Skocz do zawartości

"Estetyczne oploty" :)


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

będziesz zamawiał jakieś oploty ? podesłał bym ci kasę zamówiłbyś więcej może były rabat :P Potrzebuje takie bym mógł oplatać kable SATA bez rozbierania ich ( czyli pewnie 4mm oplot by był ) oraz kabel USB od obudowy , 2 metry takich do oplatania wentylatorów itp

Link to post
Share on other sites

oplatać kable SATA bez rozbierania ich ( czyli pewnie 4mm oplot by był ) oraz kabel USB od obudowy , 2 metry takich do oplatania wentylatorów itp

Do SATA - potrzebujesz 6mm / wchodzi na styk jeśli masz wtyczki bez zatrzasków, lepiej brać 8mm i bez problemów jest z metalowymi zatrzaskami na wtyczkach /

A do wentyli 4 mm / trzeba rozbierać wtyczki/

Oczywiście oplot 3/3 :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A czym próbujesz wyciągać ?

I czy wiesz dokładnie gdzie znajdują się na pinach zatrzaski ?

 

A skoro temat ożył :D wrzucę moje najnowsze oploty ,które zmieniam na białe

ponieważ te mi się znudziły.

Chyba dziś zamówię białe :)

 

http://images40.fotosik.pl/1536/0bdd042d9842295d.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1542/e90c973b792375c4.jpg

Link to post
Share on other sites

Próbuję i małymi śrubokrętami, wkładałem dwa po dwóch stronach i nie wyszedł. Próbowałem też zszywkami ale tez jakoś nie idzie.

Zakładam że dobrze wkładam, bo przecięcie jest na środku, więc od góry nie będzie raczej blaszek. Już dwa kable urwałem, bez pina :/ całe szczęście, to nie jest ważny zasilacz :D

Link to post
Share on other sites

Blaszki znajdują się po obu stronach od nacięcia, jak je podważasz to kabel wraz z pinem wpychaj do wtyczki a nie szarp i nie ciągnij ponieważ powoduje to wbijanie się blaszek we wtyczkę i jeszcze większy problem ze zdjęciem jej.

Nie wkładaj dwóch śrubokrętów na raz bo pogniesz pina.Najpierw z jednej strony na maxa / z wyczuciem / przekręć delikatnie śrubokręt

a potem druga strona to samo,starając się pina i kabel wpychać do wtyczki a nie wyciągać. Jeśli pin będzie miał wyjść,wyjdzie

bez oporu ,w przeciwnym razie pourywasz przewody / no ale o tym już wiesz :/ /

Jeśli Ci nadal nie będzie wychodziło to jutro zmontuję Ci jakiś poradnik z dokładnymi fotkami :D

A na razie próbuj , mi też zajęło chwilę zanim doszedłem do wprawy :)

Jak by co pisz , jutro wieczorem / po pracy / postaram się pomóc :D

Link to post
Share on other sites

No za nic nie wyjdzie :/ Piny się odrazu wyginają. Jak ruszam kablem to pin trochę się rusza. Jakbyś mógł przy okazji zrobić zdjęcie z wysoką rozdzielczością z tymi blaskami to może bym to jakoś ogarnął. Molexy łatwiej szły :D z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez winters4tw
Link to post
Share on other sites

Jaką rurkę ,termokurcza ? Jakie masz kable/wtyczki z metalowymi zatrzaskami czy bez ?

Oto fotka i śrubokręt jakim wyciągam piny , ma on szerokość blaszki na pinie .

http://images39.fotosik.pl/1552/6de3038b5aa3d3b2.jpg

 

Fotka trochę ciemna ale wszystko widać :D

 

@

Rurkę czy oplot ?

Link to post
Share on other sites

Rurki term. można kupić w każdym sklepie / hurtowni elektrycznej , kupuj rurki matowe są one lepszej jakości.

A jeśli chodzi o oploty to zależy co chcesz oplatać ale najtaniej kupisz tu

http://www.sleeveking.pl/pl/c/Oploty/78

I jak Ci idzie wyciąganie pinów ?

Kup jakiś inny śrubokręt / są naprawdę tanie / i próbuj.

 

A gdybyś zamawiał oploty u Rafała z SleeveKing'a,to napisz,że jesteś z forum Benchmark.pl i polecił Ci sklep jacekgothic 8)

Link to post
Share on other sites

Z rurkami problemu nie będzie, tylko z śrubokrętami. Swoje kupiłem w Liroy Merlin, i innych nie widziałem, ale pojadę jeszcze do Castoramy.

Hmm, najtaniej - a on skąd zamawia :D?

Z wyciąganiem dałem sobie spokój wczoraj, dopóki nie zaopatrzę się w jakiś inny śrubokręt, aczkolwiek dalej będę próbował zszywkami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...