Skocz do zawartości

Jaka firma Radeona HD 4670 DDR3 512MB lepsza?


Recommended Posts

Witam!

 

Doradźcie mi jakiej firmy kupić mam kartę graficzną do mojego starego składaka:

 

Zasilacz: Corsair 520W

Procesor: Intel Pentium 4 3.00Ghz

Płyta główna: Gigabyte Ga-8I915PL-G (rev. 2x)

Pamięć;)/b] 1 GB

Dźwięk: Sound Blaster X-Fi Audigy

Grafika: Geforce 6600 256MB (którą chcę wymienić)

 

Karta, którą jestem zainteresowany to RADEON HD 4670 DDR3 512MB. Dylemat mam pomiędzy dwiema firmami: ASUS i SAPPHIRE. Poniżej wklejam linki z dokładniejszymi danymi:

 

Sapphire HD4670 512MB 128 PCI-E DDR3

ASUS HD4670 512MB 128bit PCI-E DDR3

 

Jak można zauważyć nie widać żadnych większych różnic prócz ceny i poboru mocy, ale może ktoś z Was ma którąś z tych kart i może podzielić się wrażeniami z użytkowania. Czytałem opinie na różnych forach, jak i w wielu sklepach internetowych, przeglądałem testy etc etc, ale zawsze lepiej spytać się forumowych użytkowników, więc czekam na pomoc z Waszej stronicy

 

Pozdrawiam,

mateush

Link to post
Share on other sites

y0ddh4, rozumiem, że tego IceQ4 zaproponowałeś przede wszystkim ze względu na dobre, ciche chłodzenie, a tym samym mozliwość podkręcania?

 

lopez2, no właśnie czytałem kilka postów, artykułów o tym, że wiatrak na tym Asusie jest dość hałaśliwy, ale po przełączeniu zasilania na 5V w ogóle go nie słychać. Czy próbowałeś kiedyś czegoś takiego?

Link to post
Share on other sites

napewno nie na tym acelero L2 czy jakos tak chodzi Ci o dokladnie to chlodzenie co na zdjeciu? jest b.ciche

 

nawet nie zaglebialem sie w regulacje obrotow poprstu po zlozeniu kompa i ustawienu bylo na tyle cicho ze niebylo czym zawracac sobie glowy - co u fumfla nie jestem to nadal jest cicho a jestem przyzwyczajony ze jest cicho bo moj jest bezglsony wrecz ekstremalnie

Link to post
Share on other sites

@mateush, tak, jest to bardzo dobre chłodzenie, pozwoli Ci na dobre OC ;) Też kiedyś spotkałem się z opinią o głośnych Asusach. Sam mam Asusa HD3850 i nie jest to najcichsza karta. Po obniżeniu obrotów na karcie (poszukaj tematu na forum, niedawno go poruszyłem) jest już cicha - Glaciator, tu mamy wiatraczek. Ja bym brał tego IceQ4 :)

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, zastanawiam się jeszcze nad kartą, o której wspomniał y0ddh4 czyli o Geforce 9600GT. Spotkałem się z kilkoma opiniami, że 9600GT jest lepszym rozwiązaniem od HD4670, jest wydajniejszy i prawie za tą samą kasę. Ile w tym prawdy, co sądzicie o 9600GT i jakiej firmy najlepsza?

Link to post
Share on other sites

Albo weź 9600GSO - tańszy niż jedna i druga. A z 4670 - tez polecam IceQ od HIS. Wsadzałem do zestawu kumplowi i chodzi naprawdę super, cicha, chłodna, nie je za dużo prądu. 9600GT to trochę wyższa półka i za podobne pieniądze kupisz coś z kiepskim chłodziwem.

 

PS A Najlepszy i tak jest mój Ultimate ;)

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem będzie odłożenie pieniędzy, dozbieranie i zakup CPU/MOBO/GPU na raz. U mnie na P4 @3.6Ghz Radeon 3650 DDR2 (wydajność GF 7600GS) był obciążony w 30-40% !! Teraz kupowanie karty do tego procesora jest IMO wywaleniem pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...