Skocz do zawartości

W miarę wydajne chłodzenie do oc do 100zł


Recommended Posts

Witam.

Szukam dla kolegi chłodzenia na procka. On ma E7300 2.66GHz i chcielibyśmy wycisnąć około 3.8, ew. 3.5. Szukam więc w miarę dobrego, cichego w okolicach 100zł (ew.110-115). Wydajność nie jest bardzo ważna, byle tylko nie musiał wrzucać maksymalnych obrotów na tych 3.8, żeby się nie zagotować ;). Czyli nie musi być chłodny, ale tak maks 55-60 w obciążeniu bez buczenia ;) Przez cichy rozumiem cichszy od boxowego, bo takie jest obecnie i to najgłośniejszy element w całym kompie.

Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/cooler-master-hyper-tx3-evo-92mm-i2155283664.html

ale nie wiem czy bd cichszy od boxa

i jeszcze taki, chyba wydajniejszy

http://pclab.pl/art44739-58.html

P.s. Rozumiem, że oc zwiększa temp, więc powiedzmy, że niech chociaż zachowa głośność boxa na tym oc, bo za takie pieniądze nie można oczekiwać cudów ;p

Edytowane przez piterk2006
Link to post
Share on other sites

Chyba weźmiemy tego Thermaltake Contac 29 bo na pclabie ma rekomendację. Fortis jeszcze by uszedł ale w tym teście jest lepszy TT. P.S. Pastę mam jeszcze od mojego starego mugena z tego co pamiętam ic diamond 7 czy coś takiego. W testach 2 lata temu była najlepsza

Edytowane przez piterk2006
Link to post
Share on other sites

Mam contac 29bp i Polecam. Temp Super

A jak z głośnością? Cichy jest?

Nie ma szans na tym CPU na 3.8Ghz to nie E8xxx max. z 3.6Ghz poleci, ale jaka to płyta główna i zasilacz?

Na necie ludziom spokojnie idzie na 3.8. Jeden nawet doszedł do 4.02 ale na napięciu 1.45, normalnie trzyma 3.8 na 1.36

Też się zdziwiłem, bo wiem, że do 4 to dobija 8400, ale spróbujemy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...