Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam niedługo składam stereo , kolumny i wzmacniacz są już dobrane.

Ze względu że cała muzyka idzie z komputera a dżwięk z karty dźwiękowej jest mierny zastanawiam się nad przetwornikiem cyfrowo/analogowym , wiem że poprawia on ścieżkę dźwiękową do jakości śreniego cd czyli b.d ale że nigdy nie stosowałem takiego wynalazku trohę się obawiam żeby nie wyżucać pieniędzy w "błoto" bo nie wiem jak taki dac naprawde zmienia jakość czy to są znikome zmiany a może jest znaczna poprawa , jeśli ktoś obeznany w temacie udzielił mi rady był bym wdzięczny :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

DAC to element każdej karty dźwiękowej, zamienia on sygnał cyfrowy na analogowy. On już na karcie/płycie głównej jest, dołożenie jakiegoś zewnętrznego nic nie zmieni, może chodzi o DAC podłączany do złącza optyczego/cyfrowego? To już chyba lepiej ogółem w dobrą dźwiękówkę zainwestować. A może koledze chodziło o jakieś efekty DSP polepszające jakość dźwięku?

Link to post
Share on other sites

też przerabiam temat, zamierzam wywalić xonara i zastąpić DAC'iem

mój wybór padł na ESI UGM 96

 

edit:

@up owszem, ale są mówiąc krótko woojowej jakości chyba, że kupić drogą dźwiękówkę, tylko po co?

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

owszem, ale może to robić lepiej lub gorzej

Tylko kwestia co rozumiesz przez lepiej/gorzej, bo jak widzę ALC888 ma technicznie te same możliwości co chip na sb audigy (którymś tam) a jeśli są różnice w jakości to wchodzi soft robiący różne sztuczki na DSP oraz filtry wyjściowe (dolnoprzepustowe) na karcie/mobo - tyle jeśli chodzi o rolę DAC. Jak masz 2 DAC o tych samych parametrach to naprawdę ciężko jest wychwycić jakiekolwiek różnice (uchem, na oscyloskopie też niewiele lepiej będzie).
Link to post
Share on other sites

to juz lepiej zakupić karte muzyczną z mozliwoscia zmiany przetworników (xonar essence, audiotrak), wtedy poprzez zmiane scalaka roznych producentów mozemy sobie poprawiac/pogarszac jakość dzwięku. zewnętrznego dac'a chyba nie warto kupować (dla takiego zastosowania nie profesjonalnego) - dojdzie dodatkowy stage na torze sygnału.

Edytowane przez _MoonLight_
Link to post
Share on other sites

Tak sądziłem ale wdł opinii taki dac - http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=320

Ludzie są w szoku jakością zwykłej mp3'ki

 

Imo w takim dacu profesjonalnej firmy napewno siedzą podzespoły klasy hi fi o wiele lepsze niż w pospolitej karcie dźwiękowej.

 

Ale dzięki sądziłem że ten dac to nic innego jak lepsza karta dźwiękowa :)

 

PS: Reszta sprzętu jaki planóje to NAD C326 BEE i Dali Concept , 2 myśle że jak na drugi zestaw jest dobrze :)

 

Mam jeszcze jedno pytanko lepiej jak wezmę tego daca cambridge audio czy tą kartę dźwiękową - http://midi.pl/p8401-AUZENTECH-X-FI-HomeTheater-HD-karta-dzwiekowa.html

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

co pozwala na uzyskanie większej ilości informacji ze skompresowanego materiału

To ładnie brzmi, ale to tylko marketing. MP3 to kompresja stratna, utraconych informacji nie da się odzyskać. Tak samo nie da się odzyskać wyciętych informacji ze strumienia wideo, można jedynie jakimś algorytmem próbować przewidzieć co tam było.

Ludzie są w szoku jakością zwykłej mp3'ki

Ludzie są w szoku działaniem jakiejś opcji softu realizowanej na DSP, no niesamowite :)

napewno siedzą podzespoły klasy hi fi

Żebyś się nie przeliczył. DAC w tym czymś to 5 funtów a DSP 9 ;) Łał, klasa hifi normalnie szok :D

Co do ostatniego pytania to patrz na spec

Karta jest skonstruowana w oparciu o najnowszy procesor audio Creative PCI Express X-Fi

Link to post
Share on other sites

Ok daca sobie odpuszczam , ale co do karty to dobra jest ?

Za droga z tym co oferuje i z niepotrzebnymi pierdołami na pokładzie. Podaj budżet. Parę wisienek znam do polecenia.

 

DAC, czy wew, zew. karta muzyczna nie ma znaczenia do muzyki tu i tu jest sporo wartego sprzętu.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej Ci po prostu wziac jakis amp?

Nie ponieważ nie będę składał 5.1 tylko stereo a wzmacniacz ma lepszy dźwięk od ampli nawet jakby , to mam mały pokoik 8m2 :/

Na kartę dźwiękową / dac max 1400 +-

PS:oczywiście biorę pod uwagę aby kupić jakiś używany ampli Np: Denon 3805 i do tego 2 pary monitor audio Br2

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Styleaudio Carat Sapphire. http://www.ceneo.pl/10169884

Ok dzięki ten wydaje się najlepszy w tej cenie , teraz czekam na zestaw i zobacze czy to cudo coś daje.

Jak bym mógł tylko prosić o ocenę czy dali concept 2 + NAD C326 BEE to dobry zestaw , ogulnie do każdego rodzaju muzyki ,filmy i gry proporcje 50%gry 30%muzyka 20%filmy .

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Kolega składa dość drogi sprzent stereo, który ma głównie zastosowanie odtwarzania muzyki. Ale i do gier, czy filmów zły oczywiście nie będzie. Osobiście przesunąłbym budżet w stronę lepszego DACa (Hegiel HD2) kosztem innego wzmacniacza, wtedy przetwornik C/A więcej będzie mieć do pokazania. Tylko niech ktoś coś zaproponuje.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

właśnie dzięki kolego zastanawiałem się czy nie brać tańszego wzmacniacza np model niżej i nie dołożyć do lepszego daca

tylko brrrr ale tu namieszane lepszy dac lepszy wzmacniacz , widzisz nie wiadomo jak to zadziała czy tak naprawde lepszy wzmak i dac będą lepsze czy słabszy wzmak i lepszy dac ;)

Link to post
Share on other sites

Na wzmacniacz i kolumny mam 3 Tyś ale już od dawna jestem w temacie i myśle że lepszego wyboru nie ma "do moich zastosowań" Gry , muzyka , może się myle :P.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

jeśli będziesz mieć nieco większy budżet na dobrego DACa zakres poszukiwań zawężał do dwóch modeli. To są już niemalże audiofilskie zabawki. :P

http://www.q21.pl/hegel-hd2.html

http://allegro.pl/li...=Mozilla-search

 

Osobiście raczej zakupiłbym made i norway czyli HD2. Jeśli masz możliwość odsłuchu to będzie jeszcze lepiej. W niektórych sklepach jest także możliwość przetestowania tych dwóch modeli.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...