Skocz do zawartości

Ram dla P5KC + Q6600.


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie , chciał bym kupić pamieć Ram DDR3 (zaznaczam iż nie potrzebna jest mi pamięć do OC)ma być przede wszystkim sprawnie.

 

 

Mój setup to :

Płyta główna = Asus p5kc

Procesor = Intel Q6600 / 2.4GHz

Karta Graficzna = GeForce 8800GT

Zasilacz = Corrsair 520W

Dysk twardy = WD 250gb

Pamięc ram = DDR2 / 2GB OCZ

 

 

 

Budżet : 120 zł.

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Na stronie ASUSa zalecane RAMy to ELPiDA, QiMONDA dla 1333mhz DDR3 a dla 1066mhz DDR3 QiMONDA, NANYA, SAMSUNG ;-]

 

Ja wrzuciłem 4GB [2x2GB] GoodRam 1333mhz -mam tą samą płytę- i mco jakiś czas pokazuję się BSoD, jutro mam zamiar siąść i przetestować ew. wgrać Win 7 od który mu się nie wysypuje w zaden sposób >.<

Link to post
Share on other sites

No tak QVL przeczytałem , tylko jakoś nie znam żadnego z wyżej wymienionych producentów nikt wcześniej nie polecał ani nie wspominał, a tak jak już powiedziałem chciał bym coś bez awaryjnego najlepiej sprawdzonego , taki apel do posiadaczy P5KC pochwalcie się swoimi kośćmi ^^ .A co do twojego problemu to w instrukcji jest napisane że 4gb DDR3 mogą gryźć się z windows XP jak i Vistą.No i jeszcze dochodzi opcja poprawnego montażu.

Wgraj Windows 7 / 64bit i pochwal się czy błędy dalej wyskakują

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Proszę to konktet http://allegro.pl/kingston-hyperx-ddr3-4gb-1600mhz-khx1600c9d3b1-4g-i2104000967.html

Dlaczego jedna kość? otóż przy takich podzespołach nie potrzeba dual chanel, a przy zmianie podstawki dokupisz drugą taką samą kość i będziesz miał 2x4Gb w dualu co może mieć już znikomy wpływ na wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proszę to konktet http://allegro.pl/kingston-hyperx-ddr3-4gb-1600mhz-khx1600c9d3b1-4g-i2104000967.html Dlaczego jedna kość? otóż przy takich podzespołach nie potrzeba dual chanel, a przy zmianie podstawki dokupisz drugą taką samą kość i będziesz miał 2x4Gb w dualu co może mieć już znikomy wpływ na wydajność.

Bardzo dziękuje , jeżeli nie pojawi się jakakolwiek inna propozycja to wezmę własnie te kingston'y.

Tak na marginesie , to że te ramy mają częstotliwość pracy 1600 MHz to żaden problem ? z tego co wyczytałem moja płyta obsługuje tylko 1333.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak zastanawiałem się kilka lat temu jakie mam kupić pamięci gdyż płyta obsłógiwała 1333mhz, wziołem właśnie takie gdyż cena nie przemawiała za szybszymi. Dobrze zrobiłem bo cena 1600Mhz jest 10% wyższa niż tych drugich. Na dziń dzisiejszy wzioł bym szybsze gdyż cena jest bardzo mała. Te pamięci będą chodziły na 1333Mhz lecz jak zmienisz mobo to będzisz miał szybsze pamiątki:)

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem jednak Corsair CMX4GX3M1A1333C9 / 4 GB , dzisiaj przyjdą zobaczymy co i jak ( :

 

/////// EDIT

 

Kości doszły , póki co działają bez zarzutów memtest wykonany 0 błędów.

Zastanawiam się tylko nad ich taktowaniem i ogólnymi ustawieniami w biosie wszystko ustawione na AUTO , można by coś z nich wyciągnąć ? ( oczywiście bez skutków ubocznych )

Aktualna specyfikacja według programu CPU-Z

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2262492

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Widzę, że znalazłem dobry temat, bo też mam to płytę główną i planuje zmienić RAM.

@Pestfinkey

W jednej kości jest 4GB i ci poszedł RAM. Ciekawe bo ja wyczytałem, że P5KC obsługuje do 2GB RAM na jednej kości, jest tak napisane w instrukcji i bodajże na stronie ASUSa też widziałem taką informacje. Bardzo ciekawe, no nic, napisz jak się sprawuje RAM.

 

 

Edytowane przez Jaskierownik
Link to post
Share on other sites

.Normalnie śmiga 4GB w jednej kości bez żadnych problemów.Bardzo polecam , w skali oceny windows 7 przyznał tej pamięci 7.1 pkt na 7.9 możliwych myślę że to bardzo dobry wynik jak na kość za 88 zł w przyszłości mam zamiar zainwestować w jeszcze jedną taką kość , oczywiście po zmianie płyty głównej.

 

//edit

 

tutaj link ze specyfikacją

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2264049

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Używacie kosci z ukladami po obydwu stronach ? Po 8 na strone lacznie 16? Mam taki zestaw od 2 dni i nie moge odpalic win 7 , moje ramy to samsungi ddr2 800 mhz dwu stronne 2 Gb ...wedle manuala plyty nieodpowiednia.....ale 4 Gb tez teoretycznie nie powinno działać....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...