Skocz do zawartości

DRAGON BALL!


Recommended Posts

Witam

Jak dawno temu podajże na tv4 leciał Dragon Ball. Z racji tego, że byłem dość małym (około 2000 roku więc miałem 6lat) to nie pamiętam już dokładnie fabuły. Odcinków, epizodów była masa, więc mógłby ktoś pomóc od czego najlepiej oglądać Dragon Ball'a ? Bo jedyne co mi utkwiło w pamięci kamehameha, Goku i Freezer, który stoczył z nim całkiem długi pojedynek. Jakby mógł ktoś podesłać jakiś spis tego wszystkiego po kolei dopóki nie zacznę wiązać faktów. Na necie jest tego sporo ale jak pisałem nie pamiętam już.

Link to post
Share on other sites

DB nie leciał w tv4 tylko w RTL7 a później TVN7. Głównych serii jest 3: zwykły Dragon Ball (153 odcinki), Dragon Ball Z (291 odcinków) i Dragon Ball GT (64 odcinki). Ostatnio wypuścili też serię Kai, jest to odświeżona wersja DBZ, tyle że obcięta z 291 odcinków do ~100. Tam się głównie skupili na wydarzeniach z mangi.

Jeśli już zamierzasz oglądać DB to nie polecam tej wersji co leciała w TV, to była francuska wersja w której nawet zmieniali imiona. :/ Polecam oryginalną japońską wersję, coś pięknego :D

Swego czasu przesiadywałem na tej stronie

http://db4ever.com

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuje za odpowiedzi. Oczywiście wiem, że Dragon Balla trzeba oglądać, żeby znać całą historie i faktycznie mógł lecieć na tvn7, wiem że była to polska telewizja bo jeszcze wtedy mieszkałem w bloku i miałem kablówkę i tam nie było RTL. Oczywiście zarejestrowałem się na tej stronie i jak wchodzę w multimedia i daje Dragon Ball PL to jest to sam początek? Pobrać i tak się nie pobierze bo przecież megaupload wyj :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Ty pewnie zacząłeś oglądać wtedy jak RTL7 przejęło TVN7 :) Szukaj na torrentach, sprawdzałem na http://btjunkie.org i jest :) Jeśli chcesz mieć dobrą jakość to szukaj tych z dopiskiem BOX. Na warezy szkoda czasu bo wszystko usunięte przez ACTA :/ Ja mam wszystkie odcinki + kinówki na płytach DVD. :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Oglądać od odc. 1 Dragon Ball (zwykły, z małym Goku), później przejście przez DBZ aż po Dragon Ball GT. W międzyczasie można popróbować jakoś chronologicznie dorzucić *pełnometrażówki*. Osobiście absolutnie NIE polecam oglądania DB w języku japońskim (serio, kto dba o uszy) - znacznie lepiej wygląda PL DUB albo francuski z PL SUB.

Link to post
Share on other sites

Chyba żartujesz, nie znam osoby której podobałby się francuski dub, a z polskim dub to były tylko kinówki. I co mają do tego uszy? :roll: Francuska wersja nawet nie ma startu do oryginalnej japońskiej. Tam były przekręcone imiona, nazwy technik, koszmarna cenzura i wogóle gniot jakich mało. Ktoś kto oglądał tylko i wyłącznie taką wersję jaka leciała w TV nawet nie wie ile stracił. Swego czasu widziałem kilka wersji: japońską, francuską, niemiecką, włoską i angielską. Najgorsza jest francuska. Jeśli komuś z jakiegoś powodu nie odpowiada japońska to polecam angielską. Niemiecka i włoska też były nie najgorsze. :) Prawdziwy fan anime ogląda tylko w oryginale.

 

Oprócz DB polecam Ci również Naruto, świetne anime jak i manga.:) Dla mnie to są dwa najlepsze anime.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Hmm co do tego francuskiego dubbingu to po kilkukrotnym obejrzeniu całego DB na rtl7 jakoś dziwnie oglądało mi się odświeżone DBZ KAI z japońskim dubbingiem(mimo, że był znacznie lepszy od francuskiego). Naruto shippuuden też fajne również kiedyś oglądałem, ale fillery mnie nieźle do tego zniechęciły.

Link to post
Share on other sites

@rafal - nie bardzo podchodzi mi japoński Goku czy Piccolo skrzeczący jak baba... zasadniczo jedyne zastrzeżenie, ale dla mnie niezwykle ważne. Angielskie wersje właśnie wydawały mi się nie do końca dobrze opisane techniki itp. Ogółem zawsze gdzieś przy tłumaczeniu się coś gubi więc jedynie oryginał jest w teorii w pełni zadowalający, tyle że japońskiego nie znam, a skrzeczliwość mnie denerwuje.

Link to post
Share on other sites

@rafal - nie bardzo podchodzi mi japoński Goku czy Piccolo skrzeczący jak baba..

Było tak, że głos Songo było podkładany przez kobietę zresztą tą samą co do głosy małego Goku i nie wiadomo czy do dorosłego Goku też nie podłożyła, więc masz odpowiedz co do skrzeczącego głosu ale jednak wersja JPN jest lepsza, obejrzałem 5 odc. z dub polskim a później 5 z napisami i głosy po JPN i wymiata. Widzę, że nie tylko ja mam fioła na punkcie Dragon Balla. Aż dziwnie u mnie w szkole też ziomale się wożą, prawie pełnoletni a czasem nawet pełnoletni a po szkole oglądają DB.

Link to post
Share on other sites

Wszędzie tylko francuski syf z lektorem.

nie pierdol, francuskie spoko były na tych się wychowałem :P

 

a tak ogólnie pisząc to mam wszystkie odcinki na kompie waga łączna: 40GB

  • Dragon Ball - 153 odcinki + 5 filmów kinowych
  • Dragon Ball Z - 291 odcinki + 13 filmów kinowych
  • Dragon Ball GT - 64 odcinki + 1 odcinek kinowy
+dodatkowo 5 odcinków specjalnych (np. z ojciem goku 'bardockiem')

 

stąd pobierzesz [odcinki specjalne] do DB "zetki"

http://dbpolska.net/...e/dragon_ball_z

jeszcze miesiąc temu na dbpolska.net, kreskówka.pl były wszystko odcinki dragon balla online, ale niestety MEGAUPLOAD z MEGAVIDEO padł,

 

znalazłem na chomikuj.pl all do pobrania/oglądania ale musisz wykupic konto premium ;)

http://chomikuj.pl/b...stkie+odcinki!!

 

Edit:

Generalnie jest jeszcze dużo bardzo fajnych anime japońskich nie zwykle wciągających i ciekawych wymienię te najbardziej popularne np:

po kliknięciu możesz przejść do oglądania, na jednym z lepszych serwisów udostępniających anime-online za darmo +na szybkich serwerach :D, gorąco polecam! Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Co do Naruto, to na naruto24.pl jest o wiele lepsza jakość :) Jeśłi chodzi o DB to ja mam go na ~35 płytach DVD co daje ~166GB :D Więc ty masz jaką słabą jakość, ale niestety z polskim lektorem takie były. :/ Francuskie były dobre jak się oglądało w TV i nie było innych, teraz jak jest wybór to nie ma sensu oglądać tego ocenzurowanego syfu gdzie wycięli najlepsze momenty. Poza tym wszystkie techniki wypowiadane w oryginalnym japońskim języku dopiero nabierają życia i zupełnie inaczej to brzmi niż w tym francuskim gniocie :)

Link to post
Share on other sites

Szczególnie te brutalne momenty w walkach będą wywalone

Z tego co pamiętam w DB - pierwsze odcinki goku nie sprawdza "ptaszka" bulmy, bulma nie pokazuje pipki i cycków genialnemu żółwowi, później też parę akcji np. na turnieju u siostry genialnego żółwia ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz to się w Naruto dzieje akcja, szczególnie w mandze. W anime trochę potrwa zanim dojdą do tych wydarzeń. Każdy kto śledzi mangę wie o czym mówię :) Dawno nie oglądałem DB, trzeba by sobie przypomnieć, to już będzie chyba 6 raz :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Naruto nigdy mi się nie podobało (jakaś nędzna kreska i w ogóle fuj), natomiast z dragonballopodobnych lubię Bleacha. :)

 

Co do dubbingu dragonballa, to oczywiście najlepszy jest ten oryginalny, japoński. Francuski nie był zły, a nawet całkiem spoko. Jeśli chodzi o sceny, to w Polsce za wiele ich nie wycięto. Trochę gołej Bulmy i po jednym ciosie może (z Freezera, może strzał Goku w oko Oozaru Vegety).

Najgorszym syfem jest angielski dubbing (i ich kijowa ścieżka dźwiękowa), włoski i niemiecki.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

ja tam wole Anime niż mangę, potem odcinki gorzej się ogląda, bo wiesz co się wydarzy, w naruto najbardziej nie mogę się doczekać walki na poważnie Naruto jinchuuriki full power VS. Sasuke z oczami itachiego 'susano' oraz ciekawi mnie kryjąca pod maską prawdziwa twarz kakaskiego. :P

 

 

 

 

 

,następnie Bleach czasami ma tak nudne fillery że chce się zygać :o , ale ogólnie jak według mangi leci to jest spoko, chociaż zdarzają się fajne fillery np ten.

 

 

 

dla fanów Dragon Ball, polecam szczególnie One Piece, ponieważ twórca tego Anime "Eiichiro Oda" właśnie inspirował się mangą dragon balla, stworzoną przez Akirę Toriyama, w one piece rzadko trafiają się fillery przeważnie cały anime leci według mangi i dodam że koleś ma 30 lat i ciągle intensywnie rysuje mangę, dzisiaj włąśnie wyszedł 534 odcinek one piece :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...