Skocz do zawartości

Problem z tylnym oraz przednim panelem audio


Recommended Posts

Witam, piszę do Was z problemem.

Mam komputer z płytą główną ASUS P5G41T-M LX3,

która posiada zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC887 HD Audio.

Mam podłączone działające głośniki, nie mam przedniego panelu audio w mojej obudowie.

Sterowniki na pewno mam dobre. Próbowałem z tymi z płyty jak również z tymi ze str. Asus'a.

Problem polega na tym, że:

 

- gdy w Menedżerze Realtek HD Audio > Ustawienia złącza ustawię "Panel przedni HD Audio" to cały system nie widzi głośników ani mikrofonu (uznaje je jako odłączone), widzi tylko Digital Output. Wtedy nie mam dźwięku w komputerze, a w Menedżerze Realteka jest pokazane, jakby żadne gniazdo nie było zajęte.

 

- lecz gdy w Menedżerze Realtek HD Audio > Ustawienia złącza ustawię "Panel przedni AC97" to system widzi głośniki oraz mikrofon, ale jakby były podłączone do przedniego panelu, którego jak mówiłem nie posiadam.

 

Z resztą zobaczcie sami: http://img854.images...wytywanieag.jpg

 

Dlaczego Windows nie widzi, że mam głośniki mam podłączone do tylnego panelu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

mam ten sam problem z tym ze na asusie P8Z68-V Pro

a zaczelo sie to od tego ze zachcialo mi sie podlaczyc karte dzwiekowa creativa ktora miala klopot ze sterami po wyjeciu jej dzwieku nie ma wogule jak pokazuje w Realteku ze sa podlaczone glosniki panelu przedniego natomiast panel tylni ni hu hu niedziala dziwneee...

jak nic niewymysle to plyta pujdzie do serwisu :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...