Skocz do zawartości

Galaxy S 2.3.6 dziwny problem z obsługą karty sd WAŻNE!


Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu gdyż pojawiła się istotna wada systemu Android w i9000 uniemożliwiająca prawidłowe funkcjonowanie telefonów po zaktualizowaniu.

 

Posiadam Galaxy S GT-I9000. Telefon kupiony w lipcu 2011, niebrandowany, nieprzerabiany. Posiadał Froyo (o ile pamiętam 2.2.1). Niedawno pojawiła się w Kies aktualizacja systemu do 2.3.6. Przebiegła prawidłowo, bez problemu, Kies też był najnowszy. W telefonie mam nową, szybką kartę pamięci ADATA 16GB class 10. Posiadam bardzo dużo aplikacji (około 200) i gdy brakowało miejsca w pamięci wewnętrznej postanowiłem przenieść je na kartę pamięci (za pomocą opcji w telefonie). Wszystko było ok gdy był system Froyo, ale nowy ma ewidentny problem z tak dużą ilością programów na karcie i system się ciągle resetuje. Szukałem rozwiązania tego problemu ale bezskutecznie, jedynie co pomogło to odinstalowanie części aplikacji i przeniesienie części do pamięci telefonu (karty wewnętrznej). Jednak to przecież nie jest rozwiązanie bo telefon stracił połowę funkcjonalniści i mimo dużej ilości wolnego miejsca nie można doinstawać niczego na kartę sd bo sytem znowu robi się niestabilny. Zauważyłem, że nie zależy to od jakiś szczególnych aplikacji, tylko właśnie od ilości pozycji na karcie sd. Aplikacje są te same co były na Froyo, gdzie było dobrze i choć długo trwało załadowanie ikonek aplikacji zainstalowanych na sd to nic się nie działo i można było wszystko normalnie przenosić na kartę. Zresetowałem do ustawień fabrycznych , sformatowałem pamięci oraz kartę i zacząłem instalować wszystko (tak jak poprzednio z Samsung Apps i Android Marketu) od początku. Po zainstalowaniu i przeniesieniu na kartę było dobrze dopóki nie rozładowała się bateria i telefon się wyłączył, po tym było to samo - tzn. po włączeniu system znowu się resetował. Wyglądało to tak jakby miał ustawiony za krótki czas na wgranie wszystkich ikonek z karty sd. Jak już przeniosę aplikacje do telefonu i jest stabilny to mógłbym znowu przenieść na kartę sd i będzie dobrze ale do ponownego uruchomienia telefonu - wtedu się resetuje. Bardzo proszę o rozwiązanie tego problemu, albo umożliwienie w Kies ponowne zainstalowanie starego Froyo.

 

Na forum galaxy-s.cba.pl ktoś polecił aby formatować kartę w PC. Formatowałem szybko i normalnie po kilka razy. Nie wiem jaką ustawić wielkość alokacji przy formatowaniu, próbowałek na 8, 16 i 32kB. Na początku wydawało mi się, że będzie ok. Jednak problem jest nadal - wydaje mi się, że teraz jest troszkę stabilniej i można więcej aplikacji przenieść na sd, ale może to też kwestia tego, że teraz mam po prostu połowę mniej bo zostawiłem tylko tyle co mieści telefon i to przerzucam na karte i z powrotem aby potem tyle nie ściągać. Zauważyłem też, że wywala się dosyć często proces siec (to jest chyba ten od tych głównych ekranów), ale to występowało po aktualizacji tylko w poprzednim poście zapomniałem napisać. To co zauważyłem nowego, to telefon się parę razy zawiesił - raz w grze zamarł całkowicie ekran, a raz jak coś się ściągało/instalowało i telefon sobie leżał to potem nie reagował - jakby martwy, nawet ekran się nie podświetlał. Musiałem przytrzymać dłużej power aby go zresetować. Może u mnie trzeba więcej razy formatować, może jakoś da się sprawdzić kartę (chociaż na Froyo nie zauważyłem problemów więc odrzuciłem problem z sd, ale może wersja 2,3,6 jest bardziej jakos czuła na jakieś bad sectory czy coś - nie wiem czy w ogóle w kartach pamięci coś takiego występuje jak w przypadku dysków twardych?). Tak wydaje mi się, że ta tendencja z formatowaniem jest dobra i coś daje, ale może już tylko tak chce myśleć... Nie chciałbym oddawać tel. do serwisu jak mi to zasugerowali z Samsunga - bo powiedzą pewnie, że to wina karty, zresztą mam uprzedzenie do takich szpeców po różnych naprawach sprzętu jakie mi się przytrafiły w ciągu mojego życia... W ogóel to podejście Samsunga (a z tego co czytam to i innych producentów) jest po prostu olewcze. Odpisali, że nie da się powrócić do poprzedniej wersji systemu tylko czekać sobie aż pojawi sie nowa (a przecież mają już nie aktualizować sgsa). Typowe odepchnięcie problemu...

 

A może chociaż poleciłby mi ktoś jakieś dobre forum gdzie mógłby mi ktoś pomóc?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie, Paweł.

Link to post
Share on other sites

Wgraj sobie port najnowszego androida 4.0.3 ICS'a. Forum, które polecam to forum.android.com.pl.

Dziękuję Ci za pomoc. Jestem jednak zielony w takich tematach i trochę się boje robić przeróbki, to nowy tel. na gwar. Zrsztą już żałuję, że w ogóle zachciało mi się tej aktualizacji, a przecież to od Samsunga wszystko oficjalnie wgrałem... Ten wątek z ICS jest baaardzo długi, muszę w ogóle jakoś przez niego najpierw przebrnąć. Widzę, że Ty masz SGS z ICS i tak podkręconego!!!? WoW Na stałe taki zegar? Bateria ile krócej trzyma? A czy z ICSem masz/miałaś jakieś problemy i tam na tym wątku jest instrukcja którą przegrywałaś? chyba w ogóle tego całego rota potrzeba najpierw zrobić, a czytałem, że wtedy telefon jest bardziej narażony na szkodliwe programy bo ma się pełną kontrolę?

Link to post
Share on other sites

Wgranie jest banalnie proste tego ICS'a. Na pierwszej stronie tego tematu co Ci podałem jest zawsze najnowsza wersja romu. Podkręcam sobie procka czasami jak gram w GTA III (bez ścinki żadnej)rzecz jasna bateria szybciej schodzi:P. Na codzień sobie śmiga na 800MHz.

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W dodatku Samsunga nie da się ud****ć, zawsze można wejść w tryb "download" i wgrać room przez kompa :P

Wybaczcie pytania... Jak się wchodzi w ten tryb i kiedy to sie może przydać? Zauważyłem, że też masz nieźle podkręconego sgsa i wgrany jakiś mod. Co to jest? A odnośnie podkręcania to sgs standardowo potrafi się nieźle rozgrzać, czy przy takim zegarze ta temperatura jeszcze wzrasta?
Link to post
Share on other sites

Najpierw zobacz czy masz odblokowany tryb download wyłączasz telefon > wyciągasz baterie > wkładasz baterie > przyciskasz klawisze pokolei volume down + home + power. Jeżeli masz odblokowany tryb download to powinien Ci się ukazać "android z łopatą" %-)http://1.bp.blogspot.com/__cuKANTCgJY/TTIluLvolMI/AAAAAAAAAz0/2o2xcD8yLzg/s1600/dm.jpeg

Wiadomo przy takim ostrym OC temperatura troche wzrasta, ale jest to nie szkodliwe. :P

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo wszystkim dziękuję. Dziwne, że tylko ja mam jednak taki problem z kartą pamięci, myślałem, że ktoś już się z tym zetknął. Jednak Wasze posty rzuciły mi światło na tego ICSa to może umożliwi mi pozbycie się tego problemu i wgranie najnowszego systemu, którego pewnie Samsung juz nie zrobi oficjalnie. Orientujecie się może czy stracę gwarancję przez taikie modyfikacje?

Link to post
Share on other sites

Dałem wszystkim zielone punkty (nie wiem,czy na tym forum się jakoś nagradza za pomoc). Zastanawia mnie jeszcze sprawa, czy aby coś z telefonem, bo jeśli do tej pory nie spotkałem kogoś z podobnym problemem obsługi sd...? A jak poprzerabiam i się właśnie okarze, że jest jednak cały czas jakiś feler to chyba mi w serwisie podziękują wtedy.

Link to post
Share on other sites

W każdej chwili możesz przywrócic telefon do takiego stanu jak go wyciagnąłeś z pudełka bez wzgledu jakie zrobisz modyfikacje. Jak masz jakąś karte microsd to możesz zamienić i sprawdzić czy to wina karty czy telefonu(hardware) czy też romu/karty.

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W każdej chwili możesz przywrócic telefon do takiego stanu jak go wyciagnąłeś z pudełka bez wzgledu jakie zrobisz modyfikacje. Jak masz jakąś karte microsd to możesz zamienić i sprawdzić czy to wina karty czy telefonu(hardware) czy też romu/karty.

Niestety nie mam drugiej karty, ale to dobry pomysł... A jak sie przywraca do stanu pudełkowego - mógłbym wrócic chociaz do Froyo, z którym nie miałem problemu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...