Skocz do zawartości

radek hd 4850 GDDR5, mało FPSów


Recommended Posts

Witam.

Jest problem.

 

Dawniej blaszak był ze zintegrowaną grafą więc do gier nie nadawał się (siedziałęm przy nim może 3 razy chwilkę tylko i wydawało się, że trochę zamulony ten komp).

Procek to C2D E4300 (niepodkręcany, choć z tego co wiem, to ten procek ładnie się kręci, ale ma już swoje lata, ale płyta główna chyba jakaś marna. Asusa (ze zintegrowaną grafą intel gma 4500, czy jakąś tam) i nie można na niej procka podkręcić). Ramu 4 GB. Dyski twarde nie mam pojęcia jakie. Zasilacz też nie wiem jaki, ale hmm 450 watowy.

 

Karty nie podłączałem i z tego co wiem to jakieś stery od zintegrowanej grafy były wywalone i zostały zainstalowane stery z płytki dołączonej do karty hd 4850.

 

No i jaki jest problem? Odpaliłem grę League of Legends. Ustawiłem detale na LOW, VSync OFF, rozdzielka ileś tam na 1080 chyba. No i FPSów coś mało mi się wydało. Wstępnie dochodziło do 30, ale jak już ruszyło się kamerą, albo pojawiły się potworki to już normalnie gra chodziła wyświetlając 11 FPSów (i może do 20?). Mało, bardzo mało.

 

Pobrałem nowe stery z tego roku, zainstalowałem i to samo. Ogólnie ten komp jakiś przymulony jest trochę. Już mój laptop jest sporo lepszy, choć mam go dobre 2 lata, ale odpalę na nim GTA4, Crysisa 1, 2, czy inne nowe gry na przyzwoitych detalach.

 

 

Do karty graficznej była dołączona gra Dirt 3 (z 2011 roku chyba). A karta ma GDDR5 więc jak dla mnie powinna być odpowiednia do tej gierki League of Legends.

Nie sprawdzałem jeszcze innych gier, jutro to zrobię.

 

Co rodzicie? Zainstalować Win XP? (aktualnie Win7 jest, antivir NOD).

W czym w ogóle leży wina? W grafice nie sądzę. Procesor teoretycznie też powinien być w porządku. Wirusów nie powinno żadnych być.

Czy płyta główna, albo zasilacz (jeśli są badziewne) mogą mieć jakiś wpływ na wydajność? Albo coś innego? Nie znam się. A ta karta radeona jest nowiutka (mam nadzieję, że komp nie korzysta dalej z tej zintegrowanej grafiki, bo np. ktoś źle coś wywalił?).

 

Jeśli będziecie potrzebowali więcej informacji o sprzęcie, to jutro je tu zamieszczę. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze karta napewno jest dobrze podłączona ? wtyczka z dodatkowym zasilaniem jest podłaczona o to mi konkretnie chodzi ? po drugie sterowniki najnowsze ? po trzecie jaki to zasilacz ?po czwarte wszytkie gry tak chodza ? i ostatnie ten procesor bez oc do LOLa i tak sie nadaje bez problemu ja na swoim leciwym 9800 na amd athlon 250 bez OC osiagam 60 prawie bez spadku .

 

system masz świezy tzn po formacie ? bez syfów ? antywir tez jest ? mam nadzieje ze nie dwa :) teoretycznie wszystko powinno byc ok dysk twardy nie zapełniony ? partycja C ma chociaż te 10 GB wolnego ? napisz czy to co napisałem jest ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...