Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam taki problem bo w dziedzinie sprzętu komputerowego jestem zupełnie zielony a chce złożyć jakiegoś kompa do grania i oglądania filmów do 2000zł (generalnie budżet mam 3000 ale resztę przeznaczam na monitor i osprzęt). Zależy mi na tym abym mógł też na tym kompie pooglądać filmy najlepiej w jakości fullHD. Trochę poczytałem na necie i jakiś tam zestaw złożyłem ale wontpie aby trzymał się jako tako kupy. Więc proszę o pomoc z góry dzięki :D

  • Procesor :AMD Phenom II X4 960T Black Edition AM3 BOX
  • Płyta główna: Asus M4A78LT
  • Pamięć: Patriot DDR3 2x4096MB Viper II Sector5 1600MHz CL8.0 EP
  • Karta graficzna: Asus Radeon HD 5670 1GB DDR3 PCI-E BOX
  • Dysk twardy: WD Caviar GP WD5000AADS (500GB, 32MB, SATA/300)
  • Obudowa: AeroCool PGS RS-9 czarna
Link to post
Share on other sites

i3 jest lepszy - mowa tu o i3 2100. Tańszy, a wydajność na tym samym poziomie, a często też wyższa. Ma tylko dwa rdzenie, ale i tak w każdej grze wyrabia, nawet w battlefield 3, który wymaga 3 czy tam 4 to i3 ma taki sam fps jak phenom II. Kupując i3 Z dobrą (niedrogą) płytą, otrzymujesz możliwość zmiany procesora np. w wakacje na 4 rdzeniowego intela, sprzedając i3 za jakieś 350-400zł i dokładając 250-300zł do i5.

Link to post
Share on other sites

i3 ma 4 wątki tak samo jak Phenom II x4, ale jeśli wyjdą gry lub aplikację które obsłużą realnie trzy / cztery rdzenie to i3 może sobie nie poradzić. W w/w phenomie masz też szansę na odblokowanie rdzeni. i3 będziesz mógł zastąpić i5, a w przypadku Phenoma II wraz z procesorem będziesz musiał też pewnie zmienić płytę główną aczkolwiek Amd raczej na dzień dzisiejszy nie może zaoferować ci wydajniejszego procka

Link to post
Share on other sites

Jeżeli przez dłuższy czas nie masz zamiaru zmieniać procesora to kierowałbym się ku Phenomowi a resztę kasy zainwestował w mocniejszą grafikę, jeżeli jednak w najbliższym czasie będzie chciał ulepszyć swój komputer to weź lepiej i3 + mocniejszą grafikę bądź i5 i tą grafikę, aczkolwiek zalecałbym tobie pierwszą opcję bo ciężko ci będzie sprzedać tą kartę a na i3 często znajdują się zainteresowani. Nie wiem jak będzie tu z płyta główna ale zdaje mi się że do topowych nie należy

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=46219

 

+ dysk z Allegro, np. ten (nowy):

http://allegro.pl/wd-caviar-blue-500gb-sata-iii-wd5000aakx-nowy-gw24-i2121442370.html

 

Co daje razem:

2015 PLN

 

Można spróbować poszukać tych podzespołów w innych sklepach, będzie jeszcze taniej.

Link to post
Share on other sites

i3 ma 4 wątki tak samo jak Phenom II x4, ale jeśli wyjdą gry lub aplikację które obsłużą realnie trzy / cztery rdzenie to i3 może sobie nie poradzić. W w/w phenomie masz też szansę na odblokowanie rdzeni. i3 będziesz mógł zastąpić i5, a w przypadku Phenoma II wraz z procesorem będziesz musiał też pewnie zmienić płytę główną aczkolwiek Amd raczej na dzień dzisiejszy nie może zaoferować ci wydajniejszego procka

Są już takie gry i i3 2100 niczym nie odstaje, plus intel jest bardziej przyszłościową platformą, za parę miesięcy dorzuci 300zł, sprzeda i3 i kupi i5. Lepiej inwestować w lepszą grafikę, bo zmiana procesora wyjdzie taniej, niż grafiki.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...