Skocz do zawartości

Nietypowy problem z GALAXY 9600GT oc edition


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno zakupiłem na allegro kartę Galaxy 9600GT OC EDITION

 

Karta pracuje poprawnie pod XP, ale gdy zacząłem grac, na początku było ok. Następnie po ok godzinie gry komp się zawiesił, na sekundę przed tym pojawiły się artefakty. Drugi raz grając również pojawiły się artefakty(również po godzinie). Karta ma max temp pod obciążeniem 65 stopni (speedfan).

Czasami jets tak ze sa artefakty, po naduszeniu ALT+TAB i powrocie do gry jest ok. I tak co jakiś czas.

Nie wiem co jest grane. sprawdziłem ją wizualnie - wszystko ok. Dodam, że mam najnowsze stery nVidia 190.62. Sprawdziłem też ze starszymi i to samo.

 

Mój konfig:

AMD X2 4000+

2x1GB goodram

9600 GT

HDD WD 160

DVD-ROM

CHIEFTEC 400W (PSF-400P)

 

Proszę o pomoc. Tak jest m.in. w grze Wolfenstein 3D.

Link to post
Share on other sites

bez przesady, zasilacz wystaczy spokojnie, kumpel na feelu 350 trzymał 9800GT i Presslera i jakoś chodziło

 

instaluj rivatuner, wejdź w monitor temperatur, odpal na chiwle gre, potem wyjdź i zobacz co zarejestrował

 

ja obstawiam że kostka pamięci sie zwaliła

 

spróbuj obniżyć zegary, najperw na procku, a jak nie to na pamięciach

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tak sobie jeszcze myślę: czy te "dolegliwości" pojawiają się tylko w tej konkretnej grze? Testowałeś na innych, być może sama gram ma jakiś problem (może jest wydany jakiś patch?).

Ściągnij np 3d marka i zapuść w pętli na godzinę lub dwie. Jeśli nie wystąpią problemy, to oznacza to, że z Twoim pc wszystko OK.

Link to post
Share on other sites

obciaz karte FurMark'iem, on tak grzeje gpu ze masakra (ja mialem 100*C), ja mysle ze zasialcz nie wyrabia i poodlaczam bym wszystko co niepotrzebne. Masz jakis inny zasilacz do testow? Moze zmien go i przetestuj inny, jak bedzie dzialac bedziemy wiedziec ze to zasilacz. I od kiedy to sie dzieje?

Link to post
Share on other sites

LINK: http://zapodaj.net/6888f55aa958.jpg.html

 

To jest moja zasiłka.

 

Zapuściłem 3dMarka i przy 3 pętli pojawiły się krzaki. W innych grach też tak się dzieje. Nawet jak zostawię grę włączoną i nic nie robię to po ok 0,5 - 1 godz są krzaki. Powrót od XP i z powrotem do gry je likwiduje.

 

Sprawdziłem napięcia jak to się stało i min dla 12 -> 11,72 a dla 3,3->3,23. Czyli w normie.

 

Niestety nie mogę sprawdzić innej zasiłki. I tak odłączyłem już DVD-ROM.

Link to post
Share on other sites

Napięcia sprawdzałeś miernikiem? Tego zasilacza strach się bać. Zmieniaj czym prędzej na Modecom MC, lub Fortona! Co do krzaków to stawiam na przegrzewające się pamięci na karcie, ew. GPU.

Najlepiej by było jakbyś zrobił screen tych krzaków.

Link to post
Share on other sites

Napięcia sprawdzałeś miernikiem?

Nie programem SpeedFan - najnowszą wersją.

 

Tego zasilacza strach się bać

Mogę weidzieć dlaczego?? Przecież to Chieftec i nie jest chyba słaby...

 

Najlepiej by było jakbyś zrobił screen tych krzaków

Screena zapodam max jutro.

 

zapytam się głupio: czy komputer podpięty jest do gniazdka z bolcem, ew jeśli podpięty do listwy to czy ta listwa jest podpięta do listwy z bolcem, ostatecznie czy bolec w gniazdku jest podpięty do PE,PE-N, lub N ?

 

Do gniazdka z bolcem podpięta jest listwa, która również posiada bolce. Jest to stara sieć w akademiku.

Link to post
Share on other sites

Tego zasilacza strach się bać

Mogę weidzieć dlaczego?? Przecież to Chieftec i nie jest chyba słaby...

 

 

Przepraszam śpieszyłem się i nie doczytałem. Choć nie powiem że naklejka skojarzyła mi się z Codegenem. Niemniej powinieneś sprawdzić napięcia miernikiem.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tak, słabieńki masz ten zasilacz, jakby było po min 18A na linię 12V byłoby cacy.

Spróbuj zmniejszyć taktowanie rdzenia GPU o powiedzmy 50MHz i zobacz jak się system zachowa.

 

Aha, pisałeś wcześniej, że GPU jest w stresie nie przegrzany, zobacz jeszcze sekcję zasilania na karcie, może tam jest za ciepło po pewnym czasie grania (spróbuj bardziej przewietrzyć obudowę = dodaj jakiś wiatrak aby dmuchał na grafikę i testuj pod obciążeniem) = trzeba dojść co powoduje problem.

Link to post
Share on other sites

dlatego sie pytam o tą sieć, bo przy zasilaczu takim w sam raz i róznymi dziwnymi rzeczami jakie się dzieją z napięciami i PFC jak nie jest zapewniona 1 klasa ochronności, gdyż jak niektórzy zapewne wiedzą wtedy połowa napięca zasilającego ( czyli jakies 110-115V) przedostaje się na masę i miesza w kompie, kuzynowi np wyłaczało kompa co 10 minut

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@Bany: racja, ale tu mamy tylko arty (nie ma zwisu całego systemu lub tylko GPU) i to dopiero po ok 1h (to naprawdę mnóstwo czasu i PFC zareagowałoby wcześniej), dlatego niech sprawdzi chłodzenie sekcji zasilania karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

W czasie artefaktów też sprawdziłem. Speed fan ma opcję pokazywania max i min temp. Taka sama była w RivaTuner. Czyli max 62 stopnie. Jutro sprawdzę sekcję zasilania i wrzucę screen z artami.

Obudowa prądem nie razi :]

 

GPU i pamici też obniżyłem ok ok 40 mHz i nic to nie dało. Obudowę mam cały czas otwartą.

 

Dodam jeszcze że czasami jest również zwis. Ale jeśli wyjdę do XP i wrócę to rzadko się zdarza zwis i mogę grać kolejne pół godziny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...