Skocz do zawartości

Słabe osiągi karty graf.


Recommended Posts

Witam

 

zmeiniłem swojego radeona Asus 4850 512mb ddr3 (taktowania standardowe) na Gigabyte 6850 OC 1gb ddr5 (820/4200), spodziewałem sie szałowej wydajności licząc że moja stara karta juz miała troche czasu jednak mój nowy nabytek działa strasznie wolno przykładem może być lubiany przez wszystkich 3dmark. W wersji 2005 w rozdzielczości 1680x1050 nowa karta uzyskuje koło 17500 punktów przy czym na starej miałem 17100, testując w tym samym programie na standardowych ustawieniach karta uzyskuje 18200 punktów przy czym w komparatorze na benchmark.pl w tym programie podany jest wynik 28400 punktów. Testy robilem na najnowszej wersji sterowników 12.1. Co może być powodem? Napewno mam słabszy sprzęt niż ten użyty do testów przez benchmark gdyż mam amd athlon x2 7850 2.8@3.0 2x2gb ddr2 płyte asus m3a-h/hdmi ale czy różnica wyniosła by aż 10tys punktów? Co innego może być powodem?

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka to zwyczajnie procesor hamuje kartę graficzną. Do 6850 to by się jakiś phenom2 przydał przynajmniej. innego logicznego wytlumaczenia tu nie widzę :) Skoro stara dobrze z tym prockiem działała, to nowej musi brakować coś do pełnego szczęścia.

Link to post
Share on other sites

testy w necie są robione na czterordzeniowych prockach gdzie taki HD6850 może bez problemu rozwinąć skrzydła , a ty masz procka na leciwej podstawce AM2 , ta karta byłaby sporo ograniczana na jakimś AM3 Athlonie II 250 3.0Ghz a co dopiero na tak starym cpu jak twoje , tutaj zalecałybm jakiegoś AM3 Phenoma II X4 , min. Athlon II X4 631

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Grafika jest dość ograniczana przez procesor. Płyta obsługuje wszystkie procesory Phenom II i takie proponuje zakupić, szukał był Phenom II 955, obecnie chyba najbardziej opłacalny procesor AMD twoja plyta nie ma chłodzonej sekcji zasilania i lepiej wersje procesora z TDP 95W, jest także 125W. Podaj jaki masz zasilacz w obencym komputerze?

 

ps: Czy dobrze wyczysciłes sterowniki poprzedniego 4850?

Link to post
Share on other sites

gando, właśnie też miałem na myśli phenoma2x4 955/965 np. Karta przy takim procku powinna o wiele lepiej działać. Ja miałem raz odwrotną sytuację, bo miałem chwilę gtx260 z moim i5 760@3,6ghz wtedy i zwyczajnie kartę dusiła rozdzielczość 1920x1080 w nowych grach, dla przykładu już gtx460 radził sobie dobrze w tych samych grach i ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Co do sterowników to walczyłem wczoraj z nimi kilka godzin żeby sprawdzić czy to nie ich wina, na dzieńdobry zainstalowałem ze strony amd 12.1 potem stwierdziłem że może gigabyte ma jakieś swoje lepsze więc ściągnąłem najnowsze z ich strony bazowały chyba na wersji 11.2 ale po ich instalacji wszystko sie zwaliło, ekran czarny ikonki w dziwnych kolorach, nie szło nic odczytać z pulpitu, więc zainstalowałem dostarczone z kartą, działały ale na wersji 10.1 a to już wiekowa wersja

 

zasilacz pentagram 500w

 

co do procesora to myślałem już nad wymianą ale stwierdziłem że lepsze efekty da wymiana karty

Edytowane przez BlackDevil
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...