Skocz do zawartości

Asus HD6950/GTX 560Ti DCII Pytanie jak jest ?


Recommended Posts

Witam. Szczerze kto ma ta karte niech pisze! czytam opinie z róznych sklepów i... jedni piszą ze te karty sa bardzo ciche w 3D (praktycznie nie słyszalne ) a w 2D niesłyszalne całkowicie. Inni ze w 2D wszystko cicho a w 3D strasznie głośno! Wiec co jest prawda? Słyszałem ze karty tez sie bardzo grzeja a innym sie nie grzeja.

 

Dodam tez ze pisali czesto ze asus dał nowe biosy do nowych kart i sa w 3D jednak ciche...kto ma któraś z tych kart to pisac ! :)

 

Pare wypowiedzi:

 

HD 6950:

"Karta wydajna ale strasznie się grzeje w spoczynku 50c a stres prawie 100c"

" Tryb 3D i wentylator niczym odrzutowiec"

" Dobra karta ale głośna strasznie "

"Super Karta niesłyszalna w 3D Cisza Rewelacja"

 

 

560Ti

"Bardzo wydajna oraz bardzo głośna w 3d. Niestety ale to prawda."

"Tryb 2D cisza tryb 3D porażka"

"Bardzo cicha, nawet w trybie 3D."

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jak ma się wentylowaną budę np. zauważyłem niedawno, że ze zdjętym bokiem mam 11C mniej na GPU ;) czas poprawić wentylację.

Co do tych kart to myślę, że w idle każda będzie cicha a w grach to już troszkę mogą szumieć. Zresztą to czy jakaś karta jest cicha czy głośna to bardzo subiektywne wrażenie, jednym może nie przeszkadzać i powiedzą, że ciche a ci z "wrażliwszym" słuchem powiedzą, że odkurzacz. Najlepiej posłuchać samemu. Poszukaj na Youtube często są tam sample głośności zawsze to jakiś punkt odniesienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój Gigabyte 6950 OC w 2D jest niesłyszalny. Po długim graniu szumi cicho a temperatury nie przekraczają 60 stopni. Jest więc bardzo chłodna. Samo wejście w tryb 3D sprawia że przy otwartej obudowie postawionej na biurku przed twarzą słychać cichutki szum. Jeśli buda jest zamknięta i na podłodze nie sposób tego usłyszeć.

Potwierdzają to też testy:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gigabyte_Radeon_6950_OC-4037/strona/14939.html

 

http://pccentre.pl/article/show/gigabyte-radeon-hd-6950-1-gb-windforce-3x/id=17679;page=8

 

Przy takiej kulturze pracy ma też bardzo dobrą wydajność. Zerknij na ten ogromny test. Masz tu wszystkie najpopularniejsze modele zebrane:

 

http://pclab.pl/art46777.html

 

Troszkę Ci zrobiłem offtop ale też długo byłem nastawiony na kupno takiego Asusa jak piszesz. To więc taka alternatywa ;) pozdrawiam

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czolem,

Od paru miesiecy mam Asusa o ktorego pytasz, jestem bardzo zadowolony z tej karty. Jedyny moment kiedy slysze wentyle na tej karcie to boot PC. Mam to w pudle Antec P182 SE z 3x120 wentylami na okolo 1200 rpm kazdy. W 2d i w czasie ogladaia filmow (Media Player Classic 64bit gdzie karta jest w uzyciu) mam okolo 41 stopni. W stresie czyli okolo 4h BF3 przy rozdzielczosci 1080p itp lapie okolo 68 stopni. Wiec te 100 ktore wpominasz to raczej mozna miedzy bajki wsadzic. Zalezy co dla ciebie oznacza cicho, ja jestem dosc wymagajacy pod tym wzgledem zwlaszcza jak PC jest idle, podczas grania tez nie moge miec dzwieku statujacego samolotu. Zaznaczam ze pudlo mam zaraz obok siebie (okolo 70cm) i wiecej szumu robia wentyle z pudla niz ta karta w stresie.

Co do 560 Ti to widzialem w akcji MSI TF II/OC i jest to swietna alternatywa. MSI postaralo sie tutaj.

 

nvidia http://www.guru3d.com/article/msi-geforce-gtx-560-twin-frozer-ii-review/

amd od MSI z podobnym chlodzeniem http://www.guru3d.com/article/msi-r6950-twin-frozr-iii-power-edition-oc-review/

 

Udanych zakupow :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam wspomnianego 6950 od Asusa z jego "odlotowym" chłodzeniem DC II. :/

 

Gdy wpatrujesz się w desktop (nie wiem po co %-) ) to temp. wynosi około 42-45*C.

Podczas przeglądania www za pomocą FF, temperaturki sięgają 55*C (wiadomo akceleracja dżipiju), gorzej jednak jest podczas najistotniejszego trybu 3D... :[

 

Temperatura w trakcie gry w BF3 kołysze się między 82*C, a 87*C na rdzeniu, zaś memki, to już temperatury rzędu 95-97 stopni i to nie fahrenheita lecz Celsjusza. :roll:

Aaah no i ten dźwięk... Porównywalny z wiertarką udarową sąsiada z boku - kto mieszka w bloku, wie co mam na myśli.

 

Najlepszą niereferencyjną konstrukcją 6950 jest Windforce x3 od Gigabyte-a.

 

Edytowane przez Cri5t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam wspomnianego 6950 od Asusa z jego "odlotowym" chłodzeniem DC II. :/ Gdy wpatrujesz się w desktop (nie wiem po co %-) ) to temp. wynosi około 42-45*C. Podczas przeglądania www za pomocą FF, temperaturki sięgają 55*C (wiadomo akceleracja dżipiju), gorzej jednak jest podczas najistotniejszego trybu 3D... :[ Temperatura w trakcie gry w BF3 kołysze się między 82*C, a 87*C na rdzeniu, zaś memki, to już temperatury rzędu 95-97 stopni i to nie fahrenheita lecz Celsjusza. :roll: Aaah no i ten dźwięk... Porównywalny z wiertarką udarową sąsiada z boku - kto mieszka w bloku, wie co mam na myśli. Najlepszą niereferencyjną konstrukcją 6950 jest Windforce x3 od Gigabyte-a.

Ale giguś nie kręci się tak dobrze jak wspomniany asus...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Masz wersje windforce? Czytałeś recenzje tej karty? Ja tak i wychodzę z innego założenia.

 

Mój Asus kręci się słabo(810\1250MHz na odpowiednio 910\1350MHz), a przez fatalne chłodzenie nawet nie ważę się podnosić napięcia, bo wystarczy że je delikatnie musnę i temperatury skaczą na pamięci powyżej setki. Tyle to ja nie wiem czy referencyjne konstrukcje mają...

 

Jednym słowem = piekarnik.

 

 

PS: Podkreślam, że to moje zdanie nt. wersji 1GB, natomiast z wersją 2GB(trójslotowa) jest podobno lepiej.

Edytowane przez Cri5t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja nie polecam tego Asusa. Duzo osób skarży się na nią. Najwydajniejsze chłodzenie to chyba od MSI :).Sam mam osobiscie Sapphire HD6950 (900/1300) w stresie temperatura to max ok. 63*. Nie wiem kto ci nagadał tych bredni:

"Karta wydajna ale strasznie się grzeje w spoczynku 50c a stres prawie 100c"

" Tryb 3D i wentylator niczym odrzutowiec"

" Dobra karta ale głośna strasznie "

Jezeli masz dobrą obudowe to nie ma problemu :). Podejrzewam ze osoby które to pisały to albo fanBoy albo mają karte w jakimś ibox.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP Masz wersje windforce? Czytałeś recenzje tej karty? Ja tak i wychodzę z innego założenia. Mój Asus kręci się słabo(810\1250MHz na odpowiednio 910\1350MHz), a przez fatalne chłodzenie nawet nie ważę się podnosić napięcia, bo wystarczy że je delikatnie musnę i temperatury skaczą na pamięci powyżej setki. Tyle to ja nie wiem czy referencyjne konstrukcje mają... Jednym słowem = piekarnik. PS: Podkreślam, że to moje zdanie nt. wersji 1GB, natomiast z wersją 2GB(trójslotowa) jest podobno lepiej.

Miałem GTX 460 SOC od Gigabyte i też byłęm zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzetelnie przeczytałeś moje posty?

 

Nie ja jeden mam taki ambaras. Korzystając z google-a można łatwo trafić na lamenty związane z tym modelem karty.

 

Poza tym kontaktowałem się drogą elektroniczną z przedstawicielem Asusa. Według nich, wszystko jest w należytym porządku... :[

 

 

PS: Miałbym wersje SOC ale akurat wtedy ESC nie miało go na stanie... Gdybym był ciut bardziej cierpliwy :)

 

Takie temperatury po godzinie gry w BF3 - załączam screena z gpu-z.

 

http://gpuz.techpowerup.com/12/01/06/6mc.png

 

Edytka:

Temp. w pokoju: 24*C, a obudowę mam dobrze wentylowaną. Przy otwartej budzie temp. jest tylko ok. 2*C niższa.

 

Edytowane przez Cri5t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatura w domu patrz wyżej, natomiast co do ulokowania obudowy i jej marki to odpowiadam.

 

Komputer znajduje się z dala od kaloryfera, w pokoju panuje lekki przeciąg (drewniane okna), a obudowa to NZXT: Lexa-S, z trzema wiatrakami wyciągowymi i dwoma zasysającymi (zakresu ich obr.i ci nie podam, bo nie chce mi się tego szukać).

 

Nadmienię, iż byłem posiadaczem 6850 Cyclone i temperatury były jak z bajki.

Link to post
Share on other sites

Nadmienię, iż byłem posiadaczem 6850 Cyclone i temperatury były jak z bajki.

Trzeba było tak od razu przytoczyć przykład z inna kartą graficzną :) No cóż w takim wypadku pozostaje podziałać jedynie ze sprzedawcą, iż towar różni się od tego co producent deklaruje. Zresztą śledź/dołącz się do tego tematu http://forum.benchmark.pl/topic/39265-fabrycznie-nowy-asus-gtx-580-dcii-1500mb-gddr5-temp-na-load-98c/ z podobnym chłodzeniem (w Twoim przypadku jest gorsza sytuacja bo karta w teorii chłodniejsza).

 

A odnośnie obrotów to chciałem jedynie wiedzieć czy chodzą na maksa (12V) obrotów.

 

ps. a wcześniej jakie miałeś temp na tym msi?

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Wentylatory w obudowie są podłączone do wbudowanego kontrolera obr. w tej budzie i działają na full.

 

Temperatury na 6850 Cyclone to idle 38-40*C i load 62-65*C

 

 

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Kartę zakupiłem w lipcu ubiegłego roku, z tego co wiem, nie wydano żadnego nowego biosu do tej karty.

 

Dodam, że przy 70% te chłodzenie wyje jak odrzutowiec...

 

Znalazłem podobny temat, gdzie ludzie się skarżą na te karty

 

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/ASUS-HD6950-1-GB-DCII-t341898.html

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...