te to głównie twój podręczny Skill Bar, ewentualnie zmiana weapon set'a. Miało być krótko, ale trochę się rozpisałem, napisałem takie proste spostrzeżenia, jeśli chcesz wiedzeć coś jeszcze od bardziej technicznej strony to możesz pytać. Ewentualnie jak wcześniej wspomniałem Steelseriec Qck Heavy, chyba, że cena Cię odstrasza, ja się do niej przymierzam, ale jeszcze dużo innych wydatków na głowie.

Czyli ,, Jedziemy na tych samych wodach '' hehe . Gram głównie mmo ale fps tez sporadycznie (przetestowac te lepsze np MW itd. )

Ucze sie (a raczej zaczynam przygode ) z projektowaniem na Cad i Corel ( i tu mi oczy otworzyłeś ) niewyobrażam jak uzywam myszki do tych programow ale skoro mowisz .).Wracając do twojej oceny jest Super , nie będe tu strzelać informatycznym słownictwem bo przyznam że mój poziom jest nikły. Co do klawy chyba all sie dowiedziałem a razer naga z tego biegu czasu co przeszla ścierają sie boczne kalwisze ? Bo z tego co wyczytałem tez że niektorzy niemoga sie przyzwyczaic co do kalwiszy i sie mylą , ale po ta ta nage stworzyli i myśle że dla chcącego nic trudnego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ucze sie (a raczej zaczynam przygode ) z projektowaniem na Cad i Corel ( i tu mi oczy otworzyłeś ) niewyobrażam jak uzywam myszki do tych programow ale skoro mowisz .)

To akurat sporo ludzi wykorzystuje w tych myszkach, mi służy jako szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji przybornika, zmiany między warstwami itp, to wiadomo każdy pod siebie, jeszcze można korzystać po prostu jako podręczny numpad.

razer naga z tego biegu czasu co przeszla ścierają sie boczne kalwisze ? Bo z tego co wyczytałem tez że niektorzy niemoga sie przyzwyczaic co do kalwiszy i sie mylą , ale po ta ta nage stworzyli i myśle że dla chcącego nic trudnego.

Nie zauważyłem, żeby się w ogóle starły, co do pomyłek, do nagi dołączają gumowe nakładki na klawisze, które możesz przykleić i sobie w ten sposób nieco ułatwić korzystanie z bocznych klawiszy, chociaż ja sam nawet ich nie ruszyłem.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To akurat sporo ludzi wykorzystuje w tych myszkach, mi służy jako szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji przybornika, zmiany między warstwami itp, to wiadomo każdy pod siebie, jeszcze można korzystać po prostu jako podręczny numpad. Nie zauważyłem, żeby się w ogóle starły, co do pomyłek, do nagi dołączają gumowe nakładki na klawisze, które możesz przykleić i sobie w ten sposób nieco ułatwić korzystanie z bocznych klawiszy, chociaż ja sam nawet ich nie ruszyłem.

A jakbys miał teraz kupic podkładke do nagi co byś wybrał :

 

- Razer Goliathus Standard Fragged Speed / Control

- STEELSERIES QCK+

- Razer Vespula

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tych 3? Goliathusa Speed jest nieco twardszy i wytrzymalszy od SSQck+. Vespulę miałem między steelseries qck mini a steelseries qck+(Wtedy za bardzo się nie znałem, a że pod deathadderem, który jest optykiem działała świetnie to znów kupiłem), bardzo dobra podkładka pod laser, niestety co ja uświadczyłem, to strasznie zużywalna warstwa speed, gdzie powoli było już widać matowe plamy i rysy, oraz niewielkie ciemno szare prześwity. Natomiast warstwa control powoli, ale jednak ścierała mi nieco ślizgacze. Dość dziwne też były jakby powietrze pod podkładką, były takie małe guzki, gdzie nagromadziło się powietrze, na warstwie control udało mi się ich pozbyć, ale na speed już nie. No i teraz uważam, że jest zbyt mała, no ale to przez to, że mam największy model ss 400x450 %-). Qck+ jeśli miałbyś brać bierz wersję Heavy, bo jest napewno lepsza, a cena taka jak vespula około 100zł.

Edytowane przez C r 0 w
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Z tych 3? Goliathusa Speed jest nieco twardszy i wytrzymalszy od SSQck+. Vespulę miałem między steelseries qck mini a steelseries qck+(Wtedy za bardzo się nie znałem, a że pod deathadderem, który jest optykiem działała świetnie to znów kupiłem), bardzo dobra podkładka pod laser, niestety co ja uświadczyłem, to strasznie zużywalna warstwa speed, gdzie powoli było już widać matowe plamy i rysy, oraz niewielkie ciemno szare prześwity. Natomiast warstwa control powoli, ale jednak ścierała mi nieco ślizgacze. Dość dziwne też były jakby powietrze pod podkładką, były takie małe guzki, gdzie nagromadziło się powietrze, na warstwie control udało mi się ich pozbyć, ale na speed już nie. No i teraz uważam, że jest zbyt mała, no ale to przez to, że mam największy model ss 400x450 %-). Qck+ jeśli miałbyś brać bierz wersję Heavy, bo jest napewno lepsza, a cena taka jak vespula około 100zł.

Tylko właśnie , PODKŁADKA STEELSERIES QCK HEAVY ma tylko Wymiary [mm]: 450 x 400 x 6 - Niestety niepasują mi (zbyt duża.)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Korzystałem z szmaciaków od Razera i miałem kontakt z Destructorem, ale najlepszą podkładką z jakiej korzystałem i korzystam obecnie to Roccat Sota.

Ale czy będzie Naga na niej funkcjonować i spełnać te podstawy co napisałem :

 

 

Nie ścierały się szybko ślizgacze.

 

- Nadawała się głownie do (MMO/RPG) .

 

- Do FPS [byle by spełniała te graniczne normy- (ogólnie neutralnie)].

 

No to może pomyśl o Goliathusie? Wersja speed.

Pozostała walka na podium któraś z tych trzech :

 

- Razer Goliathus Standard Speed / Control. http://allegro.pl/podkladka-razer-goliathus-standard-fragged-control-i2168203724.html + (karon)+ ( Cr0w).

 

- STEELSERIES QCK. http://allegro.pl/podkladka-steelseries-qck-ultra-cena-i2160594229.html

 

- ROCCAT SOTA GRANULAR BLACK. http://allegro.pl/podkladka-roccat-sota-granular-black-wysylka-24h-i2157908018.html + (Sasior).

 

(Chyba że ktoś mając Nage może podsunąć jakaś praktyczniejszą ) Niby taka podkładka ale chce żeby spełniała sie w tych typach gier co napisalem bo to juz na te ,, kilka lat '' nie lubie na hura kupować.

(A sami wiecie że szybko to można zrobić , ale w kiblu ):) heh

+ - Bedę zaznaczał według waszych odp. tak najłatwiej bedzie wybrać :)nie tylko dla mnie ale dla wszystkich co mają Razer Nage.

Którą wzielibyście ?.

Edytowane przez Fankman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozostała walka na podium któraś z tych trzech : - Razer Goliathus Standard Speed / Control. http://allegro.pl/po...2168203724.html - STEELSERIES QCK. http://allegro.pl/po...2160594229.html - ROCCAT SOTA GRANULAR BLACK. http://allegro.pl/po...2157908018.html

Sota jest takiej samej grubości jak qck+, z nich najlepiej weź sobie Goliathusa ma 4mm i jest najtwardszy, może nie idealny, ale pod laser powinien wypaść najlepiej.
Link to post
Share on other sites

W poście #16 już Ci napisałem, dlaczego wypada najlepiej z nich trzech, patrząc jedynie pod Razer Naga. Jeśli chodzi o powierzchnię to jak też było już powiedziane RTS/RPG - Speed FPS - Control. Jednak co byś nie wziął nie będzie tak naprawdę, źle ja mam na mojej podkładce powierzchnię, której bliżej do speed, ale i tak pograć można w FPS, wystarczy wprawna ręka %-).

@down, Co się przejmujesz %-)?

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Mam Control, ale używam do FPS tobie polecam Speed jak do RPG. Ups, nie zauważyłem twojego posta Cr0w gdy pisałem.

Ok dzięki . Jakby ktoś chiał to oceniajcie i wpisujcie jaką podkładke i dlaczego ja bedę zapisywał + na górze jak pisałem wyżej, przyda sie to juz każdemu Kto posiada Nagę.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...