Skocz do zawartości

Gry - rozmowy PSP maniaków


Recommended Posts

Na konsolę wychodzą pełną parą gry, które mogą zachwycić ale też zaszokować mizerną jakością wykonania. Można w tym temacie pisać recenzję na temat gier, polecić jakąś grę, zapytać jaką polecacie grę , gdy mamy 50 zl. np. i nie możemy się zdecydować na jaką grę owe złote przeznaczyć.Możecie także pochwalić się własną biblioteką gier. Na chwilę obecną po pewnych roszadach i odchudzeniu mojej biblioteki gier mam jedynie Killzon'a . Dopiero, co zamówiłem Fifę 08. Gra jest dosyć fajna, i w cenie 19 zl na prawdę nie szkoda. Dzięki temu mam już dwa pudełeczka na półeczce, a zbiegiem czasu , bo już nie sprzedam swojej kolekcji ;) będzie wygladać lepiej i bardziej szpanersko. Polecam obie posiadane gry bo kupując używki tych starszych klasyków PSP można zapłacić tyle co za pizzę z śrenimi składnikami.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem sobie Tekkena DR. :wariat:

To już 3 gra !!

xD haha :hahaha: to wyprzedziłem ciebie :hahaha:

Dziś zakupiłem trzecią, God of War:Chains of Olympus za 45zł, nówka sztuka.

Mam jeszcze Tekken:DR (szkoda że nie ma online-infrastructure multi) i Killzone: Liberation.

 

A kart PSN nie ma i nawet sony nie wie czy będzie. pytałem w ich sklepie firmowym(gdzie za Goda biorą 79zł! Zdzierstwo i rozbój w biały dzień!)

to powiedzieli że miały być wtedy, co psp go, psp go mają(chciał mi opylić,myśli że naiwny jestem...ciekawe jak miałbym się grą potem wymienić albo używaną sprzedać, albo jak grę kupić jeśli nie mam karty płatniczej?! :hahaha:) a karty nie przyszły. A, i jeszcze że SONY to nie to samo co SONY ENTERTAINMENT i że sony kupuje od S.C.entert. i sprzedają w sklepach :hahaha::hahaha:

Link to post
Share on other sites

Po prostu masz fundusze i więcej kasy. Ale muszę cię zasmucić, bo ja miałem wcześniej gry. I to będzie tak:

GTA, Medal of Honor Heroes, Prince of Persia, film Ewolucja, Untold the LEgends, sequel, God of War, Fifa 08, 09, Killzone, Tekken . Jest to jednak zalążek góry lodowej i jak narazie skromne 3 gry powoli co jakiś czas będą się powiększać. :hahaha:

 

Właśnie grałem w Fifę 2010 . Gra jest w porównaniu do 08 jakby łatwiejsza, przystępniejsza. Zdecydowanie na plus zachowanie piłkarzy oraz przechwytywanie piłek. Natomiast lobowanie oraz dośrodkowywanie nie jest najlepsze.... Ogólnie mam pozytywne wrażenia, gra chodzi szybciej i jest ładniejsza. Nie ma jednak rewolucji i przy Fifie 09 równie dobrze bawiłem się na PSP. Chyba się skuszę na 09 w niedalekiej przyszłości bo kosztuje grosze. W skali 1/10 daję Fifę 2010 7 + , bo wiem że już lepsza nie będzie na tej konsoli. :hahaha: PSP jest genialne :wariat:

 

Podzielę się wrażeniami jak dostanę Tekkena. Muszę się zastanowić jaką kolejną grę kupić.

A co do God of War. Jak ktoś ma dużo czasu na granie to się zawiedzie na godzie. Po tygodniu odłożysz na półkę bo będziesz miał dość. :hahaha:

 

Fajnie się gada, ale trochę głupio gdy my tylko mamy PSP i rozmawiamy. Inni czują się jakby patrzyli na lody truskawkowe przez szybę. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Raczej jak na górę lodową. Truskawkowo-malinowych, z bitą śmietaną :D

Gdyby psp dało się podkręcić, to co innego. Od razu tłumy. A takie smartfony na przykład się da, ale to chyba raczej kwestia łatwiejszego tworzenia własnych programów-sony tępi homebrew, tak samo jak piratów. Chcesz tworzyć-kup drogi SDK i potem wyślij swoje dzieło do naszej kontroli jakości, dołożymy mega marżę, zarobimy miliony a ty może przeżyjesz do następnego miesiąca.

 

Wcale nie mam kasy. Za tekkena dałem 40zł, killzone-49. Jestem raczej skąpy. W tej chwili zbieram na router wifi, żeby po necie na psp w killzone pograć-i tu muszę dać killzone minusa, w killzone na ps2 było znacznie więcej opcji multi, to jest znane ci zapewne: deathmatch, team deathmatch, assault, a do tego fajne: domination, i dwa których natywnych nazw nie pamiętam, ale jeden z nich to taki assault, tyle że helghanie muszą zniszczyć generatory ISA zanim stracą własne(podwójny assault, ale bez podkładania materiałów wybuchowych) i coś w stylu capture the flag, ale z 5 cioma teczkami porozrzucanymi startowo na planszy, ci którzy mają przewagę w ilości teczek w bazie dostają więcej pkt/min. No i brak botów, boty na ps2 dawały radę(maks 13 na planszy, wykonywały cel misji i działały zespołowo, ale jak jeden na hardzie znalazł granatnik, to...dość powiedzieć, że lepiej do niego nie podchodzić, lepiej snajperka-headshot-i gonimy, pilnując żeby jego koledzy go nie podnieśli).

Takie 9= jak dla mnie, zobaczymy jak przejdę, czy nie obniżę.

 

God of War... na razie: Czapki z głów. Przecież to jest konsola przenośna! To ciągnie może ze 3 do 5W, jak nie mniej! I nie ma wylotów powietrza, więc praktycznie się nie grzeje, a jednak wyświetla grafikę tylko odrobinkę odstającą od God of Wara 1 na ps2.

W dodatku co chwila coś się dzieje, normalnie rollercoaster, ani chwili wytchnienia. Jedyny minus póki co, to łatwe secretsy-praktycznie podane na tacy, i trochę za łatwy, na hardzie gram, GoW1 wydawał mi się trudniejszy. Doszedłem na razie do bazyliszka, znaczy UWAGA SPOJLER(słońce spadło)KONIEC SPOJLERA, zobaczymy jak dalej.

Link to post
Share on other sites

Mnie też ciężko się wydaje na gry. Ale takie hobby. W każdym razie ja staram się wydawać ok. 20 zł co mi się udaje. Za każdą grę nie dałem więcej niż 20 zł jak na razie. Oczywiście używane i nie nowości. Zobaczę jak mi się spodoba DR. Na nowość to się skuszę w wakację, skończę szkołe to i jakąś robótkę się znajdzie może... :)

 

Co ty na to by napisać jakąś recenzję gry ? ??

Aha, Fifa 2010 wcale nie jest zła, jest na prawdę fajna. :D

Link to post
Share on other sites

Co ty na to by napisać jakąś recenzję gry ? ??

dobry pomysł nie jest zły, ale... Potrzebowałbym pomocy redaktora/polonisty, bo przedmioty humanistyczne nigdy nie były moją mocną stroną. Wolę fizykę, przede wszystkim.

Mat-fiz rulez 8-)

W weekend jednak spróbuję*, napiszę, poproszę wtedy o twoje opinie na tamat gry, to będzie bardziej obiektywne.

 

*jak będę miał czas i mnie lenistwo siłą nie weźmie.

Link to post
Share on other sites

Mam już plan, ja mogę zrecenzować Tekkena, lub Medala 2 , bądź Killzona. Jeszcze nie wiem co, a chyba znajdę chwilę. Cóż, ja też nie jestem mistrzem ale widziałem wiele recenzji, uwielbiam tego typu materiały, i mogę powiedzieć, że nie jest to trudna rzecz ją napisać. Gorzej by miała ona dojrzały i miły w czytaniu klimat , styl. To jest sztula ;)

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jak będzie wyglądać Tekken 6 na PSP. Na stacjonarki wypaśnie, ale jeśli przebiję DR i będzie oferować więcej i na większym poziomie grę to kupię. :) Oczywiście nie od razu uzbieram kasę, ale mając DR nudzić się nie będę. Mam nadzieję że z PSP da radę wycisnąć lepszą grafikę. A mój kolega mówił mi że ma być przechodzenie do innej planszy przy większym ciosie :co: Będzie coś takiego ?

Link to post
Share on other sites

A mój kolega mówił mi że ma być przechodzenie do innej planszy przy większym ciosie :) Będzie coś takiego ?

Zasadniczo jest w wersji na ps3/xbox360. Pytanie czy będzie w wersji na psp. Możesz przebić przeciwnikiem ścianę/podłogę tak jak np. Jin Kazama przebił ścianę Heihachim w endingu Tekkena 3 :co:

Mnie wystarczy kalka DR + postać czy dwie i ONLINE... 8-) Bez online mogą nie wydawać, jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie muszą wprowadzić więcej ciosów, jakieś nowe postacie , poprawić grafikę, menu. Może jakiś nowy tryb. W innym przypadku nie mam po co np. szukać jakieś roboty by zarobić na tekkena. :oops:

 

Tylko muszę się postarać bo w innym wypadku znowu będę bez kasy, ale to odległa przyszłość....

 

Aha, mat-inf rządzi nie mat-fiz :)

 

Nie ma to jak spożycie piątku przy Quake i Tekkenie na PSP. Ok. 300 fragów w Quake, przy czym ostre bicie w clanie i CTF po czym odegranie się na instandib gdzie zdobyłem ok. 200 death. Niezłe doładowanie.

Link to post
Share on other sites

Aha, mat-inf rządzi nie mat-fiz :)

Szczerze mówiąc, to byłem w mat-fiz-inf :co: , ale na pytanie o profil zawsze się odpowiadało mat-fiz, i wszystko jasne :P

 

Nie ma to jak spożycie piątku przy Quake i Tekkenie na PSP

Quake na psp? Która część?! Czy Tekken na psp, a Quake na PC? Quake 2 CTF, ehh, te czasy.. Trójka jakoś mi nie podeszła. Czwórkę właśnie nadrabiam. Ja w piątki dota+piwo, bo bez piwa jakoś noobię. Zazwyczaj.

Co do quake'a... w dwójeczkę to się miało te 300-400 vs 40-50 reszty... nie ma to jak zdobywać przyjaciół za pomocą railguna, trzysetny raz :)

Link to post
Share on other sites

:co::P:):):):]:)

zdaje się że coś przezawalistego mnie ominęło...

LET THE GAME BEGINS :evil::evil::evil:

BUAHAHHA a ha ha hi he ha a ha ha(...and i thought my jokes are bad)(Joker z Batman:Dark Knight)(tak właśnie teraz się cieszę, psychopatycznie :) )

 

Dzięki Darodaredevil... Micha mi się uśmiecha od ucha do ucha... Świat właśnie stał się lepszy ^^

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamięć nie myli to temat jest może i luźny ale wskazuję jasno że chodzi o tematy dotyczące PSP :co: Sentymentów nie będzie , banik się należy Dar......ek.

Żartuję , można gadać o wszystkich grach.... :P

 

Tak, gra jest tak świetna że ciężko było mi z nią zerwać, dlatego wytrzymałem miesiąc. Robię kolejną przerwę miesięczną od przyszłego tygodnia... Czyli wracam ..... na przełomie listopada. :)

 

Na razie ćwiczę w Tekkenie, i wybrałem sobie tego Diabła, Devil Jin, czy jakoś tak ze skrzydłami. Trenuję tę postać, bo ma klimat, i jest niezła. Jest ciężko, zupełnie tak jak w Quaku.....

 

Czytaliście recenzję SS Broken Destine ?

Link to post
Share on other sites

Na razie ćwiczę w Tekkenie, i wybrałem sobie tego Diabła, Devil Jin, czy jakoś tak ze skrzydłami. Trenuję tę postać, bo ma klimat, i jest niezła. Jest ciężko, zupełnie tak jak w Quaku.....

Devil Jin to tak naprawdę Jin Kazama z Tekkena 3, + kilka zagrań devila/angela z tekken 2 chyba(promień z czoła). W piątce tekkena Jin Kazama dostał pełny pakiet nowych ciosów, tracąc stare.

Ja osobiście wolałem Jina z trójki, czyli w piątce/dr wolę jego mroczne alter ego.

Czytaliście recenzję SS Broken Destine ?

Grałeś w soul calibur 3? albo 4? IMHO wolę system walki SC od tekkenowego.

Mówisz o recenzji z psx extreme? Czytałem, i kupię Broken Destiny jak tylko pojawi się w platinum. Co do sterowania... W SC3 triggery(L2, R1 i R2) pozwalały bezstresowo wcisnąć kw+trk, albo kw+trk+O, albo wszystkie naraz(L2). Ułatwiało to znacznie wpisywanie combosów. W SC:BD tego nie będzie, i za to właśnie redakcja dała minusa. Ja praktycznie zawsze leciałem na kw+trk+O+X, no i L1, więc jakoś przeżyję. No i Kratos... Brakować mi będzie Vadera, mimo że był spoza uniwersum.

Co do drugiej nowej postaci... Sam jego wygląd wskazuje, żeby go nie brać :co:

Sentymentów nie będzie , banik się należy Dar......ek.

Ja bym uważał, Daro jest moderatorem, ich lepiej nie drażnić w ten sposób, bo wielu wyznaje zasadę, że bujać to my, a nie nas :)
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, miałem przyjemność rozmawiać z Panem Darkiem, i stwierdzam że jest bardzo przyjaźnie nastawiony do młodych i "nowych" użytkowników.

 

 

Devil Jin, jak mniemam, jest dość trudną postacią do opanowania, gdyż przy kangurze instynktownie potrafiłem wyprowadzić płynną akcję, czego nie mogę jeszcze powiedzieć o wyżej wymienionej postaci. Być może zmieni się to w miarę czasu spędzonego przy Tekkenie, acz na dzień dzisiejszy jest dla mnie nieosiągalny.

 

Tak, chodzi mi o recenzję w PSX Extreme. Ocena 8 , lecz wymienili słabe lokacje, stosunkowo kiczowate postacie i zagrania, oraz nietrafione tryby. Sam nie wiem co o tym myśleć. Nie widziałem jej na żywo, chyba został youtube. Nie spieszy mi się nigdzie, ale tego typu gry są na prawdę wciągające, dlatego poważnie zastanawiam się czy by nie zacząć rozglądać się za kolejną grą z tego gatunku. Właśnie chodzi o Tekkena 6. Jeśli będzie lepszy i wprowadzi zmiany to chętnie go kupię. Jeśli będzie to prawie że DR to może coś innego, i właśnie Broken Destiny.

 

Nigdy nie grałem w żadną inną bijatykę, nielicząc FF Disidia na PSP.

W jakiej cenie są gry Platinum ? Bo nie ma u mnie w mieście porządnego sklepu z grami na PSP i jestem tylko zdany na allegro. Nadmienię, że z cenami bywa różnie. Jeśli zejdzie tak szybko jak np. Motorstorm ( nawiasem gra jest super) to będzie fajnie.

 

Swoją drogą miło jest pierwszy raz w życiu zagrać w bijatykę, odkryć piękno konsol. Wy już nigdy nie będziecie zaskoczeni i nie będziecie przeżywać tak jak ja takich chwil... :co::)

 

Darek :

Ja ok. 3 dni, więc ok. 70 h. Wychodzi na to że jak gram to w ciągu tygodnia spędzam łącznie 3h.

Link to post
Share on other sites

Nie widziałem jej na żywo, chyba został youtube.

Nic ci to nie da, ogląda się to tak samo jak każdą inną bijatykę. Warto zacząć od przejścia tutoriala! Inaczej nie zrozumiesz mechaniki rozgrywki, a to ona właśnie jest świetna.

Osiem to dobra ocena, oznacza że gra jest porządna. Co do recenzji, to jest silnie nacechowana negatywnie, ponieważ jej autor zawarł w niej swoją frustrację. Czytam to pismo od dawna, i wiem, że tak opisane gry dostają oceny 2-5. Skoro dostała ósemkę..

Nie wiem też czemu ta recenzja jest taka krótka. Demo god of wara było zrecenzowane dłużej. Dopóki nie zagram, nie będę się dalej wypowiadał na temat Broken Destiny. Mogliby wrzucić demo na psn. Wiesz że w PSN USA masz dział "dema"? i to znacznie więcej niż u nas. Niestety po wpisaniu loginu przekierowuje mnie na PSN eu:pl.

Link to post
Share on other sites

http://www.pspdemocenter.com/list.php?c=downs

 

dzięki temu ściągasz te dema, np z Japonii, które nie mają DRM.

Ale znalazłem buga: Jeśli demo jest po japońsku, to menu konsoli też się robi "na czas gry". I nie da się wyjść, przynajmniej w Bleach'u-musiałem wyłączyć konsolę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...