Skocz do zawartości

Ati Radeon HD6870 vs GeForce GTX560Ti


Recommended Posts

Witam!

Mam ogolnie problem z doborem nowej karty graficznej do mojego sprzetu. Zastanawia mnie czy oplaca sie dorzucic te 200zl do GTX560Ti, czy jednak nie jest to az tak kolosalna roznica w wydajnosci by dorzucic te pieniadze. Chodzi mi o rozdzialke fullHD (w niedalekiej przyszlosci) oraz w miare wysoka wydajnosc (ultra, high) w grach takich jak BF3 czy Skyrim.

 

Komputer:

Phenom x4 @3.4Ghz

8GB Patriot @1600Mhz DDR3

500gb SATAI HDD Seagate

Gigabyte GA-970A-UD3 s.AM3+

NeoTEC Maximus 600W

Edytowane przez pilaf
Link to post
Share on other sites

Jednak będzie, Ti jest sporo lepsza od 6870. Ta karta to rywal 5850 a rywalem GTX560Ti jest 6950. Wiec nie ma sie co zastanawiać. Co do zasilacza, wcale nie jest taki tragiczny i da rade

Link to post
Share on other sites

Nie warto dokładać do gtx 560 Ti ,ponieważ nie odczujesz prawie żadnej różnicy przy twoim procesorze ja mam amd phenom x4 955 be@4240mhz i radeona 6870 MSI HAWK @gpu1000mhz pamięć 5000mhz . Ten procesor przed oc czyli na standardowych taktach nie ogarniał tego radeona wykorzystanie karty było na poziomie 60-80% po podkreceniu procka do 4240mhz wykorzystanie karty w tych samych grach wynosi 80-99% po co dokładać do wydajniejszej karty jak i tak prawie tego nie odczujesz

Link to post
Share on other sites

@Kochas66 Zanim napiszesz coś takiego postaraj się najpierw znaleźć jakiś test zasilacza a nie gadać głupoty ;) Zasilacz ma średnią sprawność i jest relatywnie głośny ale za to ma sporo zabezpieczeń i dobrze trzyma napięcia. Do tego ma wystarczająco mocną linię +12V. Da radę.

Link to post
Share on other sites

u mnie Battlefield 3 tez praktycznie 99% %-)

Podaj na jakich grasz ustawieniach i w jakiej rozdzielczości ? to jest ważne moje to ultra msax2 fitrowanie x2 cienie high siatka high fps na poziomie 42 60 obciązenie mojej karty na poziomie 96-99% przed oc było ok 80- 84% oczywiście na tych samych ustawieniach graficznych ,zauważ że karty od amd mają mniejszy narzut na procesor od kart nvidii

 

Oczywiście że gtx 560 Ti jest kartą wydajniejszą od radenoa 6870 ale przy twoim procku się nie opłaca dokładać do tej karty już wiele razy było to poruszane na tym forum i potwierdzone testami phenom 955 be nie jest złym procesorem jak na swoja cenę , ale lata świetności ma już za sobą jego architektura nie należy do wydajnych zwłaszcza na standardowych ustawieniach trochę nie domaga w nowszych grach dopiero po oc na 4ghz i więcej pokazuje pazurki ale i tak mu brakuje do intela sb

Link to post
Share on other sites

Ogromnej różnicy nie będzie, a ja na 6870 gram na ultra w FullHD w BF3 i nie mam problemów :)

Oj będzie i to nie mała tym bardziej w trybie Ultra i w FullHD ;) Szczególnie chodzi tu o min kl/s bo te będą wyższe na GTX 560Ti więc tym samym komfort gry będzie zauważalnie lepszy :)

 

Jak będziesz grał w full hd to HD6950 będzie wydajniejszy i jest także w podobnej cenie co podkręcony Ti

 

Szczerze wątpię :D

 

Battlefield 3

1,920 x 1,080, 4xAA, maximum settings, DirectX 11

 

 

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2012/01/31/amd-radeon-hd-7950-3gb-review/5

 

W 1080p HD 6950 ,oraz GTX 560Ti zaoferują wręcz identyczną wydajność :)

 

http://obrazki24.pl/images/bf3.png

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Po co ten głupi temat skoro koleś kupuje kartę aby zarabiać na graniu w BF3. No dajcie spokój. Mi na HD6850 wszystko śmiga a są tacy co wydadzą drugie tyle żeby nie wiem co mieć. Karty na zapas mieć nie będziecie bo co rok jakaś obsługa nowych shader'ów wchodzi albo DirectX się poprawia. Tak więc jeśli już to lepiej kupować co dwie serie jakąś optymalną kartę w najopłacalnieszej cenie, która nie będzie potrzebowała wody do bezgłośnego działania. Ale jak są ludzie głusi albo trzymający PC'ty w dźwiękoszczelnym pudełku no to sorry.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to dziabnalbym tego 6950, ale tylko po to, by odblokowac mu bios na 6970. Nie wiem czy 1gb wersja 6950 sie tak fajnie bios moduje jak w 2gb. 2gb juz jest troche przydroga dla mnie. Kase jaka moge wydac to cos ok 900zl. Ktos odblokowywal 1gb wersje?

Skoro 2gb jest podobna wydajnosciowo do 560Ti to 1gb bedzie gorsza niestety, bez odblokowania.

A Zasilaczek jest ok, do najcichrzych nie nalezy ale napiecia trzyma jak skala.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...