Skocz do zawartości

OC i2500k


Recommended Posts

Witam, moj sprzet:

i5 2500k

asrock p67 pro3 b3

8gb (4x2) kingston hyperx cl9

palit gtx460 768mb

bequiet dark power 550w

Jestem w sumie laikiem jesli chodzi o oc

pierwsze co zrobiłem to podkrecenie procka i juz mialem problem:

moje uefi ma jakies ustawienia oc juz wbite, i ustawilem wszystko na auto a oc na 4,2Ghz.

Automatycznie wszystko sie ustawiało, także vcore. W cpuz podczas stresu prime95 wyczytałem vcore 1,38!! masakra powinno być ok 1,29. wiec ustawiłem recznie podkrecanie na te 4,2 a vcore ustawiłem offset na -0,06v zeby zbić to mega duze napiecie. Owszem spadło (razem z temperaturką) do 1,32 jakos, natomiast obiawiam sie czy vcore w idle na poziomie 0,9 jest dopuszczalne- przeciez orginalnie w idle jest 1,0. Ale skoro offset ustawiłem to zmniejszyło takze w idle napiecie - i tutaj rodzi sie moje pytanie - jak mam podkrecic tego proca zeby miec napiecie rzedu 1,29 taktowanie 4,2, działający speed step oraz napiecie w idle 1,0?

Link to post
Share on other sites

jakie masz temperatury na tym 1,52?:D

aa nie zauważyłem, ze są podane- nie no 76 st to ja nie chce miec;d teraz mam 53 max , myslalem dobić tak do 60 - dlatego chcialem lekkie oc takie koło 4ghz bez zwiekszania jakos dramatycznie vcore

 

Edytowane przez Sato_
Link to post
Share on other sites

@Gruby123 na takim napięciu długo nie ujedziesz... Fajnie że walnąłeś w 5GHz ale nie polecam ci takich ustawień na dłuższą metę. Podejście masz Sato dobre. Staraj się trzymać napięcie poniżej 1,35V. Jakie taktowanie uzyskasz przy tym ustawieniu to już kwestia Twojego egzemplarza. Z tego co widzę Twój jest spoko więc te 4,2 utrzymasz bez problemu. Jak widzisz 1,38V to nie jest mega-duże napięcie ale jak przy tym OC masz około 53 stopnie w stresie to tragedii nie ma choć bez zdejmowania majtek przez głowę. Cooler pewnie nie boxowy więc jaki?

Link to post
Share on other sites

mam noctua u9b se2, natomiast jak mam 1,38 przy 4,2 to juz mam powyzej 64 st... 53 mam na standardowych 3,3 ghz. Zrobiłem wczoraj jeszcze pare testów, ustawiłem 4,0 i offset -0,04 - uzyskałem 1,32v w stresie i 0,93 w idle, temperatury do 59 dochodzą, nadal uważam ze mozna by go puscic na vcore 1,29 spokojnie , tylko wtedy w idle jest ponizej 0,9, a to nie najlepiej

Link to post
Share on other sites

4,2ghz mało? do czego Ci to potrzebne? Do gtx460 to by procek na stock 3,3ghz z turbo wystarczył. Do codziennego użytku 4ghz by spokojnie z palcem w nosie wystarczyły, ja mam 3,6ghz teraz i nie wykorzystuje tego w 100% W dodatku na poprzedniej gen i5. Wszystkie gry mi chodzą bez problemu.

Link to post
Share on other sites

ja mam ustawione na 4.2, gram troche w bfa to widze skok jedynie przy pokdreconej grafie, ale przy skoku zapotrzebowania na wydajnosc jednak mniejszy jest spadek fps na 4.2 mam przy tym 1.27 na off set -0,05, ale normalnie jednak jest x16

Edytowane przez mattax
Link to post
Share on other sites

No właśnie chyba sensowne pytanie zadałem, do czego 4,2ghz będzie mało? do gier, do benchmarków, czy rekordów bicia. Jak kogoś interesują rekordy to niech kręci ile mu chłodzenie i płyta pozwoli, a jak go interesuje oc użytkowe bo 4,2 spokojnie wystarczy. Sam gram w gry i sprawdzałem wydajność bez oc, z lekkim oc, na 3,8ghz i powyżej 3,5ghz w grach jakiś kolosalnych różnic nie ma, pare fps. Wyjątkiem są gry mocno uzależnione od cpu, jak np Starcraft2, gdzie różnica 300mhz to np 20fps. Nie wszystkie gry tak działają. Odpaliłem bf3 na ultra, stock procku i różnica fps pomiędzy 2,8 a 3,6 była niewielka, minimalne spadki rzadziej wystepowały.

Link to post
Share on other sites

Nie zawsze 2 karty będa na 100% pracować, chyba, że będziesz grać bez vsynch. BF3 nie ma aż takiego parcia na cpu, bardziej na karty graficzne. Poza tym i5 2500k jest sam z siebie na tyle szybki, ze powinien sobie radzić z takim crossfire spokojnie, nie chce mi sie wierzyć, że np podkręcony na 4,2 dalej niewystarcza. Mi do gtx580 procek ma 3,6-8 wystarcza i karta pracuje na 100% bez synchronizacja włączonej. Tak to mniej, bo na ogół nie potrzebuję wiecej niż 60fps.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

no tak ale ja mam crossfire i karty nie sa wykorzystywane w 99% lol tylko ja gram na bf mam max 76%;/ wiec dlatego mi potrzebne wieksze oc procek nie wyciska z nich wszystkeigo :P tka mi sie wydaje jak widze po informacjach zostawionych przez msi afterburner ...

Bardzo mnie ciekawi jaki będzie wzrost wykorzystania kart jak podkręcisz procesor jak byś mógł podać to byłbym wdyż sam się wdzięczny gdyż sam się przymierzam co cf z 2x radeon 6870 na jednym radeonie w bf3 mam wykorzystanie na poziomie 96-99%
Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie ciekawi jaki będzie wzrost wykorzystania kart jak podkręcisz procesor jak byś mógł podać to byłbym wdyż sam się wdzięczny gdyż sam się przymierzam co cf z 2x radeon 6870 na jednym radeonie w bf3 mam wykorzystanie na poziomie 96-99%

Przepraszam za błędy miałem problem z klawiaturą
Link to post
Share on other sites

u mnie jest tak: procek sobie skacze z 16x 100 =1600mhz na 33x100 = 3300mhz, czasem sie sam podkreci do 3,4, przy tym na 1600mhz ma vcore 1,0V, a na 3300 ma 1,20. Teraz jesli podkrecisz go do 4,2 to on nadal przy 1600 ma 1,0, ale jesli ma wszystko na auto ustawione tak jak ty masz to vcore skacze do 1,38. Jesli ustawisz mu offset np, -0,04 to on zawsze bedzie odejmował sobie od ustalnego vcore -0,04v - wiec na 1600mhz bedziesz miał 0,96v, a na 4200 bedziesz miał 1,34v... Kapujesz?:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Działa Ci normalnie ten offset? 12 stycznia br. wyszedł bios p2.0D do tej płyty lecz nic z offsetem nie poprawił jeśli chodzi o ten model płyty. Teraz nie wiem czy tylko tak on działa u mnie czy to jest normalna wada tej płyty.

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam identyczny procesor i płyte P67Extreme6. Nie rozumiem jednej rzeczy - podkręciłem procesor na x42 i ustawiłem Vcore na 1.200. Dlaczego w trybie idle procesor wciąż pracuje na najwyższym napięciu? Funkcje oszczędzania energii mam powłączane.

http://i42.tinypic.com/10nsvn8.jpg

 

 

http://i44.tinypic.com/4l30w.jpg

Jeśli przestawie Vcore Voltage na Auto, to oczywiście napięcie spada w trybie idle.

Link to post
Share on other sites

no bo jak ustawisz mu fixed napiecie 1,2 to nie dziala mu to spadanie napięcia, dlatego fajna jest funkcja offset bo wtedy działają te zmiany napięcia

Natomiast u mnie jest taki problem ze zabardzo podbija mi sam napięcie jak ustawie 42x - podbija do 1,38, wiec musialbym offset dać -0,08v - a wtedy mam w idle 0,9v a to troche mało

Edytowane przez Sato_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...