Skocz do zawartości

[Składanie] Komputer do max ok. 3200zł


Recommended Posts

Witajcie.

Kiedyś już zakładałem tutaj TEMAT lecz była szansa na większe fundusze itp.

Teraz są mniejsze. Mój obecny komp już nie wytrzymuje tyle ile potrzeba od niego.

Kwota max wynosi ok 3200zł (mile widziane oczywista jak najlepsze a jeszcze taniej).

 

Początkowo na ESC.PL wyszło to tak (cena widocznie niższa o ok 200zł bo karta graficzna to OC, a nie Ti OC):

http://img826.imageshack.us/img826/9071/obrazvc.png

 

Kiedyś po prostu nieco "napaliłem" się na i7-2600K lecz ostatnio trochę przeanalizowałem i widzę, że to nie ma aż takiego wielkiego sensu.

Oczywista wiadomo. Chciałbym kupić coś i mieć to w ręce, niż zamiawiać przez internet (Wrocław).

 

Moim kaprysem jest hmm... odraza do radeonów, lubienie zamulania kompa wieloma procesami na raz oraz produktów gigabyte, karta graficzna którą podałem (ew. lepsza jak ktoś poda mi coś, co mnie mile zaskoczy).

 

Co do dysku twardego nie jestem 100% pewien czy aż tak duży na system i ogólnie programy jest mi potrzebny.

 

Moimi głównymi pytaniami są:

Czy te części są dobrze zgodne ze sobą?

Czy może da się coś więcej wyciągnąć i dodać do tego zestawu?

 

Moje obecne przewidzenia (linki esc.pl prezentacyjnie - tak czy owak tam tylko sobie konfigurowałem i nie dokonam u nich zakupu):

 

# Procesor [819zł]

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz

 

# Płyta Główna [369zł]

Gigabyte GA-Z68AP-D3

 

# RAM [175zł]

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Red

 

# Chłodzenie [189zł]

Scythe Ninja 3 SCNJ-3000

 

# Karta Graficzna [930zł]

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB

 

# Zasilacz [379zł]

Be quiet! Pure Power L7-630W

 

# Obudowa [319zł]

Aerocool PGS Sixth Element Black / Red

 

 

Dyski twarde 2 warianty (+ posiadam obecnie 1TB zewnętrzny):

 

#1 HDD [519zł]

Samsung 1TB 7200rpm 32MB HD103SJ F3

 

#2 HDD [349zł]

Seagate ST3500320AS 500GB 32MB

 

 

 

Cena z dyskiem 1: 3699zł

 

Cena z dyskiem 2: 3529zł

 

 

 

#Edit

Na podstawie zestawu wujashek mam takie coś:

http://www.arest.pl/konfiguracja-577513

Procesor: INTEL CORE i5 2500K - 3.30 GHz BOX, s-1155 (859 zł)

Płyta główna: GIGABYTE GA-Z68AP-D3 - ATX, Z68, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, HDMI, S-1155 (365 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis XMP (189 zł)

Dysk Twardy: WD 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD5000AAKX (335 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 560 Ti 1024 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI - GV-N560UD-1GI (875 zł)

Obudowa: COOLER MASTER HAF 912 plus - ATX, bez zasilacza, czarna (315 zł)

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 - 500 W, PFC (195 zł)

Wentylator CPU: ZALMAN CNPS10X PERFORMA - 1366/1156/775 - AM3/AM2+/AM2/940/939/754, 24 dB (139 zł)

Całość: 3272 zł

Edytowane przez Zkumeku
Link to post
Share on other sites

słaba płyta do OC, CF, a audio ubogie i wkleję coś od siebie: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=46237

To co podałeś to tak jak dla mnie no średnio. Nie bd bawił się w jakiś większy OC, + ta płyta ma tylko jedno złącze PCI-E x16. ;x

 

Ogólnie jakbym mógł prosić o jakieś propo też z płyt głównych Asus/Gigabyte. Dopiero teraz zobaczyłem, iż we wrocku jest taki sklep (Arest). Widzę dość tanio wiele części (w porównaniu np do proline). Jak mogę prosić to by "packi" układać u nich (chodzi mi o dostępność części itp.).

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jak zamierzasz odrazu zamawiać to http://www.proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X + wentylator i jedziesz z koksem. Wydajność podobna do NH-D14.

 

To co podałeś to tak jak dla mnie no średnio. Nie bd bawił się w jakiś większy OC, + ta płyta ma tylko jedno złącze PCI-E x16. ;x

Będziesz robił CF/SLI?

Ogólnie jakbym mógł prosić o jakieś propo też z płyt głównych Asus/Gigabyte.

Na chwilę obecną w tym segmencie cenowym nie ma lepszej płyty od tej co podał mutissj.
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jak zamierzasz odrazu zamawiać to http://www.proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X + wentylator i jedziesz z koksem. Wydajność podobna do NH-D14. Będziesz robił CF/SLI? Na chwilę obecną w tym segmencie cenowym nie ma lepszej płyty od tej co podał mutissj.

Co do chłodzenia to też koszt już rośnie. Tam w pewnym configu jest za ok. 140zł, ten co podałeś to jest koszt ok. 160zł + koszt wentylatora.

 

Co do SLI sam sie zastanawiam... na chwilę obecną mi nie potrzebne, lecz nie wiem czy czasem (z czasem) się w to nie zabawię... dlatego zależy mi na 2 portach PCI-E x16.

Edytowane przez Zkumeku
Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia to też koszt już rośnie. Tam w pewnym configu jest za ok. 140zł, ten co podałeś to jest koszt ok. 160zł + koszt wentylatora.

Jednak pamiętaj, że chłodzenia łatwo wymienić nie wymienisz a venomus x to już ścisła czołówka wśród radiatorów. Zawsze możesz kupić jakiś tani wentylator za ~15zł albo i mniej jakąś używkę a dopiero za jakiś czas zmienić na coś pokroju http://www.proline.pl/?p=EMX+UCTB12P+120MM nie dość, że będzie wydajnie to jeszcze ładnie :D

 

Co do SLI sam sie zastanawiam... na chwilę obecną mi nie potrzebne, lecz nie wiem czy czasem (z czasem) się w to nie zabawię... dlatego zależy mi na 2 portach PCI-E x16.

Koszt płyty która będzie miała złącza pracujące w trybie x16/x16 jest daleko wykraczający poza Twój budżet przy zachowaniu wysokiej wydajności reszcie sprzętu, ale to taka dygresja :) Oczywiście można kupić płytkę za ~500zł ze złączami x8/x8 jednak wypowiedź Dementora trafia idelanie w sens robienia sli/cf.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...