Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

Wiecie co, może chodziło im o to, że ceny IB będą taki esame jak ceny SB na początku? przecież i5 2500k od razu nie kosztował 800zł (jak teraz), lecz pewnie też coś ok. 1000zł... Wiecie coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, bo niestety nie byłem w stanie śledzić cen od początku, to SB kosztowały tuż po premierze właśnie koło 800 zł... A potem złotówka poszła w dół...

 

Sprawdziłem, po premierze najmniej koło 800, potem spadła do 670, wzrosła do prawie 1000 i teraz znowu spadła na koło 800.

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem i5-2500K za 669zł fabrycznie nowego... równolegle z i7-2600 (bez "K") dla kolegi, za którego dałem nieco ponad 1000zł (allegro). Był taki okres, kiedy i7-2600 (bez "K") można było z płytą "starej" rewizji B2 dorwać za 1000-1100zł na Allegro. Oczywiście używane.

Link to post
Share on other sites

No ja zaryzykowałem i zainwestowałem w platforme AMD. Za 1.5-2 lata zamierzam zmienić procka i nie wiem czy bd dobre czy shit. Coś słyszałem że jakieś kafary czy koparki, czy walce mają nieługo wyjść wiosna-lato tego roku ;)

 

Wiadomoć coś o podstawce ?

Link to post
Share on other sites

nie kopary, tylko buldożery, a konkretnie AMD Bulldozer, czyli po prostu mówiąc seria FX, w której wszystkie procki bd miały odblokowane mnożniki i wysokie taktowania, jak 3,9GHz w standardzie i to na aż 8 rdzeniach! (AMD zapowiada również serię dla graczy z 10 rdzeniami...)

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, może chodziło im o to, że ceny IB będą taki esame jak ceny SB na początku? przecież i5 2500k od razu nie kosztował 800zł (jak teraz), lecz pewnie też coś ok. 1000zł... Wiecie coś na ten temat?

Kosztował około 750-800 zł od razu po premierze, i5-760 był o około 20-30 zł tanszy. i5-3570k ma być sprzedawany w cenie identycznej jak i5-2550k. Marze w tej branży są bardzo niskie i żaden ze skelepów internetowych nie będzie mógł sprzedawać 3570k za np. 1000 zł dłużej niż przez kilka dni. No chyba, że byłyby problemy z dostępnością.

 

(AMD zapowiada również serię dla graczy z 10 rdzeniami...)

Dla graczy to nie miałoby najmniejszego sensu... W sumie to nie wiadomo dla kogo to miałoby być.

Link to post
Share on other sites

Ta ... i która gra to wykorzysta ? :)

Jeden moduł procesora Bulldozer zawiera dwie jednostki stałoprzecinkowe oraz jedną współdzieloną jednostkę zmiennoprzecinkową. Cytat za benchmarkiem. Wszędzie gdzie liczy się wydajność pojedynczego wątku lub/i w każdym programie, który nie potrafi wykorzystać wszystkich wątków bulldozera wydajność leży. W grach słabo zoptymalizowanych pod wielordzeniowość bulldozer ma wydajność pentium g620, w części gier z lepszą optymalizacją wydajność i5-2500. Koszmarnie nie równa wydajność.

Link to post
Share on other sites

Sandy Bridge warto kupić teraz bo potanieje przez debiutujące Ivy Bridge, a Ivy Bridge warto będzie kupić gdy będzie wypierane przez kolejną generację. Ta teoria jest dość adekwatna do ekonomoii i obecnej sytuacji, jedynie co psuje ceny to Nasz Vat, większy procent ceny spowodowany drożejącym transportem i niestabilność walutowa. Co do wydajności to Sandy Bridge oferuje już tak wiele, że wymiana tylko dlatego, żę wchodzi coś nowego około 20% szybszego nie ma sensu... ale wymiana na 4 generacje oczywiście tak

Link to post
Share on other sites

Różnica jaka ma być miedzy SB a Ivy to każdy wie ale należy pamiętać że tylko pierwsze sztuki Ivy Bridge będą się kręcić wysmienicie przy niskim (V) (reklama) to samo było z SB jednakże i52500k to proc bardzo mocny którego nie ma sensu zmieniać dla paru % lepszej wydajności jak narazie w grafice zintegrowanej a gry hm.. macie przykład po BF3 który korzysta tylko z trzech rdzeni,drugi przykład to 2600K VS 2500K-który lepiej sobie radzi w grach więc czy jest sens zmieniać ? odp. nasuwa się sama.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...