Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam złożyć komputer dla teścia, zajmuje się amatorsko obróbką filmów/zdjęć z wakacji, przeglądaniem internetu itp. Do gier nie powinien być wykorzystywany. Na razie mój wstępny zestaw: http://www.esc.pl/bu...oducts_id=46037

Ogólnie komputer ma być przyzwoitej jakości, i3 ze względu na QuickSync - sprawdzi się do tego? Zastanawiam się nad Athlon/Phenom II lub APU nie sprawdzi się lepiej? Czekam na opinie. Płyta myślę, że z usb3, ram raczej warto dołożyć do 8gb, nie jest drogi. Co do procesora i ewentualnie karty graficznej czekam na opinię bardziej doświadczonych. Cena około 1500zł, maksymalnie 1800zł jeśli będzie warto.

Link to post
Share on other sites

i3 to lipa straszna i 1500zł to bardzo mały budżet. Lepiej kupić coś uzywanego z wysokotaktowanym quadem zamiast tracic pieniądze na low-endowe badziewie. 8GB RAM to rozsądne minimum. Więcej nie trzeba ale mniej negatywnie odbije się na wydajności i komforcie pracy.

 

Moim zdaniem są 2 opcje. Dorzucić troche kasy i kupić nowego z i5 2500k lub wbić na luz i kupić używane i7 920, Q9xxx albo phenoma x6.

Link to post
Share on other sites

Znam, dlatego nigdy bym takiego komputera nie polecił. Pomijając fakt, że to sprzęt przestarzały to bliżej mu do serwera niż komputera domowego. Późniejszy upgrade będzie co najmniej kłopotliwy jeśli w ogóle możliwy. Dodatkowo sprzęt ten nie spełnia nawet podstawowych wymagań autora tematu (USB 3.0, 8GB pamięci). O wydajności nie będę wspominał bo tu nawet nie ma o czym dyskutować ("zwykły" i3 nawet bez wykorzystania Quick Sync będzie wydajniejszy). Za tą cenę można złożyć komp z i5 2400, który będzie wydajniejszy, nowocześniejszy, bardziej praktyczny w domowych warunkach, zużywający mniej energii oraz łatwiejszy w późniejszej rozbudowie (lub sprzedaży ;)).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, przedstawiam moją propozycje:

Wartość produktów: 1515 zł

wiem że budowa słabej jakości ale to było konieczne żeby się zmieścić :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...