Skocz do zawartości

HD6970, 2x HD6850 czy może coś innego?


Recommended Posts

Witam, zamierzam w przeciągu miesiąca składać nowego PC.

I5 2500K

ASROCK extreme6 (może coś tańszego jeśli nie będzie crossfire)

16GB RAM

zasilacz jakieś 1000W+ (również zależy czy będzie crossfire)

Dobra obudowa, dobre chłodzenie także proca, będzie OC

 

Dużo czytałem i lookałem i przyznam, że jestem w kropce, mianowicie nie wiem jaki zestaw graficzny wybrać, moje propozycje to:

 

Crossfire HD6850 lub jedna lepsza karta typu HD6970

 

Na grafikę chcę przeznaczyć jakieś 1400zł max.

Jakie jest wasze zdanie? Jestem otwarty na propozycje.

Link to post
Share on other sites
http://www.proline.pl/sklep.php?id=konfigurator&level=9&sort=cena&wektor=0&shop=LG+GH-22NS70+B+O proszę bardzo zasilacz 650 starczy i to bez problemu :] zamiast takiego zasilacza dałem ci troszkę mocniejszą kartę, płytkę możesz zmienić na p 67 pro 3 bo akurat jej nie mają na stanie to dałem tego gigusia, jeżeli chcesz jednak taniej to weź 6970 od gigabyte albo co, ważne żeby nie referent. Wracając do sprawy CF to bym się w to nie ładował, ponieważ może wystąpić wiele problemów, a z jedną kartą jednak spokojniej, oszczędniej
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1) I5 2500K - ok

2) ASROCK extreme6 (może coś tańszego jeśli nie będzie crossfire) - ... extreme 3 gen3, bo bez sensu przepłacać

16GB RAM - lepiej 8GB, a resztę kasy dołożyć do grafy, a przyszłości sobie dołożyć drugie 8GB chyba że nieograniczony budżet do looz ;)

3) zasilacz jakieś 1000W+ (również zależy czy będzie crossfire) - .... markowy 750W wystarczy w zupełności do CF/SLI + extremalne oc, 1000W to popisówka i moc której twój pc nie przerobi.

 

4)Crossfire HD6850 - jak już to CF z 6870 / lub jedna lepsza karta typu HD6970 - lepsze rozwiązanie nawet ze względu na więcej vram

Link to post
Share on other sites

Do niedawna sam zachwycałem się crossfire, ale postanowiłem nie pchać się w to, głównie przez:

- pobór energii,

- temperatury,

- mogą występować problemy w grach,

- mało pamięci vram,

Jeśli już chciałbyś CF to tylko z 2GB kart. Ja jednak poleciłbym ci wzięcie hd6970, a jeszcze lepiej to jakieś nowe hd7000, ale to już inna bajka.Będziesz miał 2GB vram na zapas, bo coraz to nowsze gry wymagają ponad 1gb vram i dlatego nie mógłbyś pozwolić sobie na granie w najwyższych detalach i full hd.

6970 starczy ci z pewnością do 2013r. Konsole nowej generacji pojawią się też może w tym czasie, więc wtedy kupisz sobie konsolkę, lub zmienisz grafikę także na nową generację :D

Jedna karta to mniej problemów i spokojniejszy sen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do niedawna sam zachwycałem się crossfire, ale postanowiłem nie pchać się w to, głównie przez: - pobór energii, - temperatury, - mogą występować problemy w grach, - mało pamięci vram, Jeśli już chciałbyś CF to tylko z 2GB kart. Ja jednak poleciłbym ci wzięcie hd6970, a jeszcze lepiej to jakieś nowe hd7000, ale to już inna bajka.Będziesz miał 2GB vram na zapas, bo coraz to nowsze gry wymagają ponad 1gb vram i dlatego nie mógłbyś pozwolić sobie na granie w najwyższych detalach i full hd. 6970 starczy ci z pewnością do 2013r. Konsole nowej generacji pojawią się też może w tym czasie, więc wtedy kupisz sobie konsolkę, lub zmienisz grafikę także na nową generację :D Jedna karta to mniej problemów i spokojniejszy sen.

pobor energi z 2x 6850 bedzie zblizony do 6970 a wydajnosc na poziomie porownywalnym z gtx580 i to wszystko w duzo nizszej cenie.

co do pamieci to 1 gb w zupelnosci wystarcza w kazdej grze w 1080p i nie zanosi sie na to by w najblizszym czasie to sie zmienilo a nawet jak zabraknie to wylaczy sie aa i powinno wystarczyc.

Edytowane przez Wulfen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ale właśnie o to chodzi, żeby niczego nie wyłączać. Jest już wiele gier, które wymagają więcej np. battlefield 3 do ultra i full hd, gta iv, mafia II (podobno), crysis 2 itp.

Czysto teoretycznie. W praktyce na 6850 cf z 1 gb te gry chodza lepiej niz na 6970 z 2gb vramu.

http://www.tomshardware.co.uk/crysis-2-directx-11-performance,review-32229-6.html

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Bo ogólnie wydajność CF jest większa, niż pojedynczego hd6970, ponieważ 2gb i tak nie jest do końca wykorzystywane. Jednak patrząc w przyszłość pojawiają się obawy, że w każdej chwili może wyjść seria gier, na które 1gb nie wyrobi już w dobrej rozdzielczości i detalach. Chodzi tylko o to, żeby mieć pewność.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie jedyną wadą CF jest ograniczona ilość vram.. gdyby były 6870 z 2GB pamięci w obecnej cenie ani chwili bym się nie wahał nad CF z dwóch 6870, a tak czekam na 78xx... Dodam że pc będe podłączał do plazmy 42" więc rozdziałka będzie duża więc większa ilość pamięci mi się przyda.

Link to post
Share on other sites

Skalować się skaluja, ale wiadomo, ze pamięć się nie sumuje, to jak mieć radeona 7970 z 1gb ramu i grać w co najmniej w 1920x1080. Są gry, że spokojnie więcej niż 1gb idzie, wiem bo bywało, ze wykorzytywałem 1400mb z 1536dostepnych u siebie. Bo mniemam, że nikt nie kupuje konfiguracji pokroju gtx580/7950/70 do rozdzielczości 1024x768 :)

Link to post
Share on other sites

No i jaką masz rozdziałkę na tej plaźmie? Większą niż 1920x1080? Bo jak wiesz, przekątna niekoniecznie oznacza większą rozdzielczość... przykładowo monitor 28" może mieć tą samą co 22" - fullHD - 1920x1080 ;).

Link to post
Share on other sites

Ja gram Deathstar właśnie na 22" 1920x1080 u siebie i spokojnie zjadam jak pisałem czasem 1400mb, więc dlatego pisze. Zalezy od gry, czasem zje nędzne 300mb a czasem ponad 1gb.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ja bym raczej sie w 6970 nie pchał, uważam ze doplacanie 400 zł do karty ktora jest pare % mocniejsza od 6950 jest srednie.. sam mam 6950, i jak juz zmieniać to na cos z 7XXX. Obecnie najbardziej oplacalną kartą jaka jest jest 7950. Genialna moc, podkrecalnosc, poprostu miodzio - warta wedlug mnie kazdej złotówki. Testowałem, grałem, podjarałem sie na nią;p (moj brat posiada)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...