Skocz do zawartości

DDR 1GB wymiana kości - restart przy logowaniu do windowsa


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem ze starym już komputerem którego dostałem do "odświeżenia". Zrobiłem swoje czyli odkużyłem go a było tego w ***j, nowa pasta na cpu itd, itp. Doradziłem znajomym by przesiadli się z wysłużonego już xpeka na windka 7 tylko trzeba było dokupić ramu standardowo było 512mb. Kupiłem nówki 2x 1GB samsunga zgodne ze specyfikacją płyty i o dziwo występuje problem z logowaniem do windowsa. Otóż jak pisałem w temacie komp przy logowaniu się do systemu restartuje się. Zupdejtowałem bios, przekładałem ram do inego slota, restetowwałem bios i dalej to samo. O dziwo na tej starej pamięci 512mb windek 7 uruchamia się bezproblemowo. Sprawdzałem też na innych kościach (identyko jak samsunga tylko od kingstona) i bez rezultatu. ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

 

Komp:

cpu - Intel Celeron D 351 - 3200MHz

mb - asus P5GPL-X SE

gpu - GeForce 7300 GT

ram DDR - było kingston 512mb

- kupione 2x samsung 1gb

Link to post
Share on other sites

4 kości wszystkie nowe, róznych firm kupione w różnym okresie i wszystkie uszkodzone?? troche mało wiarygodne

 

a i w biosie widzi normalnie wszystkie

 

Tego memtesta to się odpala pod windowsem?

Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites

Memtest wypalasz na płytkę i odpala się tak samo jak instalator windowsa.

 

Doradziłem znajomym by przesiadli się z wysłużonego już xpeka na windka 7

Przy tym sprzęcie to raczej nie jest dobry pomysł.
Link to post
Share on other sites

spróbuj odpailic jakies livecd lub postaw winde na nowo, może coś system zgłupiał

 

Przy tym sprzęcie to raczej nie jest dobry pomysł.

niekoniecznie, instalowałem na podobnych i słabszych i hula, byle ramu było
Link to post
Share on other sites

zasilacz to jakieś dziadostwo od mode com feel II-350 ATX

 

jedna kość 1gb kingstona działa! ale już razem z tamtą 512mb już nie hmm... sprawdzałem na innym zasilaczu chyba trochę mocniejszym a już na pewno nowszym (w sensie prawie nie używanym) tracker 4 life 400 i idą obie kości 1gb i 520mb Kingstona czyli chyba te są sprawne tylko. I chyba miałeś rację że i zasilacz był w to "zamieszany". Wniosek sam się nasuwa iż tamten zasilacz już stracił na mocy w końcu ma ok 5 lat i a firma podejżewam że znajduje się na czarnej liście.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...