Skocz do zawartości

Telewizor, 40 cali, przeznaczenie: gry, filmy. Limit cenowy 2600zł.


Gość effendi360

Recommended Posts

Mam u siebie S20, czyli poprzednik tej plazmy i model półka niżej. Osobiście to nie dopłacałbym do wersji G, bo różnica praktycznie żadna poza bajerami internetowymi.

Co do poboru prądu jestem pewien, że wyjdzie w przybliżeniu to samo co lcd - po pierwsze, że plazmy używasz na pół gwizdka (tryb dynamiczny za jasny - zabija ;)), a po drugie nikt nie ogląda białej planszy. Co do refleksów - technicznie plazma, podobnie jak crt wyświetla na tyle jasny obraz, że jest tu możliwość wstawienia porządnych powłok antyrefleksyjnych. Osobiście szkło, czy glare w lcd (szkoda, że nie wstawiają szkła) daje dużo lepszy jakościowo obraz - "matowość", jak można poszukać, pochłania kolor (coś w tym na pewno jest, nie będę się nadto rozpisywał).

No i dla gracza najważniejsze - input lag, tutaj plazma też lepsza, chociaż jakby poszukać to "jakieś" lcd też znajdziesz.

 

Co do bzyczenia - jest minimalne do pół metra od tv przy wyłączonym dźwięku.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Z tym bzyczeniem to jakaś masakra jak czytam te fora. W starszych panasach były to ponoć sporadyczne przypadki a w tej właśnie serii G30 piszą, że jest to problem co drugiego modelu jak nie częściej !

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj.

 

effendi360

W obecnych czasach trudno słaby, markowy telewizor za 2500 zł. Technologia tak poszła do przodu, że bez względu na to, czy wybierzesz plazmę, LCD, czy LED, i tak będziesz w pełni zadowolony (zwłaszcza jak wykonasz kalibrację). Rok temu gdy postanowiłem mojej mamie sprawić TV na święta, spędziłem kilka dni na czytaniu Internetowych porównań. Im więcej czytałem tym mniej wiedziałem. Gdyż Internet to swego rodzaju pole bitwy maniaków. Jedni szarpią w stronę plazm, drudzy w LED, etc. Aby nie ześwirować wypisałem kilka rzeczy, które mnie najbardziej interesowały. Wybrałem modele w oparciu o recenzje jednego serwisu i udałem się do Euro RTV AGD. Po kilkuminutowej obserwacji wybrałem Toshiba 37XV733. Nie żałuję. PC, oraz PlayStation 3 współgra z nim wyśmienicie. Nie proponuję Ci zakupu Toshiba 37XV733, gdyż technologia poszła do przodu i na rynku jest kilkanaście lepszych modeli. Chodzi o metodykę wyboru.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Już od jakiegoś czasu nastawiam się na ten TV i z tego co oglądałem w sklepie najbardziej przypadł mi do gustu Samek D6500 ale po grudniowym spotkaniu za panami k^%^@ policjantami, nie jest on na obecną chwilę w moim przedziale cenowym :/

 

Sorry samsund D5520 i D5800 to nie jest czasami aby nie to samo ?

Link to post
Share on other sites

Z tym bzyczeniem to jakaś masakra jak czytam te fora. W starszych panasach były to ponoć sporadyczne przypadki a w tej właśnie serii G30 piszą, że jest to problem co drugiego modelu jak nie częściej !

W moim też bzyczał zasilacz ale po 10 dniach w serwisie dostałem TV z nowym zasilaczem i problem zniknął.

 

I cena 400-500zł wzwyż ?

Wbrew pozorom nie. Nie wolno godzić się na ubezpieczenie kredytu, wtedy raty faktycznie wychodzą 0% (no pomijając trochę wyższe ceny w tych marketach).

 

Tak w ogóle to jeżeli możesz wstrzymaj się te 2 miesiące na nowe serie, większość będzie pokazana już na CES2012. Może 3D z okularami trafi w końcu pod strzechy.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W moim też bzyczał zasilacz ale po 10 dniach w serwisie dostałem TV z nowym zasilaczem i problem zniknął.

 

No to chyba miałeś jakiegoś farta bo przeczytałem całe to forum i piszą, że po wizycie TV w serwisie albo nie ma zmian albo jest jeszcze gorzej ! Nie znalazłem ani jednej osoby, która by pisała, że jej się po serwisie poprawiło więc Ty chyba jesteś jakimś ewenementem.

Powiem szczerze, tak wyjechałeś ostro z tą plazmą, że zacząłem się nią interesować ale po przejrzeniu togo wszystkiego co na jej temat piszą coraz bardziej mi się jej odechciewa. Piszą też, że TV piszczy najgłośniej na białym tle. Jak w temacie - TV będzie podpięty do kompa i pewnie niejednokrotnie zachce mi się z wyra poprzeglądać stronki na necie. Sorry ale nie mam zamiaru tego robić z włosami zjeżonymi na plecach...

Link to post
Share on other sites

No to chyba miałeś jakiegoś farta bo przeczytałem całe to forum i piszą, że po wizycie TV w serwisie albo nie ma zmian albo jest jeszcze gorzej ! Nie znalazłem ani jednej osoby, która by pisała, że jej się po serwisie poprawiło więc Ty chyba jesteś jakimś ewenementem.

Razem ze mną w MM TV z serwisu odbierał jakiś koleś na identyczną przypadłość, zaczęliśmy gadać i wzięliśmy nr telefonów do siebie. U niego również problem został wyeliminowany, także na dwoje babka wróżyła.

 

Nie kupuj nowych niesprawdzonych serii. Lepsze stare, ale jare :D

E tam, przesadzasz. Zawsze można sprzedać i kupić coś lepszego.
Link to post
Share on other sites

Może poszukaj o serii 20 poza zmianą obudowy (na bardziej oczojebnie śliską) to praktycznie żaden postęp. Jeśli ten tv bardziej bzyka od świetlówki energooszczędnej, czy dekodera na czuwaniu to przyznaję, że mam szczęśliwy egzemplarz ;) Poza tym włączony komp nawet w spoczynku jest głośniejszy od najgorszego bzyczenia. Ja bym ugadał się ze sklepową/ym, że jakby co to wymieniam na inny, a na forum to nikt nie skarży się jak wszystko gra i ...buczy :P

Link to post
Share on other sites

S G V tam wszędzie to samo siedzi. No z tą różnicą, że w 30'tkach nie ma V. Panasonic wszędzie daje to samo, ale selekcjonuje panele - im wyższa seria tym lepszy panel dostaje. Czasem się trafi, że do S30 też trafi coś zajebistego, ale ogólnie G30 jest po prostu lepszy. Ja się na niego napalam coraz bardziej, już ponad dwa lata siedzę na jednym telewizorze w końcu.

Link to post
Share on other sites

Stary, jak chcesz 42 calową ramkę do zdjęć no to trudno - plazma nie dla Ciebie. Ale jeśli chciałbyś telewizor, to lepszych nie ma.

 

Ostatni filmik dotyczy czegoś zupełnie innego, zwłaszcza, że to Samsung.

 

Rady dostałeś. Nie chcesz plazmy, weź LCD LED Philipsa, będziesz zadowolony.

 

Dil, właśnie nie, w Panasonicach jest selekcja, tak jak w jabłkach. Nie wiem ak oni te cuda produkują, ale nie jest tajemnicą, że im niższa seria tym gorszy jakościowo panel w niej siedzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...