Skocz do zawartości

GTX 560, MSI czy ASUS?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

stoję przed wyborem karty graficznej. Otóż mój GTX 280 się zepsuł, to też muszę zakupić nową kartę graficzną. W ścisłym finale typuję dwie:

 

1) http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,cena:500_ms800;Typ:PCI-Express;Producent-Chipsetu:nVidia;Ch_lodzenie:aktywne,/24829/PCIex-MSI-GF-GTX-560-1024-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-N560GTX-TWIN-FROZR-II-OC/

 

2) http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,cena:500_ms800;Typ:PCI-Express;Producent-Chipsetu:nVidia;Ch_lodzenie:aktywne,/24763/PCIex-ASUS-GF-GTX-560-1024-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-ENGTX560-DCII-TOP-2DI-1GD5/

 

Z tego miejsca zwracam się do Was z prośbą o doradztwo, którą z nich wybrać. Która z nich jest Waszym zdaniem lepsza? Która z firm bardziej "poważana".

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

trochę smieszne pytanie grando bo jezeli kolega miał GTX 280 który do mało prądożernych się nie kwalifikuje to skąd te pytanie ? Co do wyboru to ciężki wybór bo ludzie piszą strasznie sprzeczne opinie poczekaj jeszcze na nabywców tej karty wtedy napewno ułatwią ci wybór

Edytowane przez Robert2137
Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu bardzo dużo czytam pozytywnych opinii o ASUSie. TO chłodzenie często było porównywane do Twin Frozr III. To drugie posiadam na swojej GTX580. Powiem Ci że jest głośne. Dobrze chłodzi ale strasznie głośno pracuje pod dużym obciążeniem.

 

ASUS mimo że ma je większe to z opinii różnych redakcji wiem że jest bardzo wydajne i możliwe że bardziej ciche. Nie wiem tylko czy do ASUSA warto dopłacać z tego względu. Wiadomo że GTX560 się mniej grzeje niż GTX580 i możliwe że wentylator a MSI wcale nie będzie musiał przekraczać 60% prędkości wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Więcej niż 60%?, Szymon, nie wiem jaką masz temp w budzie, ale ja rzadko mam powyżej 55% wiatraków na TF2 wychodze u siebie. U mnie gtx580 ma w spoczynku 36stopni, a podczas gry średnio koło 60ciu. Nie narzekam na hałas karty.

Link to post
Share on other sites

Obudowę mam wentylowaną poprzez 4 wentylatory 120mm i jeden 140mmm zapewniam Cię że temperaturę w niej utrzymują maksymalnie niską jak się da.

 

U mnie karta w spoczynku ma jeszcze mniej niż Twoja bo 33-34*C

Pod obciążeniem też w okolicach 60*C ale temperaturę koryguje prędkością wentylatora. Zdarza się jej przekroczyć 60% prędkości wentylatorów, szczególnie w fur marku gdy sprawdzam jej stabilność.

 

Cichnie dopiero gdy w grach włączam synchronizację pionową i zamiast 80FPS mam stałe 60FPS.

Link to post
Share on other sites

kup normalnego GTX560Ti, a nie jakiegoś kastrata z OC ...

Link to post
Share on other sites

Ok, aktualnie mam:

 

procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

pł. główna: ASUS M4A785TD-V EVO

ram: Geil 2x2 GB DDR3 1333 Dual CHanel KIt 7-7-7 (Rozbudować chcę wraz z kartą)

gfx: ASUS gtx280 (Do wymiany ;) )

zasilacz: Tagan SuperRock TG600-U33II 600W

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom II X4 955

bez OC procka najrozsądniej będzie kupić HD6850:

MSI Radeon 6850, 1GB GDDR5 (256bit) R6850-PM2D1GD5 / 522 zł

 

Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) (EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2) / 565 zł

 

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) ( 860 MHz / 4400 MHz ) / 565 zł

 

najlepiej brać MSI Cyclone Power Edition , grafa już na starcie ma wysokie zegary , a da się z niej jeszcze sporo wycisnąć

 

 

jak wykręcisz cpu do ok. 3.8Ghz to możesz pomyśleć o HD6870:

Power Color Radeon HD 6870 1GB (AX6870 1GBD5-2DH)

 

XFX HD6870 Dual Heatpipe 1GB (HD-687A-ZDFC)

 

Gigabyte Radeon HD 6870 1GB (GV-R687OC-1GD)

 

 

oczywiście najpierw sprawdź do ilu uda ci się wyżyłować cpu , a dopiero potem kupuj grafe

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...