Skocz do zawartości

Recommended Posts

Planuje zakup słuchawek 5.1

 

Słuchawki będę używał tylko do GIER. Do muzyki i filmów mam wzmacniacz lampowy. Zestawu głośników 5.1 nie mam możliwości zainstalowania dlatego wybór padł na słuchawki.

 

Zamierzam kupić te: http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/3139915

 

Na jakości dźwięku mi aż tak bardzo nie zależy - od tego mam lampę

Zależy mi na .... namiastce "5.1"

 

Co sądzicie o tych słuchawkach i jakie macie doświadczenie ze słuchawkami 5.1?

Link to post
Share on other sites

Budżet na słuchawki "5.1" ok 150zł. Na początek nie chcę wydawać "dużo" bo te 5.1 może okazać się papką marketingową...

Oczywiście że w słuchawkach nie uzyskamy efektu surround dlatego piszę o namiastce surround.

 

Rozumiem, ze Panowie odradzacie mi słuchawki 5.1 co oznacza, że mieliście z nimi do czynienia?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ze Panowie odradzacie mi słuchawki 5.1 co oznacza, że mieliście z nimi do czynienia?

 

nie ma czegoś takiego jak słuchawki 5.1 ani 7.1, nie istnieją, bo fizycznie nie da się czegoś takiego skonstruować, to tylko marketing za którym kryją się gówniane produkty w ładnym opakowaniu

 

Budżet na słuchawki "5.1" ok 150zł. Na początek nie chcę wydawać "dużo"

jak masz 150 to w zasadzie masz wybór pomiędzy Superlux HD 681 oraz wspomnianym KOSS UR40

Link to post
Share on other sites

Oki, Panowie wybiliście mi z głowy te 5.1 na słuchawkach. No chyba, że kupię przez neta i oddam w przeciągu 10dni jak nie będę zadowolony. Może mi się spodoba, a może będę klną- rzecz gustu.

 

Co do słuchawek do stereo to jak uzbieram kaski to planuję coś wraz z wzmacniaczem lampowym, budżet znacznie powyżej 150zł. Chodź za 230zł CAL wydaje się być spoko przejściówką.

 

Dzięki za info, no chyba że możecie coś napisać na temat wzmacniaczy lampowych podpiętych do kompa?

Link to post
Share on other sites

Chodź za 230zł CAL wydaje się być spoko przejściówką.

 

jeśli masz większy budżet na słuchawki to zamiast CAL! sugerowałbym Shure SRH240

 

Dzięki za info, no chyba że możecie coś napisać na temat wzmacniaczy lampowych podpiętych do kompa?

da się podłączyć, jak każdy wzmacniacz, kiedyś używałem takiego zestawu jak chciałem puścić sygnał z gitary do kompa, pytanie lampa bo też grywasz na elektryku czy akurat masz lampę? i chcesz puścić sygnał z kompa przez nią na jakieś paczki?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie kompa mam podłączonego pod wzmacniacz lampowy + monitory. I na tym zestawie słucham muzyki.

Do grania, chciał bym używać słuchawek (mieszkam w bloku i sąsiedzi nie lubą ciągłych krzyków, strzałów i ryku silnika) dlatego planuję zakup wzmacniacza lampowego słuchawkowego (osobno) + dobre słuchawki.

 

I pytanie jest czy ktoś ma doświadczenie jak sprawuje się wzmacniacz słuchawkowy lampowy podłączony do komputera?

Co do podłączenia, lutowania, robienia przejściówek to mam dość dobre doświadczenia ;) więc w kwestia samej elektryki czy elektroniki nie potrzebuje wsparcia ;)

 

Ps. Te Shure SRH240 w Twojej ocenie lepsze od CAL?

Link to post
Share on other sites

@up chyba żartujesz

 

Aktualnie kompa mam podłączonego pod wzmacniacz lampowy + monitory. I na tym zestawie słucham muzyki.

a kartę dźwiękową masz, czy tylko integrę?

 

Ps. Te Shure SRH240 w Twojej ocenie lepsze od CAL?

afaik CAL! mają za bardzo zamulony dół, niemniej po wymianie kabla w CAL! problem znika tak czy owak ja bym wybrał shure

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki chłopaki.

Jak mam już kupować słuchawki to kupie je z przeznaczeniem do muzyki a później do gier. Więc te

Creative odpadają, tym bardziej 5.1.

Wcześniej

pracowałem na SB 5.1 Live! na sterownikach KX ale po przejściu na W7 miałem problem ze sterownikami. Tak, że obecnie jadę na integrze bo ... mi pasuje dźwięk z integry niżeli z SB 5.1 Live!

Podsumowując. Zbieram kaskę na dobre słuchawki w granicach 250-300zł + kaska na kartę dźwiękową + wzmacniacz słuchawkowy lampowy.

Jak odłożę na to PLN to się odezwę, póki co pozostaje mi Philipsssssss.

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Pierw kupie słuchawki.

Jak karta zintegorwana będzie mnie denerwować, będą jakieś przydziwęki, szumy itp to od razu wymienię. Ale jeśli dźwięk ze zintegrowanej dzwiękówki będzie zadowalający to nie będę zmieniał.

Wychodzę z założenia, że postrzeganie dźwięku to subiektywne odczucie. Jednemu się nie podoba, a drugiemu tak. Ważne by odbiorca był zadowolony :)

 

Co do samych kart dźwiękowych. Te co kolega są całkiem sympatyczne a cenowo wychodzi pomiędzy 300-400zł. Pytanie jest czy można kupić "tańszą" kartę dźwiękową i ją z modować? W sensie wymienić wzmacniacze, przetworniki itp. Lutownicy się nie boją nawet smd? Jest coś takiego?

Link to post
Share on other sites

Jak karta zintegorwana będzie mnie denerwować, będą jakieś przydziwęki, szumy itp to od razu wymienię

nie będzie, ale ona po prostu nie ładnie gada, bo nie umie, integra to nawet nie jest prawdziwa karta dźwiękowa tylko soft, który ją emuluje, jak słuchasz mp3 128kb to faktycznie nie ma co zmieniać, ale jak używasz (i słyszysz różnicę) bezstratnych formatów to jednak warto

Link to post
Share on other sites

Co do samych kart dźwiękowych. Te co kolega są całkiem sympatyczne a cenowo wychodzi pomiędzy 300-400zł

Najpierw zdecydowałbym się na słuchawki, a później źródło, bo np. takie superluxy z neutralnymi układami z mocna górą, dla bardzo wielu brzmią zbyt ostro. Ja co prawda lubię takie granie, ale nie wszyscy. Można również wysterować/zmienić brzmienie na lepsze Oampami

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Ktoś ma jakiś pomysł na kartę dźwiękową

myślę ze AudioTrak Prodigy HD2 to jedna z najlepszych kart muzycznych , jak nie najlepsza do 500zł ale to po wymianie wzmacniaczy operacyjnych na pokładzie.

http://www.karen.pl/product/146012/RTV/Domowe_Audio_Video/Audiotrak_Prodigy_HD2_Advance_DE.html

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=audiotrak

 

albo ebay(najtaniej) od znakomitego/pewnego sprzedawcy

http://www.ebay.pl/itm/AUDIOTRAK-Prodigy-HD2-ADVANCE-DE-Sound-Card-2-Channel-/110775775269?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19cac03025

 

A co do słuchawek do Prodigy HD2 jednak CAL! i zmiana kabla (wtedy pięknie grają)

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...