Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Mam pewien problem prawdopodobnie właśnie z kartą graficzną Geforce 9800gt palit green. Jakiś czas temu kupiłem tę kartę od znajomego (prawie nowa). Pierwszy raz podpiąłem karte do siebie do pc (używałem wtedy zasilacza o mocy 500W). Tak sobie używałem karty jakieś 4 dni. Po tych 4 dniach potrzebowałem ją odpiąć, i po ponownej próbie wpięcia..du*a. Odpalając komputer karta jakby się uruchamiała i zaraz gasła parę razy i tak przez jakieś 20 sekund (monitor czarny ale "Power" się świeci i nie wyświetla "Brak sygnału". Dobra, słyszę, że w pc załadował sie bios (po tych 20 sekundach). System prawdopodobnie się załadował lecz nie jestem pewien bo ciągle mam czarny obraz. A karta chodzi razem z zamontowanym na niej wiatraczkiem. Byłem pewien, że karta jest spalona. Ostatnio dałem ją do znajomego informatyka, który mi powiedział, że u niego normalnie śmiga. Dziwił się, że na zasilaczu 400 czy 500W jest coś nie tak. Jeśli macie jakiekolwiek pojęcie na ten temat będe wdzieczny za każdą pomoc.

 

Jestem Laikiem ale chyba tak wyglądają moje specyfikacje pc;

 

AMD Phenom™ 9500 Quad-Core Processor 2.21GHz

2,00 GB RAM

Windows xp pro

 

P.S. Gdzieś przeczytałem, że mogą się "gryźć" sterowniki z używanego przeze mnie GeForce'a 9400 GT. Jest to możliwe?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez nasty2506
Link to post
Share on other sites

Wepnij swoją 9400. Jak nie będzie działać, to coś na płycie sfajdałeś :P. Ale dla pewności podaj jeszcze markę zasilacza.

Właśnie używam 9440 cały czas, aktualnie funkcjonuję na zasilaczu 400W IBOX. W szafce mam jeszcze 500W PROCOMP, na którym działo się to samo.
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta działa w innym kompie to albo a) nie podpiąłeś jakiejś wtyczki dokładnie (nawet tej od monitora, można zresztą sprawdzić czy na różnych wyjściach z karty jest to samo), b) zasilacz jest jednak za słaby.

 

Jestem lajkonikiem

Kim? Tzn. skaczesz w dziwnym wdzianku po rynku w Krakowie? :rotfl: "Laikiem" to chciałeś napisać? :mlotek:
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, u tego znajomego informatyka działa normalnie, u mojego kumpla już nie. Moc, marka zasilacza? Czyli ogólnie rozwiązaniem jest nowy zasilacz dobrej marki? Co do wtyczek jestem pewien, sprawdzałem wiele razy różne kombinacje.

Edytowane przez nasty2506
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem z nowym zasilaczem (IBOX Black Edition 600W). Dzieję się to samo. Raz zaskoczyła(tylko raz) po poradzie kizior_2008, ale ciągle nie było obrazu. Jedyny chyba dobry znak to fakt, że się już tak nie resetowała słychać kilkakrotne włączanie i wyłączanie wiatraczka na karcie). Potem słyszę "pip" biosu i ciągle mam czarny monitor przed oczami. Biosu nawet nie zobaczyłem. Monitor zachowuję się jakby nie dostawał sygnału od karty.

 

Dodam jeszcze, że właśnie wpiął ją do siebie mój znajomy i u niego wszystko pięknie działa (na tym samym zasilaczu co wyżej IBOX Black Edition 600W). Chyba nie zasilacz? Teraz co? Płyta główna? System? BIOS? Co polecacie sprawdzić?

 

 

Edytowane przez nasty2506
Link to post
Share on other sites

Jestem wręcz pewien (chociaż się mało znam), że to nie monitor, jak napisałem ewidentnie karta się jakby resetuje. Słychać takie dwa "cyknięcia" jak przy włączaniu powiedzmy światła. No i na tej "puszcze z kablami" jednak ta karta działa u kolegi. Czyli zasilacz i monitor raczej odpadają. Mam zamiar testować inną płytę główną. Przekopałem całą masę forów, i oczywiście "tysiąc" diagnoz odnośnie biosa i systemu. Nie wiem co jest właściwie dobre. Updaty biosa? Sterowniki? To ma coś wspólnego z tym?

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta nie pokazuje obrazu podczas postu to sterownik nic nie zmieni ten działa dopiero po załadowaniu systemu operacyjnego. Jak dla mnie karta po prostu padała i zapewne daremny twój trud. Ew. sprawdź jeszcze płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Powiem wam, że IBox ma jedną przyzwoitą serię zasilaczy - Black PANTHER, 2 znajomych miało, i zasilacz nie dość, że działał OK, z sprzętami pokroju Q9300, nawet po OC, i kartami typu HD5770. Przynajmniej działają na 100% zabezpieczenia, bo gdy im się zasilacz już uwalił, to niczego więcej nie posłał do grobu. Oczywiście nie jest to poziom OCZ czy XFX czy innych tego typu firm, ale jest nieźle. Ten Black Edition nie wiem, wydaje mi się, że jest gorszy, także ja bym jednak dołożył troszkę pieniążków i wziął jakiegoś OCZ ZS albo nawet starego Fortrona, bo są dużo lepsze.

Link to post
Share on other sites

Heh, skoro gość pisze że testował na 3 zasilaczach (nawet 600W - nawet niech to będzie realna 4 setka) i się dzieje to samo to raczej to nie zasilacz. Proponuję zaprosić tego informatyka do domu i poprosić o instalację sprzętu (albo zanieść mu kompa do pracy/domu :) ). Piszesz, że jesteś laikiem, więc być może coś po prostu źle robisz. Wystarczy, że wtyczka nie jest dociśnięta albo nie wsadziłeś karty dobrze w slot (bardzo prawdopodobne). Jak to zrobisz daj znać i sam nie kombinuj bo coś uwalisz i sprzęt wywalisz do śmieci. Skoro karta działa u informatyka a u Ciebie nie to to jest najbardziej realny powód. Na pewno to nie wina zasilacza. Widziałem Athlony X2 z 8800GT na jakiś starych "Megabajt 400W" i to śmigało - fakt bomba zegarowa, ale śmigało :P. Zrób tak jak napisałem i daj znać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...