Skocz do zawartości

Wymiana części: procesor czy karta graficzna ?


Recommended Posts

WItam!

 

Mam wielką prośbę o pomoc. Zamierzam ulepszyć komputer pod względem jakości grania.

 

Posiadam:

Procesor: AMD Athlon II X4 620

Grafika: PowerColor HD 4870 512mb

Płyta: Asus M3N HT/HDMI

RAM: 6GB DDR2

Zasilacz: chief tec 560W

Budżet: Chciałbym się zamknąć w 500-600 zł

 

Na tym sprzęcie skyrim chodzi z lekkimi spadkiem ilości klatek na "high details", Wiedźmin 2 max 30 klatek, a średnio 20-23. Battlefield 3 również działa grywalnie na 1680x1050, natomiast Sims 3 na wysokich ustawieniach się tnie.

 

Rozważam wymianę procesora na: "AMD Phenom II X4 955" lub karty graficznej na: "ATI Radeon HD 6850" (nie rozważałem konkretnej firmy karty graficznej, tylko sam model, chociaż wybrana prze zemnie grafika nagina nieco mój dostępny budżet).

 

Moje pytanie brzmi który ze sprzętów bardziej poprawi jakość grania, lub którą część bardziej opłaca się wymieniać. Zamierzam wymienić obie, ale nie w tym samym okresie czasu.

 

Bardzo proszę również o sugestie na temat innych możliwości wymiany, gdyż sam nie znam się na sprzęcie komputerowym w tym stopniu by móc dokonać innego wyboru niż na podstawie zestawień i rankingów tych sprzętów na różnych stronach internetowych.

 

Dziękuję bardzo.

Edytowane przez JimmyS
Link to post
Share on other sites

według mnie grafika, ale jakbyś zmieniał to radziłbym na 6870 od Gigabyte 3x windforce :D sporo lepsza a jest naprawdę dobra w stosunku ceny do jakości ;D

 

http://sferis.pl/produkt/31238-gigabyte-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-915-4200-wer-oc-overclock.html

 

stówę ponad budżet ale naprawdę w porównaniu z 6850 jest tego warta. Możesz też poszukać używki :D

Edytowane przez kastefan4
Link to post
Share on other sites

ale zauważcie, że proponujecie gtx 550,460 lub hd 6770.a między nimi, a hd 4870 wzrost będzie mały lepiej dozbierać stówkę i kupić hd 6870, chociaż mam podobny config do twojego(gtx 260 athlon x4 645) i się wstrzymuję do premiery nvidi, radzę ci to samo :>

Link to post
Share on other sites

ale zauważcie, że proponujecie gtx 550,460 lub hd 6770.a między nimi, a hd 4870 wzrost będzie mały lepiej dozbierać stówkę i kupić hd 6870, chociaż mam podobny config do twojego(gtx 260 athlon x4 645) i się wstrzymuję do premiery nvidi, radzę ci to samo :>

zwróć uwagę że 3 wypowiedzi wcześniej już to mówiłem ;)
Link to post
Share on other sites

Co do procesora to nie jest taki zły, wymiana nie ma większego sensu, ponieważ przyrost będzie minimalny.

Co do GPU to w zasięgu masz 6850, karta jest lepsza od Twojej, ale skoku w wydajności dużego nie będzie. Tak, czy siak jeżeli już chcesz zmieniać to na 100% gpu, bym zmienił, nawet na takiego 6850. Jak wspomniałem szału nie będzie, ale różnice na pewno zauważysz.

Co do czekania na gtx6xx to odradzam, bo karty pojawią się być może około wakacji. Na tą chwilę Nvidia nie zbudowała jeszcze żadnego z nowych procesorów tzn. projekt jest tylko niby nie pod ten proces technologiczny. Też miałem zamiar czekać, ale obecnie odpuszczam i czekam na kolejną porcję GPU od AMD z niższej półki.

Możesz poczekać na 7850, poziom wydajności będzie gdzieś około 6870, tylko problem w tym że ceny na początku będą zawyżone i niewiem czy w budżecie się zmieścisz.

Na tą chwilę masz wybór brać 6850, lub czekać miesiąc może dwa i kupić 7850, lub czekać kolejnych parę miesięcy i kupić coś od "zielonych". Jak nie chcesz czekać to kupno 6850 nie będzie złym wyborem.

Edytowane przez stelek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...