Skocz do zawartości

CHłodzenie na kartę graficzną


Recommended Posts

Podepnę się z pytaniem gdyż również mam 6870, któremu chciałbym poprawić chłodzenie (teraz ref.). Czy lepszy w kategoriach wydajność - cisza (z naciskiem na to drugie) będzie AC TwinTurbo Pro czy Gelid Icy Vision rev. 2? Przyznam, że wizualnie bardziej podoba mi się ten drugi :P ale który bardziej się opłaca? A może lepiej zmienić kartę na taką z lepszym chłodzeniem? ;)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Podepnę się z pytaniem gdyż również mam 6870, któremu chciałbym poprawić chłodzenie (teraz ref.). Czy lepszy w kategoriach wydajność - cisza (z naciskiem na to drugie) będzie AC TwinTurbo Pro czy Gelid Icy Vision rev. 2? Przyznam, że wizualnie bardziej podoba mi się ten drugi :P ale który bardziej się opłaca? A może lepiej zmienić kartę na taką z lepszym chłodzeniem? ;)

Najbardziej to się opłaca Accelero Twin Turbo II :)
Link to post
Share on other sites

A ja polecam tego gelida bo sam go mam :).

Na moim GTX 470 temperaturki są takie:

Idle: 36-38 C

Furmark: 67-69 C

 

Oczywiście takie temperatury po OC. Dodatkowo kupiłem sobie komplet montażowy do accelero (chyba VR003) i zamontowałem z niego radiator na sekcje zasilania gdyż te radiatory od gelida to trochę liche są.

Nie wiem jak sprawuje się ten twin turbo ale wiem że gelida brać warto :D

Edytowane przez Ravan
Link to post
Share on other sites

W sumie też mam pytanie odnośnie chłodzenia GPU :P. Planuje od niedawna w sumie wymianę w gtx 480 na accelero xtreme plus, ale czy tak naprawdę duża jest różnica między nim a accelero twin turbo? Jeszcze szukam drugiej karty do SLI, i wtedy nie wiem czy jakakolwiek wymiana chłodzenia ma sens czy na obu może zamontować jakiegoś coolera aftermarket ? :P

Link to post
Share on other sites

W sumie też mam pytanie odnośnie chłodzenia GPU :P. Planuje od niedawna w sumie wymianę w gtx 480 na accelero xtreme plus, ale czy tak naprawdę duża jest różnica między nim a accelero twin turbo? Jeszcze szukam drugiej karty do SLI, i wtedy nie wiem czy jakakolwiek wymiana chłodzenia ma sens czy na obu może zamontować jakiegoś coolera aftermarket ? :P

Twin Turbo ma wydajność 160W a Xtreme Plus 250W więc xtreme jest skuteczniejsze. Jeśli chodzi o SLI to zależy jak masz rozmieszczone porty PCI-E ale wiem że ludzie dawali 2x GTX 480 + Accelero Xtreme Plus. Z tego co widze to masz dwa porty odległości pomiędzy slotami wiec możliwe że by się zmieściło. Tylko że koszt jest dość duży bo 1 accelero kosztuje aż 300 zł + jeszcze VR004 to kolejne 25 zł.

Edytowane przez Ravan
Link to post
Share on other sites

A no zmieścić się to się zmieści, bo to już sprawdziłem ;). Ale cena to jak to mawiają Amerykanie "pain in the ass", dlatego się zastanawiałem nad Twin Turbo, bo dwa takie coolery nieco taniej by mnie wyniosły. No ale chyba nie ma co oszczędzać w takim razie, jeszcze może poczekam na opinie innych, ale pewnie będą podobne.

Link to post
Share on other sites

A no zmieścić się to się zmieści, bo to już sprawdziłem ;). Ale cena to jak to mawiają Amerykanie "pain in the ass", dlatego się zastanawiałem nad Twin Turbo, bo dwa takie coolery nieco taniej by mnie wyniosły. No ale chyba nie ma co oszczędzać w takim razie, jeszcze może poczekam na opinie innych, ale pewnie będą podobne.

Jak chcesz taniej to możesz wziąć Gelid Icy Vision, cena porównywalna z Twin Turbo i wydajność trochę gorsza od xtreme plus.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...