Skocz do zawartości

Jaki wiatrak 120/140mm do Scythe Mugen z PWM?


Recommended Posts

Jak w temacie. Poszukuję wiatraka do tego chłodzenia (to chyba bez znaczenia :P ) z PWM, ponieważ jak podłączyłem wiatrak 3pinowy to bios wywalił jakieś błędy wiatraka, więc chyba musi być 4 pinowy czyli chyba pwm. Cena - miło by było około 30zł w dół (max 35). Jeżeli będą, tylko droższe to zostanę przy starym.

W całym tym poszukiwaniu chodzi o to, żeby był porównywalny bądź lepszy (wątpię, żeby taki istniał) do Scythe SlipStreama dołączanego do tegoż chłodzenia (http://www.cooling.p...ukt,552904.html). Czyli tak 110-120m3/h żeby miał i NAJWAŻNIEJSZA RZECZ - CISZA! Wymieniam go tylko ze względu na hałas, bo te 26 jednak jest głośne. Oczekuję więc czegoś w okolicach 20-21db (o ile to wystarczy, żeby odczuć różnicę). Niezła wydajność jest ważna, ponieważ ten wiatrak wciąga powietrze do budy, a jest w pewnej odległości od dziury (z 8cm od wlotu

Znalazłem jedynie coś takiego - http://www.cooling.p...ukt,552148.html

Na stronie producenta podawana głośność to 0,3 sona czyli 22.5 dB. Niby w porównaniu z SSS to różnica 4 dB ale w sonach AC jest ponad 2 razy cichszy od SSS (0,7 sonów / 0,3 =2,33). Czy sony nie są przypadkiem bardziej miarodajne od dB? Bo gdzieś czytałem, że słyszalność dźwięku nie jest liniowa i np. różnicy pomiędzy 100 a 105dB nie zauważymy ale pomiędzy 15 a 20 bardzo wyraźnie.

Proszę o wypowiedzi z waszych doświadczeń bo na dźwięku się nie znam i mówię jedynie to co mi się wydaje ;)

Podsumowując:

Szukam wiatraka z pwm 12/14cm o wydajności 110-125m3/h i głośności 20/21dB w cenie <35zł

Link to post
Share on other sites

Ten jest dobry tylko drogi :( Chyba wrócę do starego slip streama, bo jednak trochę obawiam się grać na ręcznej regulacji a takto bd miał pewność, że chłodzenie jest ok (co prawda teraz na black jecie mam 33 stopnie, a wydajność chyba jest z 30% więc nie jest źle)

Link to post
Share on other sites

szczegóły zależą od procesora i liczy się temperatura rdzeni (bo proc to stówę i więcej wytrzyma), według specyfikacji dla intela to 72 stopnie, dla amd 62, niemniej znam przypadki pracy phenoma II przy 80 stopniach i dalej chodzi jak ta lala

 

edit: także nie bój żaby

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...