Skocz do zawartości

Mysz i klawiatura Roccat lub Razer za ok. 500zł


Recommended Posts

Witam!

 

Bardzo dużo szukałem w internecie o wielu klawiaturach i myszkach dla graczy (z dużą rozdzielczością i szybkim przekazem). Na wielu stronach doczytałem się wielu opinii, że najlepszymi firmami są Razer i Roccat.

 

Mam do was pytanie, który zestaw lepiej kupić:

  • Roccat ISKU + Roccat KONE [+] (taki zestaw jest opłacalny, bo tańszy, a poza tym te dwie rzeczy można połączyć ze sobą za pomocą technologi Roccat TALK [to mnie przekonało] i zmieniać makra dwoma urządzeniami, ale co to tak właściwie daje? Mysz ma aż 6000 DPI, a klawiatura ma ładne podświetlenie + programowalne klawisze)

  • Mysz: Roccat KONE [+]: 241zł (NET-S)
  • Klawiatura: Roccat ISKU: 247zł (NET-S)

  • Razem: 488zł

  • Razer Lycosa (nie wiem, ale chyba jak już, to wezmę wersję MIRROR) lub Arctosa (jaka jest między nimi różnica?), ewentualnie Logitech G110, a mysz jeszcze nie wiem, chyba Logitech G700 lub Razer Imperator Expert (ma aż 6400DPI i laser 4G),czy też Razer Lachesis Refresh(5600DPI , podobno często się wiesza), albo Revoltec FightMouse Elite ('tylko' 5040DPI).

  • Klawiatura: Razer Lycosa: 279zł (wersja MIRROR, gram.pl), Razer Arctosa: 172zł (NET-S), Logitech G110: 300zł (morele.net)
  • Mysz: Logitech G700: 299zł (Redcoon), Razer Imperator Expert: 258zł (NET-S), Razer Lachesis Refresh: 263zł (morele.net), Revoltec FightMouse Elite: 153zł (BINO.pl)

  • Razem: to zależy z czym, ale ok. 550zł

Najbardziej urzekł mnie zestaw Firmy Roccat, nie jest za drogi, a ma wiele fajnych opcji. Funkcja Roccat TALK bardzo misię spodobała, morze to będzie bardzo przydatne?

 

Mam jedną myszką która mi się bardzo podoba, ale jest stanowczo za droga, to Razer Mamba, kosztyje ok. 500zł. Bardzo mi się w niej podoba tryb hybrydowy (raz przewodowa, a raz bezprzewodowa). Czy znacie jakieś inne myszki ze stacjami dokującymi, lub z trybem 'hybrydowym', nadające się do gier? Znalazłem już Logitecha G700, ale jest drogi. ;-(

 

I już ostatnie pytanie: jak byście mogli to polecajcie mi fajne podkładki pod myszki!

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej napisał, nie ma sensu kupować klawy za takie pieniądze. Co do myszki od razera to radziłbym kupić deathaddera.

Na wielu stronach doczytałem się wielu opinii, że najlepszymi firmami są Razer i Roccat.

Nie prawda, jest jeszcze Steelseries, Zowie, IE.

Za 200zł masz Steelseries xai, która jest naprawdę świetna, do tego klawa a4techa za 60zł i qck za 50zł. Zostaje Ci w kieszeni 190zł.

Na co Ci te 6000DPI?

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że A4 tech nie jest najlepszy...

Wiem, że dobrą marką jest SteelSeries, ale ja podałem najlepsze.

A jakieś fajne podkładki innych producentów znacie? 6000DPI do gier MMO i strzelanek (aktualnie BF3).

Dzieki za poszukanie informacji, czekam na kolejne!

Link to post
Share on other sites

Po co 3 takie same tematy?

 

Jeśli chodzi o Roccat Isku, to klawiatura wygląda na bardzo dobrą. W recenzjach zbiera sporo dobrych opinii. Skok klawiszy jest niemalże taki jak ten spotykany w klawiaturach mechanicznych. Do tego dochodzi wielostopniowa ( bodajże 6 stopni natężenia) regulacja podświetlenia klawiszy, możliwość nagrywania makr w locie. Wykonanie klawiatury też stoi na wysokim poziomie, również cenowo jest dobrze. Spodziewałem się że jak na taką klawiature to będzie znacznie drożej. Choć ostatnimi czasy, przez ogólny wzrost cen i cena klawiatury wzrosła i wynosi >300zł a kosztowała ~250zł :/

Z myszką niestety już nie jest tak kolorowo. Kone + jak i poprzednie rewizje ma problem ze scrolle na który narzeka wielu użytkowników. Także ja bym sobie myszki od Roccata odpuścił. Jedyną dobrą myszką od nich była pierwsza wersja Kovy posiadająca jeden z najlepszych dostępnych na rynku sensorów optycznych. Na G700 się raczej nie załapiesz bo cena ostatnio mocno poszybowała w góre ale na G500, czy też G9x jeśli lubisz claw grip spokojnie się załapiesz, steelseries xai też jest świetną myszką ale ze względu na nieergonomiczny kształt nie każdemu odpowiada :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

A jakieś fajne podkładki innych producentów znacie?

Szmaciaka szukasz? Dobry jest goliathus, naprawdę porządna podkładka, mam ją 1,5 roku. Jedyna wada to siepiące się z początku krawędzie, pomimo regularnego prania wygląda i zachowuje się jak nówka.
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...