Skocz do zawartości

MSI GTX 560Ti 1GB vs 2GB


Recommended Posts

Witam!

Szukam nowej karty graficznej, moja uwaga skupila sie na GTX560Ti. Moje pytanie brzmi - jaka jest roznica wydajnosciowa miedzy tymi 2 modelami? Zalezy mi na najlepszej wydajnosci w grach a w miare potrzeby - lekkim OC. Ktora karta lepiej sobie poradzi?

 

Z gory dziekuje!

Link to post
Share on other sites

Marka tych zasilaczy nalezy do sieci sklepow komputerowych proline.pl. Testowalem go i naprawde - jestem pod wrazeniem jak za taka cene radzi sobie o wiele lepiej niz duzo drozszy OC-Z. W dodatku jest cichy i solidnie wykonany. Polecam.

 

Co do karty - 1000zl.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Powiem na swoim przykładzie karty gtx560ti z 1gb na pokładzie wraz z grą Skyrim (obecnie nie ma nic bardziej wymagającego jeśli pobawisz się w modowanie). Jako, że gierka mi się bardzo spodobała to sobie ją zmodowałem prawie 4GB tekstur + meshe + modyfikacje w plikach .ini. Ustawienia gry te standardowe to ultra wsio. W nvidia inspektor włączyłem sobie okluzje + 4x supersampling + af x16 + 4x sparse grid supersampling + filtrowanie tekstur na high. Mam też najnowsze sterowniki w wersji beta + programik optymalizujący skyrima (skyboost). Gram w rozdzielczości 1280x1024. Efekt jest taki, że podczas grania na otwartych przestrzeniach gpu load to ~99% a memory used również full. Fps minimalny w miastach 35+ na otwartych przestrzeniach podobnie (w tym przypadku zamarzyła mi się ładna trawa która powoduje obniżenie wartości fps-ów :) ). W każdym bądź razie uważam, żeby móc sobie grać na większych wartościach fps potrzebna jest karta pokroju gtx570/hd 6970 a 2gb pamięci VRAM spowoduje różnicę w wyższej rozdzielczości. Zresztą ogólnie sprawa wygląda tak, że im wyższa rozdzielczość VRAM odgrywała różnicę. Dlatego, też jeśli różnica między 1gb a 2gb jest nie wielka w zł i zamierzasz grać w wyższych rozdzielczościach to bierz tą 2gb wersję karciochy :)

Link to post
Share on other sites

Odpowiem na moim przykładzie.

Nie wiem w jakie gierki grasz, ale u mnie na BF3 oraz GTA4 brakowało pamięci na karcie. I to w rozdziałce 1280x1024.

Tak więc ja bym celował w kartę z 2GB.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Raczej żartujesz, do 1280x1024 wystarcza 512Mb, tak jak już pisałem duża ilość VRAM potrzebna jest do dużych rozdzielczości. Sens 2Gb zaczyna się od ~2560x1600. Oczywiście jak lubicie przepłacać aby pocieszyć się cyferkami to proszę bardzo 8)

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art46777.html

Tu masz test wszystkich najpopularniejszych modeli na rynku w tych samych warunkach testu. Koniec końców polecam Ci takiego 6950 OC od Gigabyte 1Gb jakiego mam w sygnaturce. W proline zapłacisz 1025 złotych i będziesz grał we wszystko. Niemodowany skyrim działa u mnie w 60 klatkach (jest chyba jakaś blokada maksymalnych fps bo fraps siedzi tylko na tej wartości momentami spadając do 57-58) w fullHD. BF3 na ultra w fullHD bez najmniejszych problemów... 2 Gb pamięci dadzą Ci tylko różnicę w konfiguracjach o wyższej rozdzielczości.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej popatrz jak wypadają owe karty w grach, w które grywasz. Jednak jeśli chodzi o dx11 do niewielką przewagę ma karta zielonych (ale wielkiego szału nie ma). Do tego ma physx, aczkolwiek to praktycznie tylko bajer - gier jak na lekarstwo, do tego np w Mafii 2 ten efekt mi bardziej przeszkadza niż się podoba :). Minusem gtxa może być to, że niektóre sztuki potrafią robić "fochy" ze sterownikami - jednak nie można zakładać z góry, że od razu tak będzie bo to przy takiej ilości egzemplarzy na rynku jest sprawa wręcz marginalna, ale mimo wszystko wypadałoby o niej wspomnieć. Jeśli się zdecydujesz na karte zielonych to chyba jeszcze na gram.pl jest promocja - do wersji Asusa dcII top z podniesionymi zegarami (do 900) dodają pudełkowego bf3 - szału nie ma bo to i tak wszystko wliczone w kartę, ale konkurencja sprzedaje karty bez gry albo z grą do pobrania na steamie nieraz w wyższej cenie. Z hd6950 ponoć bardzo fajne są Gigabyty oraz Sapphiry ( te ostatnie mają wg recenzji dobre ciche chłodzenie i podwójny bios). Ogólnie co byś nie wział to i tak bedziesz zadowolony bo wspomniane karty z obu obozów prezentują zbliżoną do siebie niezłą wydajność - może nie dla entuzjastów, ale ich to nie zadowoli i pojedynczy hd7970 :).

 

Edycja - już niestety wspomniane wyżej Asusy wykupione - http://www.gram.pl/sk1_8APfGO,2_Battlefield_3_Asus_GeForce_GTX_560Ti_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_PCI_E_900_4200_wer_Oc_TOP_wentylator_DirectCU_II.html

Edytowane przez JaffaKree
Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 to zabójca 560Ti. Znam 5 użytkowników tego modelu (sam takową posiadam) od trzech producentów (ASUS, MSI, Palit) i każdy został zmuszony do obniżenia częstotliwości zegara. Bez zejścia na około 850MHz gra się zawiesza.

 

Testowałem u siebie kartę ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 i tutaj ten problem nie występował.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Battlefield 3 to zabójca 560Ti. Znam 5 użytkowników tego modelu (sam takową posiadam) od trzech producentów (ASUS, MSI, Palit) i każdy został zmuszony do obniżenia częstotliwości zegara. Bez zejścia na około 850MHz gra się zawiesza. Testowałem u siebie kartę ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 i tutaj ten problem nie występował.

Miałem ten problem z gtx 560TI OC Gigabyte .Rozwiazanie ktore mi pomoglo to aktualizacja biosu karty.Nowy bios mozna sciagnac w przypadku Gigabyta ze strony producenta.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...