Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam problem dotyczący podjęcia decyzji w sprawie trafności wymiany części komputerowych. Mianowicie:

części do wymiany:

proc: intel Q6600 (nigdy nie podkręcany)

mobo: Abit IP35-P

pamięci: 4gb DDR2 800 GoodRAM

obudowa: jakaś za 50 zł

części, które mają zastąpić poprzednie:

proc: AMD BULLDOZER FX-6100 3,3GHz x6 BLACK AM3+

mobo: GIGABYTE GA-970A-UD3 AMD 970 SB950 AM3+

pamięci: CORSAIR VENGEANCE DDR3 1600MHz 8GB 2X4GB CL9 OC

obudowa: ATX Aerocool X-WARRIOR czarna / blue led

 

reszta mojego komputera:

grafika: nvidia Geforce GTX275

zasilacz: be quiet! 530W L7 pure

dysk: 750gb Seegate

nagrywarka: LG

 

Chciałem poznać opinie forumowiczów na temat takiej wymiany i prosiłbym o sugestie, które części na jakie zastąpić. Do wydania mam 1400zł. Mile widziane sugestie, pomoc i komentarze. Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Ale z tą grafą, to długo nie pociągniesz. Zestaw na i5 od JOKI tylko z 2500K i inną płytą. Trochę ponad ale sprzedasz stare, to coś dostaniesz :) A o buldożerach nawet nie masz co myśleć. I tak jak mówię, może byś sprzedał tego GTX i wysupłał trochę na lepszą grafę bo ona będzie ograniczać kompa :)

Link to post
Share on other sites

czyli generalnie na poczatek i5 2500k + asrock p67 pro3 b3 + 8gb corsair ddr3 wystarczy?

na grafe bede musial dozbierac nastepne ok 1,5k zl

czy jesli kupie ten zestaw to moja karta mocno bedzie ograniczala prace w programach i czasem w grach?

Edytowane przez BarteL
Link to post
Share on other sites

na jednym z forow jeden z uzytkownikow poradzil mi abym zmienil tylko i wylacznie grafike a reszte zostawil i bedzie to wydajniejsze niz zmiana cpu + mobo+ pamieci. czy to prawda?

i 2 pytanie: czy oplaca sie dozbierac te 100 zl i zamiast asrock pro3 b3 p67 kupic asrock extreme3 gen3 z68?

Link to post
Share on other sites

i 2 pytanie: czy oplaca sie dozbierac te 100 zl i zamiast asrock pro3 b3 p67 kupic asrock extreme3 gen3 z68?

Zamierzasz robić SLI? Odpowiedź TAK

Wolisz zostać przy 1 karcie? Odpowiedź NIE

 

na jednym z forow jeden z uzytkownikow poradzil mi abym zmienil tylko i wylacznie grafike a reszte zostawil i bedzie to wydajniejsze niz zmiana cpu + mobo+ pamieci. czy to prawda?

prawda ale częściowo ponieważ do Twojego zestawu jeszcze przydałoby się do lepszej grafiki podkręcić procesor a to już koszt chłodzenia rzędu 150zł (chłodzenie + pasta) albo i więcej.

Jednak jest to krótkotrwałe rozwiązanie ponieważ do takiego i5 2500k będziesz mógł nawet za te 2 lata wsadzić nową kartę graficzną lekko go podkręcając (nawet na boxie) i dalej będzie starczał.

Link to post
Share on other sites

wg mnie nawet bym nie myslał o amd..ja bym złożył to na i5 2500k i grafe zmienił na gtx560Ti od msi lub gtx570

Link to post
Share on other sites

Witam, proponuje:

*dobre ​obudowy*dodatkowe chłodzenie

 

-pamięci ram które podałem czyli z kodem "KHX1600C9D3X2K2/4GX" są dedykowane dla płyty ASRock P67 PRO3, więc 0 problemów i 100% kompatybilności, co do ilości 4GB w zupełności wystarczy, nie ma sensu rezygnować z czegoś specjalnie dla 8 GB ramu, różnicy nie odczujesz w grach, ewentualnie w przyszłości, dorzucisz, jeszcze po 2 kości.

 

-polecam te dwie budy gdyż są świetne, tutaj masz ich dokładny opis:

http://www.cooling.p...ategory=107_227

http://www.cooling.p...ategory=107_222

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...