Skocz do zawartości

MSI Nvidia GeForce GTX 570 Twin Frozr III - coś zauważyłem (Dot. podkręcania, troche szalona teoria)


Recommended Posts

Witam. Wiec do tej pory miałem moja karte podkręconą do 885/4130 bodajże, zmniejszyłem takty na 870 i 4100 i zauważylem, ze nie tylko karta zaczela ciut ciszej chodzić, ale jakby.... plynniej. Czy jest to mozliwe że na nizszych taktach karta chodzi plynniej czy to taki efekt placebo?

 

Dodam ze ciut zmniejszylem tez dodatkowo napiecie (z +120 do +110 w MSI afterburner i o +10 zmniejszyłem tą drugą, dotyczącą samej szyny pamięci).

Link to post
Share on other sites

Karta musi być dowoltowana odp. jeśli działa na granicy (na styk V) możesz mieć wrażenie że nie idzie płynnie i nie musi wyświetlać błędów tak jest,w tym wypadku musisz bardziej dowoltować karte.Sam zauważyłeś że po zmniejszeniu zegarów idzie lepiej możesz ustawić takty jak było wcześniej i podnieść jeszcze napiecie,sprawdz i napisz czy jest ok.

Link to post
Share on other sites

to znaczy że zbyt niskie ma napięcie potrzebuje więcej papu jak pokazuje błędy musisz dać większe napięcie i sprawdzasz w testach czy jest ok.

 

druga sprawa jak masz niskie takty a większe napięcie i pokazuje błedy jak piszesz to nie wyrabia sekcja zasilania.Sprawdz jakie są temperatury np. furmarkiem na maxa tylko zacznicj od default a pozniej kręć i sprawdzaj temp.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Ja juz sie to bawilem dawno, a furmarka mi odradzono i slusznie bo on nie obciaza karty tylko ją wykańcza...

 

Kiedys sprawdzałem na heven bodajże benchmark i na taktach 885 i +128 do napiecia nie bylo bledow w grafice, ale jakbym zostawil te takty i zwiekszyl napiecie to juz byly zwiechy i beldy w grafice, wiec granicą jakby dla tej karty jest 885 i +128, ale jak mowie... dalem na jeszcze mniejsze takty i mniejsze napiecie to jakby chodzilo plynniej...

 

Blagam, nie kaz mi tlumaczyc wzsystkiego jeszcze raz ._.

Link to post
Share on other sites

furmark jest wykańczalnią kart dla idiotów którzy zapuszczają go przy referencie i do tego po OC jak masz chłodzenie niereferencyjne to nie ma zadnych obaw że pojdzie z dymem tylko pod warunkiem że temp.są w normie.Jak już znasz granice OC swojej karty to nic juz nie nawojujesz za ten przypadek odp. obcieta w gtx570 sekcja zasilania dla tego dowoltowanie ci nie pomaga,sa sztuki które pójdą więcej ty trafiłeś na tą padlinke.I dla tego masz takie a nie inne wrazenia z tą płynnością.

 

Z drugiej strony i tak już wysoko podkręciłeś.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Jak zapewne wiesz lub nie że bolączką każdego układu to wysoka temp. raz zadziała zabezpieczenie innym razem nie zadziała.Jak przewoltujesz karte nie mając dobrego chłodzenia a przy tym odpowiednie odprowadzenie ciepła i bedziesz sobie w ten sposób podkręcał swoją karte nie monitorując temperatury to będziesz miał coś takiego :

 

tym bardziej przy furmarku który wygrzewa nie miłosiernie gpu,ram,vrm.ustawiając wszystko na maxa.Jest to dobre kto kręci karte mając dobre chłodzenie i może sprawdzić na 100% osiągane max temp. ale nigdy dla referenta.

 

http://obrazki24.pl/images/1ifi.png

http://obrazki24.pl/images/2usu.png

http://obrazki24.pl/images/3lgl.png

http://obrazki24.pl/images/przechcvc.png

http://obrazki24.pl/images/przechmnm.png

 

to wtedy za pózno wsadz sobie w du*e już to zabezpieczenie.

 

Najpierw zapoznaj się z tym co obejmuje zabezpieczenie w takiej karcie bo zabezpieczenie nie obejmuje każdego elementu w układzie a wraz z wzrostem wysokich temp. widać efekty.

Mało to ludzi popaliło karty... powiedz im to baranie że zabezpieczenie powinno się włączyć :rotfl:

 

Każdy monitoruje przy OC temperaturę gpu ale mało kto zwraca uwagę na sekcje zasilania by ta była w normie a dalsze OC inspirowany był sukcesem.

 

I kto jest idiotą ? Czesio ! chcesz to rób eksperymenty na własnej karcie a nie pie....ol że są zabezpieczenia jak dupisz w zabezpieczeniu to fajnie jak pęknie guma to zalewasz forme :rotfl: i cóż było nima zabezpieczenia :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra nie kluccie sie, robilem test na balladzie o geju tonym (gta 4) i mi sie znow zawiesiła, ale inaczej niz jak kiedys, bo było "program przesal dzialac" kiedys tylko reset pomagał, wiec nie wiem juz sam czy to przez karte czy co. Dodam ze robilem test na taktach 870/2050MHz, przy takim napieciu jak mialem kiedys (+118 w MSI afterburner, nie wiem jak to przeliczyć). Temperature mialem maks 84*C, a wiatraczek, nie jestem pewien, ale chyba dzialal na najwyzszych obrotach, nie spisalem tej wartosci niestety, nie zdazylem, ale moze nie byl na maks. obrotach bo nie szumial az taaak bardzo. Ok to czego to byla wina?

Link to post
Share on other sites

Lordani66. Powiedz mi kiego grzyba podkręcasz tak szybką kartę? Z Twoich wypowiedzi wnioskuję że zależy Ci na wydajności w grach. Różnica w 20MHz na rdzeniu nie będzie odczuwalna. Daj spokój z tym voltowaniem karty i strasznie wysokim zegarem. Nic Ci to nie daje a męczysz kartę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...