Skocz do zawartości

Napełnianie tonerów - wady? Proszę o opinie.


Recommended Posts

Witam, chciałbym poznać wasze opinie nt. napełniania tonerów. Jakie są wady, czy macie jakieś negatywne doświadczenia (możliwość uszkodzenia drukarki)?

Zalety (a właściwie zaletę - jest taniej) znam, więc tego nie piszcie ;)

Konkretny model to HP LaserJet 3600 (jeśli to ma jakieś znaczenie).

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Od lat napełniam tonery w tym samym miejscu. Nigdy nie było z nimi problemów, pamiętaj tylko, że tonerów nie można napełniać w nieskończoność. Ich życie też się kiedyś kończy. Przez trzy lata wymieniałem i to całkiem niedawno tylko toner z kolorem. Czarny cały czas dzielnie drukuje. Dodatkowo zapytaj jak wygląda gwarancja, ja np. odzyskałem pieniądze za ten martwy kolor który napełniłem. Dodatkowo zużyty toner został ode mnie odkupiony więc już miałem jakieś pieniądze na zakup kolejnego. Co do zalet, a jakie inne mogą mieć zalety poza niską ceną napełniania? Mogą Ci zwiększyć ewentualnie pojemność samego tonera jeśli to możliwe. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

podjęliśmy próby domowego napełniania i chyba wolę kupić od razu napełnione niż się bawić, ale jak ktoś ma do tego rękę to czemu nie, chociaż zamienniki są teraz takie tanie że nie wiem czy opłaca się napełniać

Napełniać samemu to ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Ja osobiście bym się nie bawił, a kupił dobry zamiennik i po robocie:-)

Link to post
Share on other sites

w przypadku zestawów do samodzielnego napełniania (produkuje je np. active jet - głównie do tuszy HP) oszczędność nie jest aż taka duża i praktycznie lepiej wybrać "tradycyjne zamienniki", co do napełniania domowymi metodami oszczędność może być większa - ale to zależy jakiego atramentu używamy (trzeba pamiętać że nie jest to proste i dla niedoświadczonych może się skończyć na uszkodzeniu głowicy lub innych części kartridża)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A jak sprawa wygląda z napełnianiem proszków? Bo odniosłem wrażenie, ze powyższa dyskusja tyczy się drukarek atramentowych, a nie laserowych.

Mianowicie zaczyna mi się kończyć toner w minolcie, więc zacząłem szukać czegoś do wymiany. Moją uwagę przykuł bardzo tani zestaw razem z wałkiem OPCi chipem. (czyli wszystko to czego potrzebuję) 

http://allegro.pl/toner-chip-opc-konica-minolta-1300-1350-1380-1390-i4346699160.html

Teraz moje pytanie brzmi: Czy jest sens kupować coś takiego. Czy może lepiej dać dwa razy tyle za toner w kasecie i wałek?

Zaznaczam, ze mam oryginalną kasetę minolty w drukarce, a nie zamiennik (o ile to coś zmienia apropo napełniania)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

druga opcja jest pewniejsza i przyniesie lepszy rezultat, a przy takim zestawie z allegro dużo zależy od proszku - lepiej poszukać wątków na ten temat i na privie zapytać osób które bawią się w "regeneracje" tonerów

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Nie polecam napełniania samemu tonerów .Zamienniki są śmiesznie tanie. Toner jest rakotwórczy. Szkoda zdrowia. Poza tym ryzykujesz, że coś ułamiesz, rozsypiesz na dywan i będziesz musiał zapłacić za prawnie albo źle złożysz. Co do trwałości drukarki: mamy w firmie hp 2035. Drukują po 80-120 tyś stron na zamiennikach. Potem je utylizujemy bo są po prostu zajechane. Drukarki kosztują 600 zł, nie opłaca się ich naprawiać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Nie polecam napełniania samemu tonerów .Zamienniki są śmiesznie tanie. Toner jest rakotwórczy. Szkoda zdrowia. Poza tym ryzykujesz, że coś ułamiesz, rozsypiesz na dywan i będziesz musiał zapłacić za prawnie albo źle złożysz. Co do trwałości drukarki: mamy w firmie hp 2035. Drukują po 80-120 tyś stron na zamiennikach. Potem je utylizujemy bo są po prostu zajechane. Drukarki kosztują 600 zł, nie opłaca się ich naprawiać.

 

Z ciekawości co w tonerze jest rako twórcze? Farba/atrament? 

 

Ja osobiście kupuje zawsze zamienniki do swojej drukarki w tym sklepie: https://tonery.rdstudio.pl/toner-hp-1020-p-11.html 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...