Skocz do zawartości

Recommended Posts

GPH Comparator to zbiór skryptów ułatwiający porównywanie kart graficznych.

 

http://img154.imageshack.us/img154/4324/gphh3dk6.th.png

 

W tym temacie proszę o uwagi dotyczące tego zestawienia, zapytania oraz o zgłaszanie napotkanych błędów.

 

Obecne aktualizacje zawierają poprawki:

v1.3.07b /2009-06-28**

# obliczanie dzielnika SP/ROP dla kart geforce

# obliczanie rzeczywistego taktowania pamieci także na podstawie ich efektywnego zegara

 

v1.3.06b /2009-06-23

# user hotfixes:

-poprawione TDP dla GTS250 (thx Michal Jankowski)

# poprawiony blad obliczania wydajnosci geometrycznej przy taktowaniu SP/SPu:

- <= 899MHz (nVidia/S3 D3)

- > 900MHz (ATi)

# dodane:

-G94-209 - 9600GS / GT130

-G98-309 - 9300GE / G100

-RV770CE - HD4730

-2x RV740 - CrossFire HD4770

-2x RV770 - CrossFire HD4850

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Super.

Szkoda tylko, że występują jeszcze drobne błędy w wyświetlaniu ;) Poprawka pod ten błąd dla FireFox 3.0.x już gotowa, z tym, że nie wiem jakiego domyślnego kodowania strony używa nowy engine benchmarka. Polskie i niemieckie znaki diakrytyczne jak widać też nie są wyświetlane poprawnie. Jakby co wrzucę jutro do aktualki dwa "pliki językowe" z poprawką i bez, i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dodal do zestawienia tabelke kwartalna - najlepsza karta nvidi, ati i ogolnie. To by bylo znacznie lepsze niz porownywanie kart, szczegolnie dla zielonych ktorzy chca jakas dobra karte i tyle.

Daj proszę znać na PW lub "@malie" jakbyś to widział. Oczywiście wszelkie ryciny w formie elektronicznej mile widziane ;) Postaram się w chwili czasu nad czymś takim przysiąść.

 

A mi brakuje zdjęć i statystyk niektórych (w tym starszych) kart graficznych.

No tak niektórych zdjęć faktycznie brakuje, ale z czasem postaram się je dodać. Jakość zdjęć starszych kart "woła po prostu o pomstę do nieba" ;) W erze aparatów analogowych trochę inaczej podchodzono do tego tematu, a szkoda. Dziś ciężko znaleźć jakieś fajne (czyste) fotki np. GeForce 3 czy FX'ów.
Link to post
Share on other sites

Widziałbym to tak by, że karty z danego roku były by u góry szybkie do wybrania. Matroxa bym zrzucił na sam dół. Czyli np.

 

------rok 2008

Ati Radeon HD 4000

Ati Radeon HD 3000

Ati Radeon HD 2000

------

nVidia Seria GX2xx

nVidia Seria 9xxx

 

-----starsze czyli < 2008

i tu już normalnie ale od najnowszego do najstarszego

 

-------inne czyli karty stare jak Matrox

 

Wiadomo, że jak się porównuje to najczęściej najnowsze modele bo widzieć co kupić. Ale też czasami nostalgia bierze by porównać jak to było kiedyś ;).

 

W miejscu gdzie masz 3 wyniki 3DMarka można by było zrobić jeszcze 3 wyniki z gier(dokładnie FPS) w danym roku np. HL2, Crisis, Bioshok. Musi być dla danej rozdzielczości i tutaj ja bym to podzielił na kwartały bądź półrocza. Np. w pierwszym półroczu rozdzielczość 1280x1024, a w drugim zmiana. By nie doszło do sytuacji, że porównujemy karty na różnych rozdzielczościach bo to mija się z celem.

 

Ogólnie reszta mi się podoba nie mam zastrzeżeń, też trzeba pamiętać by nie przedobrzyć bo co za dużo to nie zdrowo.

 

Na koniec bym dorzucił linki to testów kart, np naciśnij zdjęcie, a przerzuci cię do ostatniego testu, w którym karta brała udział. ;) na razie starczy :)

Link to post
Share on other sites

Co do pierwszej propozycji myślę że można tak będzie zrobić. Zobaczymy czy nie pogorszy się przez to czytelność listy wyboru.

 

Sprawa druga wyniki z gier. Myślałem nad tym, ale koniec końców uznałem że było by to niemożliwe do wykonania. Sytuacja, a tym samym wydajność kart (sterowniki, platforma itp) zmienia się za szybko. Do tego dochodzą wciąż nowsze gry itp. Ciężki orzech ;)

 

Linki do testów : masz rację to można zrobić i nawet było by to bardzo wskazane.

Link to post
Share on other sites

Sprawa druga wyniki z gier. Myślałem nad tym, ale koniec końców uznałem że było by to niemożliwe do wykonania. Sytuacja, a tym samym wydajność kart (sterowniki, platforma itp) zmienia się za szybko. Do tego dochodzą wciąż nowsze gry itp. Ciężki orzech ;)

 

 

To fakty :? nie dało by się w żaden sposób tego u jednolicić

Link to post
Share on other sites

To fakty :? nie dało by się w żaden sposób tego u jednolicić

No nie wiem. Póki co to pozostaje na "wish liście".

Zmieniłem kolejność wyświetlania selektora wyboru kart mniej wiecej wg Twojego pomysłu. W lewym oknie można szybko wybrać kartę ATi, w prawym nVIDII. Oczywiście zarówno po lewej jak i prawej stronie dostępne są wszystkie karty.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Póki co to pozostaje na "wish liście".

Zmieniłem kolejność wyświetlania selektora wyboru kart mniej wiecej wg Twojego pomysłu. W lewym oknie można szybko wybrać kartę ATi, w prawym nVIDII. Oczywiście zarówno po lewej jak i prawej stronie dostępne są wszystkie karty.

 

Ale chyba jeszcze nie działa bo sprawdzałem jest po starem ...

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie - kiedyś jak przeglądałem GPH, to wziąłem sobie do porównania dwie karty - chyba 8800GTX i 2900XT - wówczas 2900XT był lepszy w 3DMark06 Score. Ale jak wszedłem pare tygodni później, to było na odwrót (nie mówię, że to były dokładnie te dwa chipsety, bo nie pamiętam, w każdym razie sytuacja analogiczna). Pozatym już pare razy zauważyłem, że wyniki się zmieniają (platforma ta sama). Dlaczego tak jest?

 

I jeszcze jedno - kliknijcie teraz w link "Zestawienie GPU". Taki sobie błąd :) Czyżby oprogramowanie strony pod względem dynamiki pozostawiało trochę do życzenia?

U mnie ten link wygląda tak: posting.php?mode=reply&f=21&t=12#zestawienie_gpu.php :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

No nie wiem. Póki co to pozostaje na "wish liście".

Zmieniłem kolejność wyświetlania selektora wyboru kart mniej wiecej wg Twojego pomysłu. W lewym oknie można szybko wybrać kartę ATi, w prawym nVIDII. Oczywiście zarówno po lewej jak i prawej stronie dostępne są wszystkie karty.

 

Ale chyba jeszcze nie działa bo sprawdzałem jest po starem ...

Tak, poprawki póki co nieco "w lesie". Jak tylko wyeliminuję problem z wyświetlaniem na Operze oraz IE będzie zaktualizowane.

 

@jaq88 - Te wyniki pierwotnie były uzyskane na dwóch innych platformach. Dlatego porównanie czasami jest kłopotliwe. Tym bardziej że czasem są aktualizowane po wydaniu nowszych, bardziej dopracowanych sterowników. Docelowo chciałbym jednak przetestować wszystkie karty (te które uda mi się zdobyć), tak aby porównanie samych wyników było jak najbardziej miarodajne.

Link to post
Share on other sites

 

No nie wiem. Póki co to pozostaje na "wish liście".

Zmieniłem kolejność wyświetlania selektora wyboru kart mniej wiecej wg Twojego pomysłu. W lewym oknie można szybko wybrać kartę ATi, w prawym nVIDII. Oczywiście zarówno po lewej jak i prawej stronie dostępne są wszystkie karty.

 

Ale chyba jeszcze nie działa bo sprawdzałem jest po starem ...

Tak, poprawki póki co nieco "w lesie". Jak tylko wyeliminuję problem z wyświetlaniem na Operze oraz IE będzie zaktualizowane.

 

@jaq88 - Te wyniki pierwotnie były uzyskane na dwóch innych platformach. Dlatego porównanie czasami jest kłopotliwe. Tym bardziej że czasem są aktualizowane po wydaniu nowszych, bardziej dopracowanych sterowników. Docelowo chciałbym jednak przetestować wszystkie karty (te które uda mi się zdobyć), tak aby porównanie samych wyników było jak najbardziej miarodajne.

 

Jak to mówi Leo "krok po kroku" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja tylko w kwestii formalnej - mam nadzieje, ze macie sprzet testowy do karcioszek, ktory ciagle jest taki sam i stoi sobie grzecznie w kacie czekajac tylko na nowe testy. Wowczas wyniki w tych wszystkich markach bylyby bardziej reprezentatywne, bo kiedys chyba widzialem rozne platformy testowe w komparatorze (raz wynik dla jednego procesora, innym razem dla innego).

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

To zbyt skomplikowane narzędzie dla grupy docelowej benchmark.pl - obecnie celują w czytelników na poziomie szympansa oraz dziecka z podstawówki ;)

 

Dlatego teraz króluje zestawienie GPU, które mówi o liczbie punktów w 3DMark11, który to nie ma zbyt dobrego odzwierciedlenia w praktyce :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...