Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Odkąd ulepszyłem komputer (około rok temu) trapi mnie notoryczna niestabilność systemu, przez co nowsze gry (m.i.n. Skyrim, CoD BO/MW3, Shogun) wychodzą do pulpitu, powodują czarny ekran lub różnego koloru pionowe pasy na ekranie lub BSOD (b. rzadko). Jedyne wyjście to bolesne przytrzymanie ''power-button'a'' dopóki komputer się nie wyłączy... Sytuacja jest kompletnie losowa. System potrafi się obalić 20 minut po odpaleniu komputera, lub po np. pięciogodzinnej sesji Skyrim.

Sterowniki do karty aktualizuję co jakiś czas, sterowniki do mobo również są aktualizowane regularnie. Windows Update jest automatyczny, więc wszystko jest pobierane, system oryginał, Steam aktualizuje gry automatycznie więc odpada... No i oczywiście nie zapomniałem o sterownikach dzwiękowych. System reinstalowałem dwa razy, jak próbowałem Linux'a. Po ponownej instalacji Visty problem nie zniknął, nawet na czyściutkim nowo zainstalowanym systemem. Jakieś sugestie/rozwiązania bardzo mile widziane. Z góry dziękuję!

 

Części, które miałem wymieniane:

• Mobo - z fabrycznej na Asus P5KPL AM-SE.

• GPU - z GeForce 8600GS 512 na AMD HD5670 IceQ 1GB.

• PSU - z fabrycznego na Corsair 550w.

 

Specyfikacje komputera:

• GPU - AMD HD5670 IceQ 1GB.

• CPU - Intel Core 2 Q6600 (4 rdzenie).

• PSU - Corsair 550W.

• RAM - 2x2GB, fabryczne.

• Mobo - Asus P5KPL AM-SE.

• OS - Vista Home Premium 32-bit, SP2, oryginalna licencja.

• HDD - fabryczne (nie wiem).

 

Pozdrawiam

 

MD

Link to post
Share on other sites

- sprawdź zachowanie komputera na innym zasilaczu

- sprawdź tylko z jedną kością RAM

- sprawdź inne pamięci (w moim przypadku na starszej jednostce winą były pamięci "nyana")

 

PS: kolorowe pasy na ekranie? Sprawdź też temp grafiki i procka oraz czy cooler został poprawnie zamontowany

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...