Skocz do zawartości

Karta graficzna dla Grafika - rendering GPU, CUDA do 700zł


Recommended Posts

Hej

Tak jak w temacie szukam karty graficznej, ale nie będę jej używał do gier a do grafiki 3d blender, iray, 3ds + vray rt. Nie mam paru tysięcy złoty żeby kupować jakieś quadro czy inne cuda. Jakiś czas temu w sumie zdecydowałem się na GTX 460 (albo oryginalny z OC albo V.2 z wyższymi zegarami) ich cena waha się w okolicach 600 zł. Potem zacząłem szukać Gigabyte Geforce GTX 460 soc - widząc co te karty potrafią, ale z tego co widzę to nie ma już ich w sprzedaży. Teraz widzę, że nvidia wspiera model gtx560. I tu moje pytanie jakiego tego GTX'a kupić jakiej firmy, czy wybrać tańsze bez OC czy droższe z OC lub SOC. Czy warto? zy nie lepiej samemu podkręcić. Chyba że macie jakieś inne propozycje w podobnej cenie. Dodam że większość silników renderujących nie wspiera w żaden sposób radeonów (przynajmniej tyle sie doczytałem), więc od razu wykluczam wszystkie ATI.

 

opcje które biorę pod uwagę:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx560-super-overclock-1gb-ddr5256bit-dvimhdmi-pci-express,24319.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx560-1gb-ddr5256bit-dvimhdmi-pci-express-ver-oc,22187.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx460-1gb-ddr5256bit-dvihdmi-pci-express,3114.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-460-v2-1gb-ddr5192bit-dvimhdmi-pci-express-rev-30,28817.html

 

 

 

Mój zestaw.

procek: Intel Core i5 2500K @ 4,3 Ghz

chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross

płyta: Asus P8Z68-V PRO Intel Z68

ram: Kingston DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz HyperX CL9

zasilacz: OCZ StealthXstream 2 500W

obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

(w chwili obecnej korzystam z grafiki z procka intel hd3000)

 

Z tego co mnie martwi to czy zasilacz da rade, czy nie musiałbym dopłacić do jakiejś 600 dobrej?

Link to post
Share on other sites

Do renderingu na GPU potrzeba dużo VRAM więc tym musisz się kierować. Cała scena musi się zmieścić do pamięci karty. Nawet z kilkoma tysiącami na samo GPU pole manewru jest bardzo ograniczone. Najlepszy wydaje się GTX580 3GB. Lepszego konsumenckiego GPU do renderowania nie ma, a 3GB już jest znacznym ograniczeniem. W każdym razie musisz wybrać coś z najwiekszą pamięcia, na jaką możesz sobie pozwolić. Podkręcanych kart się nie używa do GPGPU, bo szybko się wykładają, a przy renderowaniu sypią bad pixelami. Do optymalizacji sceny zawsze możesz skorzystać w 3ds maxowych bitmap proxy. Pozwalają nieźle ograniczyć zapotrzebowanie na pamięć jak posiada się jej mało. Wszystko można ładnie skalować z wyższą jakością dla tekstur blisko kamery. Ale skoro pracujesz na integrze intelowskiej, to zapewne nie zajmujesz się tym profesionalnie, ani dużymi projektami więc 2GB powinno wystarczyć. Ogólnie nie ma co oczekiwać jakiejś wyczesanej wydajności. Do RT GPU może być ale do produkcji i tak trzeba nieźle poczekać żeby pozbyć się szumu. Dlatego lepiej zainwestować w procki.

Link to post
Share on other sites

GTX 580 to nie ta półka zwyczajnie mnie nie stać. A render gpu w zasadzie mam zamiar głównie używać do active shade do podglądu na żywo, zeby sobie wszystko dobrze poustawiać do renderu na cpu. Wiem ze jak bym chciał typowo na gpu renderować to kilka - kilkanaście tysięcy musiałbym wydać - ale to może za pare lat:). Na integrze pracuje bo wolałem dopłacic do procka lepszego i dopiero teraz jak mam kase chce dokupić grafe. Odnośnie OC to mówisz o własnym OC czy te sprzedawane juz po OC też się nie nadają?

Link to post
Share on other sites

Do GPGPU nie kupuje się podkręconych GPU, ani też samemu się ich nie podkręca. Zwróć uwagę na to, że nawet Quadro i Tesla pracują na domyślnych lub nawet obniżonych zegarach pomimo tego, że są to selekcjonowane i najbardziej udane układy w produkcji.

Link to post
Share on other sites

coś w tym jest. Teoretycznie więc w cenie do 700 zł najwydajnieszy bedzie gtx 560 bez OC - choć różnica do gtx 460 pewnie będzie niezauważalna?

np: co prawda troche droższa ale to najtanszy model z 2gb

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx560-2gb-ddr5256bit-dvihdmid-sub-pci-express,22557.html

Edytowane przez pezet87
Link to post
Share on other sites

GF460 i GF560 mają identyczną liczbę shaderów - 336sp ale 560 jest domyślnie wyżej taktowany. Jest jeszcze bardzo ciekawy rodzynek w postaci GTX560 Ti z 448 shaderami. Jeśli masz możliwość to, najlepiej kierować swoje zainteresowanie w kierunku tej karty. Poza mniejszą pamięcią niewiele odstaje od GTX580 w obliczeniach i oczywiście jest sporo wydajniejszy od standardowego 560.

 

Niestety w podanym sklepie znalazłem tylko standardowego GTX560Ti z 256-bitową szyną i 336 shaderami, a cena wzrasta do ponad 1000zł. Ten model GTX560 448sp ma 320-bitową szynę i łatwo go po tym rozpoznać ale to wkracza już do innego przedziału cenowego. W takim wypadku podany GTX560 2GB za 790zł będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

pisze do 700zł to doradź mu do 700złotych....

Daruj sobie temat jak nie masz żadnego pojęcia. To nie gierki.

Lepiej dorzucić 90zł i mieć 2 razy więcej pamięci, która ma w tym przypadku krytyczne zaczenie, niż wydać kasę na cos, co bedzie Cie ograniczać na każdym kroku.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Wszystko za drogo ciągle zanim uzbieram na takiego gtx 560 Ti to będę musiał cały komp zmienić. Hehe dalej w kropce jestem ale szczerze powiedziawszy w chwili obecnej zamiast wydawać 2000 na karte to chyba lepiej kupić drugi komputer z mocnym prockiem.

 

te 790 jestem jeszcze w stanie wydać na tego gtx 560 2gb - ponawiam pytanie o zasilacz czy starczy ( bo nie wiem której grafiki dotyczyła odp saddama)

Link to post
Share on other sites

Też GTX560 za 790zł bedzie się nadawał i to najlepsza opcja w przedziale cenowym poniżej 1000zł. Zasilacz 500W pasuje na styk z tym GTX'em.

 

GTX560Ti 336sp nie ma sensu, a ten ciekawszy GTX560Ti 448sp jest trudny do znalezienia i sporo drożdzy. 560Ti 336sp nie ma sensu, bo to zaledwie kilka % róznicy w wydajności i nie ma szans żeby zauważyć jakąkolwiek różnicę w vRay RT.

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Nie znam się za bardzo na rederingu ale znalazłem takiego gts 450 za ~450zł z 2GB VRAM na pokładzie http://www.ceneo.pl/13196046 czy ewentualnie by się na dał?

 

Swego czasu widziałem również inne modele kart domyślnie mających 1GB vRAM a producent bodajże to było MSI wrzucił 3GB albo coś w ten deseń jednak nie pamiętam dokładnie na którym było to rdzeniu chyba na 460 albo 560.

Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem CPU nie jest odpowiedzialne za rendering? Na jakich programach pracujesz?

Tak jak napisał Saddam - narazie chce tylko pomocniczo bo żeby finalnie na gpu renderować to bym musiał dużo dopłacić.

 

Cześć Nie znam się za bardzo na rederingu ale znalazłem takiego gts 450 za ~450zł z 2GB VRAM na pokładzie http://www.ceneo.pl/13196046 czy ewentualnie by się na dał? Swego czasu widziałem również inne modele kart domyślnie mających 1GB vRAM a producent bodajże to było MSI wrzucił 3GB albo coś w ten deseń jednak nie pamiętam dokładnie na którym było to rdzeniu chyba na 460 albo 560.

Właśnie dobre pytanie? czy warto poświęcić Mhz i rdzenie dla większej ilości ramu? może nie dla tego konkretnego przypadku ale ogólnie ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o to co pisał Pasjonat - to swego czasu był GT440 albo 430 z 3 albo nawet 4 GB RAMu... tyle, że obawiam się, że jego krytycznie niska ilość shaderów spowodowałaby, że nawet 2 GB GTXa 560 sprawowałoby się lepiej ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...