Skocz do zawartości

Problem z 8700M GT po wgraniu nowych sterownikow nvidia


Recommended Posts

Czesc.

Nie jestem pewny czy to właściwy dział ale prosiłbym o pomoc. Mam laptopa TOSHIBE x205 i niedawno zainstalowałem nowe sterowniki nvidia wersja 186.87 wczesniej mialm 179.xx i po zainstalowaniu pojawily sie problemy. Obraz czasami po prostu hm skacze pojawiaja sie przez ulamek sekundy takie biale paski jakby przyciecia. Probowalem wgrywac inne wersje sterownikow 18x.xx ale problem dalej pozostal. Czy ktos z was spotkal sie z takim problemem?pzdr

Link to post
Share on other sites

ale nawet w windowsie ten obraz skacze ,temp grafy to 40stopni w everescie sam nie wiem szukalem u wujka google czy ktos mial taki problem ale nie znalazlem ;),dokladniej wtedy gdy np wlaczam film czekam az sie wlaczy, przy przegladaniu stron jest ok ale jak zostawie sam pulpit to tez zaczyna skakac.

Link to post
Share on other sites

Niedawno wlasnie tak zrobilem usunalem wszystkie sterowniki od grafy w komp i dzialalem na 640x320 , wtedy pojawil sie problem laptop nie chcial mi zainstalowac sterownikow od toshiby bo cos zla wersja to zainstalowalem najnowsze 186 co wiecej gdy probowalem wgrac 179.xx to tez nie chcialy podejsc... ;) , 1 raz sie spotykam z takim problemem bo te obecne stery sa ok ale mruga ekran co jakis czas i nie bylo tak przed wgraniem wersji 186 ktora obsluguje PhysX, probowalem wylaczyc samo physx ale dalej sytuacja ta sama...

Link to post
Share on other sites

Wiec tak: wlaczylem ten program na 10min stability test i przez 10min nie mialem artefaktow a temp skoczla do 60stopni wiec raczej w normie.

 

Co do sterownikow TOSHIBY sa to sterowniki z 2007r i wiekszosc gier na nich duuzo wolniej chodzila albo nie uruchamiala sie wcale dlatego zainstalowalem te ze strony nvidi co ciekawe wersja 179.xx byla ok i super chodzila i cos mnie podkusilo wgrac nowe i od tej pory mam ten problem, aha ciekawe info na 179.xx mialem 4600 3dmarkow(3dmark 2006), a na 186.87 mam 5550 teoretycznie wzrost jest jednak obraz skacze...

 

EDIT

benchmark w programie video card stability to 169 temp skoczyla do 68 stopni VGA a proc 60 wiec raczej w normie jak na laptopa

Link to post
Share on other sites

W trakcie testów obraz nie skakał , gdy przegladam internet tez nie skacze tylko gdy przelaczam sie miedzy aplikacjami tzn wychodze z opery i na pulpicie juz jest skok, nastepnie gdy wczytuje sie film to tez sa skoki w trakcie dzialania aplikacji jest ok, podczas gier tez obraz jest stabilny nie wiem co nvidia schrzanila w tych sterownikach jeszcze pozostaje szukac sterow bez certyfikatu ze strony laptopvideo2go.com ale probowalem i nie pomoglo ;)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie przed chwilka uzylem cleansweepera, wyczyscilem display and physx i gdy komp dzialal pod 640x320 nic nie skakalo,mrugalo. Sciagnalem sterowniki pod mojego laptopa ze strony toshiby

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais ... 1073768663

 

które ukazaly sie 3 wrzesnia i po zainstlowaniu dalej jest tak jak bylo. Coz ja pat nie wiem juz

 

edit:

wgranie nowych sterownikow do chipsetu tez nie pomoglo...tak sie zastanawiam...a moze karta graf-odpukac...cos niefajnie chodzi

 

EDIT:

Udalo mi sie rozwiazac problem ze sterownikami aby obraz nie skakal i byl stabilny byly potrzebne sterowniki 179.48 nie sa to niestety najnowsze ale na sterach serii 18x.xx zawsze obraz skacze nie wiem dlaczego cos znalazlem na internecie ze sa one niedopracowane(http://www.frazpc.pl/b/242165) , w 3dmarku mam 5350 wiec troche mniej ale jest stabilnie. Dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...