Skocz do zawartości

"Estetyczne oploty" :)


Recommended Posts

Jeśli obkurczasz zapalniczką, to prawie zawsze ubrudzisz sobie termokurcz. Osobiście używam lutownicy typu hot air do układów SMD w tym celu, znacznie lepiej to działa.

 

Jeśli chcesz oploty a'la sznurówki, to weź zwykły paracord z Bittechu, prezentuje się tak na kablach:

 

qaRpMoh.jpg

 

 

x9prRdJ.jpg

 

Osobiście wolę pracę na plastikowych oplotach MDPC i zazwyczaj na tym pracuję, ale o gustach się nie dyskutuje.

 

Co do ilości kabla, to wszystko zależy od tego co chcesz tak na prawdę robić - na komplet przedłużek lub kabli modularnych potrafi zejść od 10 do 30m przewodu.

Edytowane przez Zawisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Ewentualnie sklep MDPC.

jest sklep w PL?

 

Osobiście używam lutownicy typu hot air do układów SMD w tym celu, znacznie lepiej to działa.

 

Co do ilości kabla, to wszystko zależy od tego co chcesz tak na prawdę robić - na komplet przedłużek lub kabli modularnych potrafi zejść od 10 do 30m przewodu.

 

Hota mam na mysli  :)  kupiłem stacyjkę na groty T12 i następny byłby hot air ale trudno tani wybrać ;)

 

... do 30m przewodu   :o  no ale jak trzeba to trzeba.

Link to post
Share on other sites

MDPC ma sklep w Niemczech i trzeba sprowadzać.

 

Nie napisałeś co tak na prawdę chcesz robić za kable, więc nie da się ocenić ile przewodu będzie potrzebne. Policzysz to bardzo prosto - długość wiązki * ilość przewodów w wiązce, np. wiązka 24-pin ATX o długości 50 cm to 24 x 50 cm =12 m przewodu oraz 12 m oplotu, a ot tylko jedna wiązka.

Edytowane przez Zawisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MDPC coś tam jest w morele i angeli. Ciekawe czy te pocięcie na 7mm termokurczek wystarczy?

 

Mała buda B. Prodigy. Znieniam płytkę itx na asusa m-atx bo za słaba. Może i obudowe na Phenoma z okienkiem.

Od razu będzie okazja aby się pobawić kabelkologią :) a jak będzie okno to juz wogle na całego.

 

Oplotów i dobrych termokurczek i tak przyda mi się masa do home audio (szczególnie że w audio kable na wierzchu ;)) a więc będę brał hurtowo.

Link to post
Share on other sites

Kup po prostu termokurcz z Bittechu, jest ok, długi czas na nim pracowałem. Obecnie używam innego, ale ten jest na prawdę ok, szkoda tylko, że taki drogi. Do ogarnięcia podstawowego zestawu kabli spokojnie 2m Ci wystarczą, jak chcesz jeszcze coś do audio, to weź od razu ze 4m i po sprawie. Ilości hurtowe to raczej 100m :P.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oo faktycznie! Jeszcze Audeos ma troche asortymentu:

Rurki 3:1 i 4:1  https://audeos.pl/pl/c/Rurki-termokurczliwe/42

i oploty 3,2, 4 itd, a nawet 2mm  https://audeos.pl/pl/c/Techflex-Nylon-Multifilament/21https://audeos.pl/pl/p/Oplot-nylonowy-Mini-Nylon-Soft-2mm-CZARNY-BLACK/301

Tylko Viablue już mam dosyć - istne sznury od żelazka :)


Jeśli chcesz oploty a'la sznurówki, to weź zwykły paracord z Bittechu, prezentuje się tak na kablach:


Piszesz o tych Premium Slevee?
https://www.modding.bit-tech.pl/sklep/pl/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=paracord&submit_search=&p=2
Link to post
Share on other sites

Przewody wciągniesz z wtyczki przy pomocy spinacza, nie ma w tym wielkiej filozofii.

 

Cable Mod ma zestaw do oplatania AiO z oplotem, który się sam zawija. Możesz to sprawdzić, ale na wiązkach będzie to brzydko wyglądać, a do tego jest drogie. Lepiej po prostu zlecić komuś wykonanie kabli - jak coś to PW.

Link to post
Share on other sites

Też kiedyś próbowałem a to całą wiązkę 1 oplotem a to opaską kablową na rzep.

Zawsze rzeźba klasyczna wychodziła ;)

Cążki i lutowanie albo nowa wtyczka i jakoś wyglądało.

 

Edith 1, słuchajcie do czego stosuje się termokurczki z klejem? Robię koszyk w bit techu i takie też mają.

 

Edith 2, oprócz awg18 1007 może jeszcze inne się przydadzą np. do wentyli? Są jeszcze awg24, 26, silikonowe ~20.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

OK! opaski doszły od bittech wszystkie rodzaje 1,6/0,8 - 18/6 oraz od audeosa 6-12mm (skurcz 4-1).

Na drugą turę zamówię garść (albo parę) oplotów aby nie brakło w razie czego, oraz inne potrzebne rzeczy.

 

W czekaniu na resztę poćwiczę na IC do słuchawkowca usb. Przepraszam że nie PC.

Oplot viablue zdążył się już zakurzyć, przydałby się jakiś sposób wyprania - może w IPA?

Do poprawki niechlujne połączenie przy jacku 3,5 oraz szczeliny przy wszystkich konektorach szczególnie widoczne przy rca.

Słuchajcie dać opaskę też pod oplot (kabel>opaska>oplot>opaska)?

Druga sprawa to jak wypełnić szczeliny. Znajomy owijał kawałkiem gumy z dętki ali mi to brzydko wychodziło?

Rozgałęzienie i same kabelki do rca zrobiłem w termokurczkach  :facepalm: chyba te 2 krótkie końcówki  trzeba dać w ładnych,cieniutkich czarnych techflexach aby nie kłóciły się z kolorowym viablue.

 

 

e66052fb3b3e2859m.jpg  768b7fe1856b6d33m.jpg  863877452838d04am.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Powiedzcie mi bo mam zasilacz EVGA SuperNOVA 650W  i też bym chciał zrobić do niego ładne oploty.  Jakie najlepiej wybrać chciałbym żeby nie były prześwitujące więc obstawiam, że 3x3nici tylko do tego chyba jeszcze jakaś średnica oplotu jest potrzebna? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...