Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Otoz.. Dzisiaj zaktualizowalem bios w plycie glownej Gigabyte GA-970A-UD3 programem @bios. (F4 z F1) po odpaleniu PC i przywroceniu lekkiego OC z 3.0 na 3.4 w procesorze Phenom II X4 960T zauwazylem niepokojacy spadek wydajnosci. Wszystkie opcje jak AMD C1E, Coll n' Quiet wylaczylem, chyba, ze istnieje jakas jeszcze o ktorej nie mam bladego pojecia... Efekt widoczny na zdjeciu:

http://i40.tinypic.com/2888kn7.jpg

 

Moje pytanie brzmi: Czego to moze byc wina? Jak przywrocic odpowiednie mnozniki, jakie zarzadalem w biosie?

 

i z innej beczki:

Chetnie wrocilbym do poprzedniego biosu, jest to bezpieczne uzywajac @bios? zapisalem poprzedni do pliku, w ktorym nie bylo zadnych problemow. Prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam. Otoz.. Dzisiaj zaktualizowalem bios w plycie glownej Gigabyte GA-970A-UD3 programem @bios. (F4 z F1) po odpaleniu PC i przywroceniu lekkiego OC z 3.0 na 3.4 w procesorze Phenom II X4 960T zauwazylem niepokojacy spadek wydajnosci. Wszystkie opcje jak AMD C1E, Coll n' Quiet wylaczylem, chyba, ze istnieje jakas jeszcze o ktorej nie mam bladego pojecia... Efekt widoczny na zdjeciu: http://i40.tinypic.com/2888kn7.jpg Moje pytanie brzmi: Czego to moze byc wina? Jak przywrocic odpowiednie mnozniki, jakie zarzadalem w biosie? i z innej beczki: Chetnie wrocilbym do poprzedniego biosu, jest to bezpieczne uzywajac @bios? zapisalem poprzedni do pliku, w ktorym nie bylo zadnych problemow. Prosze o pomoc.

Dziwne, Nie ma włączonych opcji oszczędzania energii czy cos? Możesz wgrać poprzedni bios nic sie nie stanie o ile jest dobry. Plyta ma DualBiosa tak ze spokojnie

Link to post
Share on other sites

Zrezygnowalem z Q-flasha, gdyz paru osobom, ktore znam samoczynnie resetowal sie komputer przed ladowaniem systemu. @Bios wydaje sie byc "bardziej" bezpieczny. Uzywam go praktycznie zawsze i nie sprawial problemow :)

 

Otoz - rozwiazalem juz problem. Podczas startu systemu odpalal sie program Easy Tune 6. Dziwnym trafem podczas dzialania programu taktowania byly normalne (3.4GHz) a po wylaczeniu wskakiwalo na 2.3 (dziwne, dlaczego tak sie dzieje?). Podczas usuwania usunalem takze program EasySaver od gigbyte, ktory instalowal sie wraz ze sterownikami (dysk zalaczony do plyty glownej) i... Dziala! Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!

 

PS. Dziwi mnie tylko dlaczego po wylaczeniu Easy Tune tak sie wlasnie dzialo. Nie uzywalem nigdy Easy Saver (nigdy go nawet nie odpalilem) a mimo to komputer wchodzil w stan oszczedny i nie potrafil sie z niego wygrzebac podczas stresu. Przydalby sie update Gigabyte!

Edytowane przez pilaf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...