Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od razu przepraszam jeżeli to zły dział. Ale nurtuje mnie jedno pytanie zadane przez kumpla.

Spytał mnie jak to jest z dostawcą internetu. Mam internet radiowy (on też) i on się spytał skąd oni wiedzą jaką ja prędkość kupuje, a jaką on. Pomyślałem, że to jest przez hasło. Ale nasza sieć nie ma hasła. Zagiął mnie tym pytaniem doszczętnie. :)

On ma te same ip co ja, to samo ip maski, tylko inny adres mac, ale adres mac to jest od karty sieciowej. Jak dobrze pamiętam to 24 bity oznaczały coś innego a 24 pozostałe coś innego.

Jeszcze opiszę jak wygląda sieć. Mieszkamy w małej miejscowości. Na najwyższym bloku jest antena która pobiera sygnał z miasta oddalonego on nas o 15km i rozsyła na naszą miejscowość. Wszyscy mają skierowane anteny w kierunku tego bloku.

To pytanie, zaczęło mnie przez niego nurtować :) Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ma to samo IP co Ty? Mało prawdopodobne - może mówisz o adresie bramy a nie komputera?

Co prawda możliwe jest że ISP tak sobie komlikuje sięc tworząc mikro sieci LAN ale po co?

 

W przypadku dostępu radiowego cała identyfikacja ograniczona jest (w większości przypadków) do MAC adresu. Czyli ISP wie że pod takim MAC adresem jest taki klient i powinien miec taką a nie inną max. prędkość. Ograniczenie prędkości może oczywiście zrobić albo na poziomie warstwy L2 albo L3 ale to już szczegół.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeśli zmienię kartę sieciową to zmieni się adres MAC.

A co tego samego IP to prawda. Bo mamy problemy z dojściem to tych samych serverów. (np. w cod4) Czasem było tak w grach, że wyrzucało nas za multikonto albo kickało jednego, aby drugi mógł grać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zmienisz kartę sieciową to zakładam że tracisz dostęp do sieci na czas aż Twój ISP doda ten MAc do access listy.

 

Co do Twojego opisu zachowania w grach multi to nadal o niczym nie świadczy :)

Po prostu żaden z was nie ma publicznego adresu IP, taki adres ma tylko Wasz ISP i każdy jego Klient (oprócz tych którzy byćmoże wykupili sobie odpowiednią opcję) jest widoczny w sieci pod tym samym publicznym adresem IP.

Natomiast to oczym mówiłem to prywatny adres IP kazdego z waszych komputerów, ten u Ciebie i kolegi powiinny być różne ale z tej samej podsieci

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...