Skocz do zawartości

1090T dooo 4.0Ghz Problem


Recommended Posts

Witam mam problem, Otóż podkręcam mojego Amd na 3,7 i działa stabilnie kiedy chce polecieć do 4.0 to cały czas wychodzi mi overclocking failed ! Napięcie max ustawiłem na 1.4875 reszta na auto Prosz o pomoc :D (sprzęt w sygnaturce)

Link to post
Share on other sites

44 stopnie na 3,7 na boxie ,kreciłem samym mnoznikem potem jeszcze ht link i cpu/nb fre,

 

Nie wiem czemu ale po wejsciu do biosu pisze mi 4408 Ghz nie wiem czym to jest spowodowane

Edytowane przez lot93
Link to post
Share on other sites

Problem Rozwiązany leci na 4,1 temperatura około 40 stopni ,problem był z mnoznikiem

 

Napięcie na 1.45v narazie stabilnie ,lekkie problemy z bf3 zobaczymy po occt 8)

 

WTF ERORR DETECTED IN CORE #1 Oo occt

Link to post
Share on other sites

jaka śmierć procka

jajka cię swędzą ??

jak miałem PII 1090T i dałem mu 1.55 to rok chodził aż później go sprzedałem

ale cały czas działał

wyższe napięcie to nie taka szybka śmierć procka

może i szybciej się skończy ale i tak to kwesta wielu lat

Link to post
Share on other sites

jaka śmierć procka

jajka cię swędzą ??

jak miałem PII 1090T i dałem mu 1.55 to rok chodził aż później go sprzedałem

ale cały czas działał

wyższe napięcie to nie taka szybka śmierć procka

może i szybciej się skończy ale i tak to kwesta wielu lat

 

Jakie miałeś temperatury ?

 

Nie mam już pomysłu cpu voltage 1.49 i przy max obciazeniu blue screen :/

Link to post
Share on other sites

Przy GTX260tce bardziej opłaci się Tobie kręcenie 4jaj ;)

eee ?

 

Hymmm ma ktoś jakis pomysł ? :D

 

ehh dalej lipa :( stabilnosc udała mi sie dopiero 3910MHz Cpu Voltage-1.4875 V ,17x230MHz

na 4000MHz przy Voltage Cpu-1,51 V,CPU/NB Voltage 1,3 V,20x200 wycodzi error na rdzeniu przy occt :/

Link to post
Share on other sites

CPU NB daj 1.3250 CPU PLL 2.540 CPU Core 1.5250 HT Link 1.900 albo pisz na GG

ustawiłem tak jak mówisz 20x200 przy czym HT Link na 2000 mniej tylko 1800 i nie znalazlem tego CPU PLL i tak wywalilo blue screenaa :/
Link to post
Share on other sites

sprawdz temperaturę na sekcji zasilania i wyłącz grafikę zintegrowaną w biosie

chyba 37 przed blue screenem ,wyłaczyłem nic nie dalo,dodam ze probowałem już na napieciu 1.54

 

Udało Sie wystarczylo dac LLC na właczone 8) napiecie na procku 1.49 :D reszte napiecia sam ustawiłem %-) wszystko śmiga

15x 267

Link to post
Share on other sites

LLC o ile dobrze pamiętam to funkcja detekcji błędów i jeżeli coś znajdzie to usuwa te dane które są uszkodzone może się mylę jak coś to poprawcie

LLC - zaleca się włączenie jej na enabled. Opcja ta zapewnia odpowiednio wysoki poziom napiecia dla CPU, gdy procesor jest mocno obciążony. Napiecie na CPU zwykle spada kiedy procesor jest mocno obciazony - to normalna rzecz. Ustawienie tej opcji na Enabled (włączona) poprawia stabilność procesora podczas podkręcania
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

u mnie wygląda to tak z LCC nie ma szans przekroczyć 3.90 GHz po wyłączeniu można nawet wiecęj niż 4.0 mi sie udało na 4.2 ale zostawilem na 4 przy czym przy ustawieniu v procka w biosie na 1.45 i tak w Occt mam 1.49 planuje jeszcze obniżyc voltage zobaczymy co z tego wyjdzie %-)

Dodam 8) że wszystkie opcje voltagu ustawiałem ręcznie tak jak i szyne Ht oraz cpu/nb fre i taktowanie Ram :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...