Skocz do zawartości

Gry w których remake, chcielibyście zagrać.


Recommended Posts

Wings Commander... pierwszy raz widziałem na stanowisku Wojtka Buczkowskiego na giełdzie na Matejki w Poznaniu. Lata swietlne temu.

 

Ja katowałem na Amidze :) W "Strike Commandera" nie grałem, bo był tylko na PC, z wymaganiami 386, a skrzydła rozwijał na mocnym 486 DX :) W recenzjach w branżowej prasie ("Top Secret", "Secret Service") grafika w tej grze była określana mianem "fotorealistycznej" :D

 

http://static5.fore.4pcdn.de/premium/Screenshots/1d/02/2307337-medium.jpg

Edytowane przez sznib
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dla mnie część pierwsza jest poza jakąkolwiek oceną - pomimo różnych ograniczeń, gra buduje taki klimat, że żadna kolejna część nie jest w stanie podejść do pierwszej. Silnik części pierwszej pasu idealnie, skłaniałbym się napisać, że na silniku III gra byłaby nawet niegrywalna. Engine 2 w zasadzie nadałby się - ale PO CO?

 

Pomimo upływu czasu W1 prezentuje się nadal zupełnie przyzwoicie, buduje klimat, napięci, cieszy ucho przepięknymi kompozycjami, powoduje spazmatyczne hihi przy dialogach - nie wolno go zmieniać, jest dziełem samym w sobie.

 

ufff.. starczy

 

 

 

od kiedy to użyty silnik determinuje

 

Widać, że poprzedni użytkownik nie nażył się jeszcze na tym świecie, dla młodych ma być: dużo, szybko i z nowoczesną grafiką - gra może nie mieć (i nie ma) duszy jak to było kiedyś. Jak zapewne wiecie (o ile śledzicie moje posty) - często grywam w produkcje retro (nawet z lat siedemdziesiątych - a to już w dziedzinie elektronicznej rozrywki prehistoria), gry mają oprawę audiowizualną - nazwijmy to - jaką mają, ale nierzadko przebijają dzisiejsze tytuły tym, że trudno się od nich odkleić, a człowiek wraca co jakiś czas nawet po kilku, kilkudziesięciu latach.

 

dobra, nie chce mi się dalej rozwodzić ...

 

 

 

Nightmare Creatures

 

Pamiętam to badziewie, była jeszcze część 2, ale wyszła tylko na "kąsole" sony. Znaczy miała swój unikalny klimat, ale liniowość, ubogość graficzna (nawet w tamtych czasach) nie wróżyła specjalnego sukcesu tej produkcji. Czy chciałbym zobaczyć nową odsłonę NC - NIE, bo miałbym bardzo ładną audiowizualną grę, ale zarazem bardzo nudną nawalankę - zawsze do przodu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

 

 

Widać, że poprzedni użytkownik nie nażył się jeszcze na tym świecie, dla młodych ma być: dużo, szybko i z nowoczesną grafiką - gra może nie mieć (i nie ma) duszy jak to było kiedyś.

 

Czyli ja? Akurat Heroesy 3, Jagged Alliance 2 a nawet ADOM (ten tekstowy i graficzny) mają stałe miejsce u mnie na dysku. W poczekalni są też wszystkie części Avernum, Silent Storm i Rainbow Six.Niektóre stare produkcje w które chętnie bym popykał nawet ciężko dostać (Incubation, Outcast). Więc trochę się jednak nażyłem ...

 

A z silnikiem chodziło o to że samo marzenie zinterpretowałem jako chęć przeniesienia W1 (zamknięty świat) w mechanikę W3 (otwarty świat). A nie tylko odświeżenie grafiki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

 

 

Takiego klimatu w grze dawno nie widziałem. 
 

 

Ta gierka bazuje na tym co wcześniej wypracowały klasyki jak Heretic 2, Unreal i Blood.

Gusta są różne ale wszytko to już było, Clive Barker's Undying nie wypracował niczego nowego przez co premiera przeszła bez wielkiego echa i dzisiaj mało kto wie, że ten tytuł w ogóle powstał.

Link to post
Share on other sites

Gra zbiera bardzo pozytywne recenzje. Ludzie piszą że to jedna z najbardziej niedocenionych gier w historii. W swoich czasach przegrała z bardzo silną konkurencją (RTCW, Aliens vs Predator 2,) ale dostała nagrodę za klimat. Jeżeli ktoś lubi horrory, to myślę że pozycja obowiązkowa. Przyrównałbym ją do, Alone in the dark, Call of Cthulhu dark corners, The Wheel of Time. Gra nie jest idealna, nie do końca dopracowana, ale mi przypasowała bardzo. Clive Barker's Jericho dla mnie też było mega, chociaż nie lubie takich udziwnien jak kooperacja, i ogromna liniowość..

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Nie przepadam za remakami. Mam takie zboczenie, że zawsze wolę zagrać w grę w jej pierwotnej formie, nawet gdy mam pod nosem jej odświeżoną wersję. Przykładowo nigdy nie grałem w Monkey Island, ale mam to w planach i zamiast sięgnąć po remake, wolę sprawdzić oryginał. Nie mam też problemu z powrotem do klasyków dzieciństwa, bo właściwie nigdy się z nimi nie rozstałem i nawet jeśli nie grałem w nie od lat, to przypominałem je sobie wielokrotnie na Youtube. Bardziej niż remake przemawia do mnie duchowy spadkobierca, czyli nowa gra oparta na założeniach z pierwowzoru. No chyba, że gra była aż tak zepsuta, że sterowanie w niej wymaga zbyt wiele samozaparcia. Trochę jako przykład mogę podać grę Castle Wolfenstein z 1981 roku - moim zdaniem genialna gra, która strasznie mnie wciągnęła, ale sterowanie ma koszmarnie niewygodne. Kto wymyślił, żeby chodzić literami na klawiaturze, a nie na przykład numpadem? Mamy 8 kierunków do sterowania postacią i kolejne 8 do celowania pistoletem - i to wszystko literami, czyli w sumie 16 liter. A to nie wszystko, bo jeszcze dochodzi parę innych przycisków. No chyba, że w tamtych latach nie było jeszcze numpadów, nie jestem aż tak obeznany. Ale już się przyzwyczaiłem i jest to wyjątkowo wciągająca gra - kto nie grał, polecam. I odkryłem ją dopiero jakiś rok temu. Na pewno wygodniej by się grało joystickiem, ale nie posiadam.

Nadal mam w planach nadrobienie wiele klasyków, w które w przeszłości nie dane mi było zagrać, więc powoli nadrabiam zaległości.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Za dzieciaka muciło się na tzw. "szaraku" - konsoli PS1. Gier jest sporo, których chciałbym zobaczyć remake, ale głównie to dwie części Medal Of Honor z konsoli PS1, oraz Duke Nukem: Time To Kill.
Raczej remake wspomnianych gier nie doczekam się, no a szkoda. Wszystkiego nie można mieć.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...