Skocz do zawartości

Recommended Posts

W związku z tym, iż wciąż nie podjąłem decyzji co do nabycia procesora, a rozmyślam pomiędzy Phenomami II: X4 960T BE i 1045T różniącymi się o niecałe 50 zł, mam takie pytania:

 

1. Czy to, że procesor jest Black Edition, oznacza w praktyce wyższy potencjał podkręcania, czy chodzi w tym po prostu o łatwiejsze podkręcanie dzięki odblokowanemu mnożnikowi? Czy w ramach możliwości danej płyty (przyjmijmy np. Gigabyte GA-970A-UD3) procesor nie-BE da się podkręcić tak wysoko jak BE poprzez inne niż mnożnik ustawienia?

 

2. W ogólności mnożnik 1045T wynosi 13,5x, w Turbo do 16x - czy wartości do 16x włącznie (która jak rozumiem jest dla niego maksimum, w odróżnieniu od BE) można użyć do "podkręcania" w BIOSie lub AMD OverDrive?

 

3. Czy wspomniane modele, pomijając różnice w standardowych zegarach (960T BE 3,0 - 3,4 GHz; 1045T 2,7 - 3,2 GHz), są generalnie "tym samym", to znaczy wydajność jednego rdzenia jest taka sama lub zbliżona?

 

4. Powyższe pytania sprowadzają się do: czy warto brać 1045T, nie ryzykując zauważalnej straty względem 960T BE w aplikacjach nie wykorzystujących wszystkich dostępnych rdzeni (których jestem świadom, że jest obecnie zdecydowana większość), lecz zyskując pewne 2 rdzenie (nie zakładam powodzenia operacji odblokowania 960T BE), które może jakoś kiedyś będą miały okazję być wykorzystane (zakładam długi czas użytkowania) przez odpowiednie oprogramowanie?

Link to post
Share on other sites

W ogólności mnożnik 1045T wynosi 13,5x, w Turbo do 16x - czy wartości do 16x włącznie (która jak rozumiem jest dla niego maksimum, w odróżnieniu od BE) można użyć do "podkręcania" w BIOSie lub AMD OverDrive?

Też tak myślałem, ale u mnie nie ablało :(
Link to post
Share on other sites

Hmm, no faktycznie - oglądałem wczoraj ten filmik:

ale chyba bez zrozumienia (późno było :P) i nie przyswoiłem informacji, że ten koleś używa jednak z 1055T w BIOSie mnożnika 14x, czyli dla 1045T byłoby 13,5x... Ale ogólnie faktycznie te X6 też często da radę samą szyną tak pod 4 GHz? To byłoby bardzo ładnie w moim mniemaniu, nawet gdyby było dajmy na to 3,6 GHz czy te okolice. 8)

Edytowane przez sapphire9550
Link to post
Share on other sites

4. Powyższe pytania sprowadzają się do: czy warto brać 1045T, nie ryzykując zauważalnej straty względem 960T BE w aplikacjach nie wykorzystujących wszystkich dostępnych rdzeni (których jestem świadom, że jest obecnie zdecydowana większość), lecz zyskując pewne 2 rdzenie (nie zakładam powodzenia operacji odblokowania 960T BE), które może jakoś kiedyś będą miały okazję być wykorzystane (zakładam długi czas użytkowania) przez odpowiednie oprogramowanie?

Cześć

Ten sprzedawca http://allegro.pl/phenom-ii-x4-960t-be-box-unlock-x6-gw-fv-sklep-i2059714980.html oferował pełne prawa gwarancyjne na odblowanie do x6 :) jednak obecnie nie ma wystawionej tej aukcji jednak możesz do niego napisać i się dowiedzieć czy ma jeszcze te procesory. (będziesz miał x6 i BE)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...