Skocz do zawartości

EVGA GF 560 Ti 2gb vs GF 570 HD 2,5gb


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie, czy między tymi płytami będzie duża różnica w wydajności?

  • Evga GeForce 560 Ti 2048gb (822Mhz/4000Mhz)
  • Evga GeForce 570 2560gb (732Mhz/3800Mhz)
Zależy mi nie na ciszy, lecz na wydajności, tj. przynajmiej ok. 50 FPS w Battlefield 3 na Ultra, nie zacinaniu się grafiki, pobór prądu jest mi obojętny, ok 2gb VRAM na przyszłość, bo komputer z ewentualnymi modernizacjami ma starczyć na 5 lat.

 

Czekam na wasze odpowiedzi!

 

A może jakieś porównywalne Radeony byście mi polecili? (myślałem o 6950, 6970, 78xx)

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

No, maja sporo pamięci te karty ;) A tak na poważnie to jeżeli chcesz mieć 50 fps w Battlefieldzie 3 na ultra w full HD to musiałbyś połączyć 560Ti w SLI lub rozejrzeć się za HD 7950/7970.

Edytowane przez simon78
Link to post
Share on other sites

No a żeby uzyskać coś około 50fps w cenie d0 1200zł? 560 Ti w SLI to koszt ok. 1800zł, lepiej kupić GF 580...

 

Czekam aż spadnie cena 7950, to może kupię... Lecz wtedy płyta na PCI-E 3.0 np. Asrock Extreme4 gen3 (P67)

Link to post
Share on other sites

Zestaw dopiero kupuję, ale czekam na IB (jeżeli będzie drogi to biorę i5 2500k)

 

i5 2500k/i5 3570k + Noctua NH-D14/Silver Arrow/Archon rev. A

MSI P67 GD65/Asrock Extreme6

WD Caviar Black 1tb x2 (Raid 0)

4gb Corsair Vegance Low profile 1600MHz x2

SilentiumPC Regnum L50 (dużo miejsca na cooler i grafikę)

Link to post
Share on other sites

Evga GeForce 570 2560gb (732Mhz/3800Mhz)

 

Gdzie takiego gtx'a można dorwać?

 

Skoro dopiero kupujesz kompa, to lepiej poczekaj na premierę gtx'ów 6xx, a może nawet radeony 78xx będą warte uwagi.

Edytowane przez 4mp3hR
Link to post
Share on other sites

Na sprzęcie z sygnaturki grając w full HD na ultra miałem zazwyczaj pomiędzy 35-45, momentami przekraczało 50 fps i to w singlu. Tak więc jeśli chcesz mieć wiecej to niestety musisz dołożyć do interesu ;)

Edytowane przez simon78
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kartę chcesz kupić do nowego zestawu to za wcześnie założyłeś temat.

Procesory Ivy Bridge będziesz mógł kupić dopiero za jakieś 4 miesiące. Wówczas spopularyzują się radeony HD 7xxx oraz będziemy już jakiś czas po premierze GTX 6xx. Jak wyglądać będą wówczas ceny nikt nie wie.

 

Co do proponowanych przez Ciebie kart to GTX570 będzie wyraźnie szybszy, szczególnie tam gdzie potrzebna jest maksymalna moc obliczeniowa. Oraz jeżeli chcesz mieć w BF3 około 50FPS to GTX560TI nie wchodzi w grę. Ja mam GTX580 i nadal w Multi nie mam cały czas 50FPS. Czasami 80 czasami 30...

Link to post
Share on other sites

Pomijając nakład. Rzucą dwa tysiące procków, a następna seria za dwa miesiące. GTX 570 sprawuje się dobrze w BF'ie. Warto sobie wgrać najnowsze sterowniki i śmiga pięknie. Dodatkowo EVGA się dobrze kręci, więc podbijesz taktowania i będziesz miał te swoje 50 FPS. Weź sobie MSi. EVGA i ashit jest nie do pomyślenia. Mid-high-end karta i płyta budżetowej firmy.

Link to post
Share on other sites

GTX 570 HD ma ciętą sekcję zasilania względem wersji bez dopisku "HD", przynajmniej tyle dowiedziałem się kiedyś od sprzedawcy w DDR2 szukając karty dla znajomego, ogólnie to niespecjalnie mi ją polecał. Natomiast mimo wszystko jeśli chcesz grać w FHD, to będzie lepszym wyborem aniżeli 560Ti.

 

Jeśli do wydania masz te 1200zł, to bierz i się nie zastanawiaj. Bo 79xx za te pieniądze nie kupisz, 78xx raczej dużo wydajniejsze (jeśli w ogóle) nie będą, a GTX 6xx to temat widmo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...