Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jestem świerzy w tym temacie. Na kompach ogólnie się znam, to znaczy wiem co to monitor, myszka procek itp, ale nie bardzo wiem jak ocenić produkt.

 

Do rzeczy - potrzebuja złożyć PC (samo pódło) w cenie 7000-8000 zł na początku marca.

 

Wybrałem coś takiego:

Procesor - Intel Core i7-2700K 3.5GHz LGA1155 8MB 95W

Płyta główna - MSI Z68A-GD65

Karta graficzna - ATI Radeon 7970 HD 925MHz 3GB

Pamięć RAM - Patriot Viper Xtreme 8GB (2x4GB) 2000MHz

Dysk twardy SSD - 120 GB

Obudowa

Nagrywarka - BLU-RAY LG BH10LS30 RB

Zasilacz - OCZ ZX Series 850W Power Supply

 

Nie wiem jak to ma się cenowo, ale wg moich obliczeń wychodzi 6.5k.

Sprawdzałem angielskie (sklepy, ebay) i amerykańskie (ebay) ceny.

 

Ale jak te podzespoły mają się do siebie? Czegoś za dużo, za mało?

 

PC ma być wykorzystany trochę do grania, trochę do rzeczy biurowych. Nie chodzi o ms office, bardziej o programy techniczne: grafika, emulator (np eclipse z biblioteką androida - długo czekam zanim ruszy), i takie tam. Nie wiem czy ramu nie dać 16, dysk ssd również może być 2x120GB w raidzie lub bez.

 

Cosik czytałem na temat chłodzenia, chodzi o wszelakie problemy. Może więc być tak, że kupię coś i chłodzenie zmienię.

 

 

P.S.

W tej chwili posiadam dysk 2TB, który zamierzam wrzócić do ww.

Link to post
Share on other sites

Przy tym budżecie to zamiast GD65 brałbym GD80... Pamięci nigdy za wiele, szczególnie do aplikacji wszelkiego rodzaju, ale te o częstotliwości 2000MHz to "drobna przesada". Zasilacz aż za mocny, solidne 750 (vide mój TPN) wystarcza. Daruj sobie też 2700K, 2600K to to samo, ale taniej :)

Link to post
Share on other sites

2600k

Asrock z63 extreme4 gen3

Noctua dh14

Kingston hyperx 1600 mhz 8 gb dwie sztuki

7970, tylko w marcu powinny być już wersje niereferencyjne, wtedy wybierzesz

Fractal define xl

Crucial m4 128 gb dwie sztuki

Thermaltake tr2 800

Na takim kompie w przyszłości dokupisz jeszcze jedna kartę graficzna, podkrecisz cpu i maszyna nie do zdarcia.

Link to post
Share on other sites

Do marca jest jeszcze dużo czasu zwłaszcza, że nowe radki mają rozszerzyć swoją ofertę jak również obecny hd7970 ma się pojawić jako konstrukcje nie referencyjne oraz możliwe, że się pojawią Geforce nowe.

 

Co do RAMu, dlaczego wybrałem za szybki?

Obojętnie czy byś wybrał 2000,1866,1600,1333MHz i tak ze względu na specyfikę procesora po włożeniu będzie działać jako 1333MHz http://ark.intel.com/products/61275/Intel-Core-i7-2700K-Processor-%288M-Cache-3_5-GHz%29 Dopiero po zabawie z biosem możesz go zmusić na pracę na wyższych taktowaniach jednak i tak Sandy Bridge podkręca się poprzez mnożnik procesora a nie poprzez szynę.

Jednak do takich programów ramo lubnych bardziej wskazane jest 16GB pamięci aniżeli 8GB bardzo szybkiej.

W każdym bądź razie poczytaj proszę o pamięciach ram (niestety marketing odwala kawał dobrej roboty i namawia do kupowania złudnie lepszych pamięci RAM):

http://forum.benchmark.pl/topic/39897-1333-i-1600/page__view__findpost__p__482116

przypadek gier http://www.tweaktown.com/articles/1124/ddr_3_gaming_performance_analysis/index7.html

http://forum.benchmark.pl/topic/37740-8gb-1600-mhz-czy-lepiej-4gb-2133-co-okaze-sie-lepsze/

http://forum.benchmark.pl/topic/37929-jaka-pamiec-ram-do-tego-zestawu-corei5-2300-i-asrock-p67-pro3/

Kupując najzwyklejsze pamięci ram 1333MHz cl9 firmy kingstone albo goodram(polska firma) zapewniasz stabilne działanie komputera eliminując przy tym dość częstą awarię jaką jest nie kompatybilność z płytą główną.

Link to post
Share on other sites

2700k to jest ten sam procesor co 2600k tylko intel chce wyciągnąć więcej kasy które nie są w temacie. Ma jedynie mnożnik wyżej ustawiony co możesz zrobić samemu w 10 sekund.

Ram max 1600Mhz więcej nie ma sensu, różnicy nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dzieki wszystkim za odpowiedz.

 

Cos tam sobie przemyslalem, procek wezme jak koxsu przykazal.

 

ramu chyba 16gb i tez z tym taktowaniem nie bede przesadzal. Wydralem akurat ten bo byl tani, nie patrzylem i nie zwracalem na zaleznosci na ktore zwrociliscie moja uwage.

 

Jeszcze tylko pytanko odnosnie przechowywania danych. Bede mial 2 systemy - winde i linuxa. Czy lepiej postawic system na 2x120, czy dac raida?

Ogolnie dam sobie rade to zrobic, tylko nie mam zadnego doswiadczenia w tej materii i chcialbym poznac opinie kodos kto ma juz takie doswiadczenie.

Link to post
Share on other sites

Moj zestaw :D

 

Procesor: Intel Core i5-2500K

Płyta główna: AsRock Z68 Extreme3 Gen3

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Performa / Corsair Hydro H60

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX XMP

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 590 3GB DDR5/ Asus GeForce GTX 580 DCII 1536MB DDR5 [x2] / Asus Radeon HD6990 4GB DDR5

Napęd: LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)

Dysk SSD: Crucial M4 64GB / OCZ Vertex3 60GB

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD/A

Obudowa: Corsair Obsidian Series 650D (black) / Cooler Master Cosmos

Zasilacz: Tagan 1000W TG1000-U33II

 

:rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...