Skocz do zawartości

55 do 60 cali Plazma czy LED (3d)


Recommended Posts

Witam:) Pytanie jak w temacie: co lepsze przy bardzo duzym tv 3d 55 do 60 cali: Led czy Plazma? pzdr:)

 

Ps. Co myslicie o tym: LG 60PZ950S ? Zalezy mi aby bardzo dobrze wyswietlal obraz 3d , nadawal sie do gier (pS3) i nie bylo zadnych problemow z wyswietlaniem obrazu przy duzym natezeniu akcji oraz kolor czarny aby zostal kolorem czarnym...:)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jeżeli dysponujesz tak dużym budżetem i chcesz kupić Plazmę to jedynie Panasonic gdyż bije on na głowę innych producentów plazm - również skłaniam się ku TX-P55VT30E:

http://www.mixelectronics.pl/panasonic-tx-p55vt30e,50641

Ze swojej strony mogę jeszcze zaproponować LED'a:

http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue55d8000,49713

Witam:) Pytanie jak w temacie: co lepsze przy bardzo duzym tv 3d 55 do 60 cali: Led czy Plazma? pzdr:)

To już sam naocznie musisz ocenić czy obraz emitowany przez Plazmę czy też LED'a bardziej przypadł Ci do gustu (mi bardziej podoba się LED'owy ale to rzecz gustu i osobistych doznań).

Zalezy mi aby bardzo dobrze wyswietlal obraz 3d , nadawal sie do gier (pS3) i nie bylo zadnych problemow z wyswietlaniem obrazu przy duzym natezeniu akcji oraz kolor czarny aby zostal kolorem czarnym...:)

Obydwa TV spełnią Twoje oczekiwania a jeżeli chodzi o czerń to oczywiście Plazma ma najlepszą ale też nie ma co skazywać LED'ów na przegraną, również nieźle sobie radzą na tym "polu walki". No i zwróć uwagę na nasłonecznienie panujące w pokoju tutaj lepiej poradzi sobie LED.

Pozdrawiam!

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Mam tego LGka - potężny ekran. a grubość kilkadziesiąt mm

o grach w 3D obecnie zapomnij. konsole są za wolne. i nawet najlepsze obecnie gra 3D - uncharted3 ostro schodzi z rozdzielczości.

do tego stopnia ze po 2 godzinach okulary poszły w kąt i jadę w klasycznym 2D.

natomiast filmy w 3D - bajka. TV ma złącza USB i obsługuje formaty divx i mkv w 3D SBS. podłączasz przenośny dysk i jedziesz.

 

Panasoniciem się nie bawiłem. nie ukrywam że nie miałem możliwości, LG kupiłem - poczytałem forum hdtv.

z chęcią postawiłbym obydwa takie obok siebie i porównał.

Link to post
Share on other sites

1) Ktory lepszy:

 

http://www.mixelectronics.pl/panasonic-tx-p55vt30e,50641 czy

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p55vt30e.bhtml#opis

 

i jakie sa miedzy nimi roznice oprocz ceny? :]

 

2) Czyli jak to jest z tym LG 60PZ950S, on odbiera 3d pasywnie, BIGPUN -posiadasz ten tv-czy rzeczywiscie jest tak ze na BR w 3d obcina w filmach rozdzialke prawie o polowe w porownaniu do Panasonicow z wyswietlaniem aktywnym gdzie jest full hd w 3d czy to bajka i LG tez wyswietla full Hd w 3d?

 

Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Fakt zle wkleilem linki:)

 

To mam jeszcze ostatnie dwa pytania:

 

1) czym roznia sie od siebie oprocz ceny:

LG 60PZ950S od LG 60PZ750S ?

 

2) Ktory tv wybrac? :

 

- LG 60PZ950S , LG60PZ750S czy Panasonic TX-p55VT30E ?

 

Oczywiscie za LG wypada wiekszy ekran bo 60 cali i przede wszystki cena o 1800 zł mniejsza a to juz bardzo znaczna roznica

 

Za Panasoniciem oczywiscie jakosc obrazu, dlatego ciekaw jestem czy obraz na Panasonicu jest znaczaco lepszy czy tylko troche ze nie warto az tyle przeplacac?

 

pzdr:)

Link to post
Share on other sites

LG nie obcina żadnej rozdzielczości. Są tryby 3D Half SBS i Full SBS (to samo tyczy się Over-Under), w jednym dwa obrazy są ściśnięte do 1920 pikseli (są rozciągane przez telewizor , nakładają się na siebie i powstaje 1920x1080 pikseli) a w drugim są to dwa pełne 1920x1080 pikseli obok siebie (później nakładają się na siebie i także powstaje 1920x1080 pikseli.

 

Obraz jest lepszy, o ile nie da się ocenić - każdy widzi inaczej. Moim zdaniem +5cali i 1800 PLN to oczywisty wybór.

 

 

Panasonic ma też problem z "piszczeniem" zdążają (to nie norma) się egzemplarze z wadliwymi układami, które wydają irytujący dźwięk.

Edytowane przez Jacques La Fey
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1.Do 950-tki dostajesz pilot Magic Motion, adapter Wi-Fi no i posiada funkcję Wireless AV Link (bezprzewodowe podłączenie urządzeń zewnętrznych takich jak BR, konsola, dekoder, DVD) ale żeby się tym cieszyć musisz zakupić specjalny nadajnik/mediabox, którego cena waha się od 600zł-1200zł. To chyba wszystkie najważniejsze różnice.

2.Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy LG to 950-tka ponieważ różnica w cenie (jak dobrze poszukasz po różnych sklepach) to około 200zł to wtedy jeszcze się opłaca ale dajmy na to jak np: w EURO różnica to około 1600zł to wtedy nie, według mnie te kilka gadgetów nie jest tyle warte. Natomiast mając do wyboru LG a Panasonic to wybrałbym Panasonic'a.

Tylko, że rady radami - można ich posłuchać ale chyba najlepszym wyjściem jest naoczne porównanie obrazu jaki emitują te telewizory. To, że każdy zachwala dany model nie znaczy, że Tobie będzie odpowiadał. Jeżeli ja dysponował bym taką kwotą to wybrałbym tego Samsunga co poleciłem wcześniej ponieważ jego obraz najbardziej mi się podoba ale to tylko moje prywatne odczucie.

Idź do sklepu, sprawdź, wybierz - tak będzie najlepiej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MekPrzemasMek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

750-tka posiada obsługę Wi-Fi tylko musisz dokupić adapter ponieważ nie ma go w zestawie (tak jest napisane na stronie ale lepiej zapytaj się w sklepie bo czasami zdarzają się błędy w opisie jak i w dostarczonych akcesoriach) a wygląda on tak:

http://www.euro.com.pl/transmisja-audio-wideo-wifi/lg-an-wf100.bhtml

Co do pilota to nie masz czego żałować bo kosztuje on 160zł. Jeżeli tak Ci na nim zależy to możesz go dokupić, jeżeli sam TV bierzesz na raty to akcesoria możesz też wrzucić w system ratalny razem z odbiornikiem.

http://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne/lg-an-mr200-magic-motion.bhtml#opis

Jeżeli chciałbyś doposażyć TV w pilot Magic Motion i adapter Wi-Fi to łączna ich cena wynosi 400zł. Porównując cenę TV + gadgety to i tak dalej nie opłaca się brać 950-tki płacąc 1200zł za funkcję Wireless AV Link no i do jej używania także musisz dokupić nietani mediabox.

Edytowane przez MekPrzemasMek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to 750-ka ma 2 wejscia usb wiec spokojnie mógłbym jednoczesnie miec podpietego adaptera wi-fi jak i dysk zewnetrzny usb:)

 

W takim razie ostatnie pytanka bo widze ze ogarniasz dobrze ten model tv:

 

Zauwazylem ze 750-ka nie posiada opcji Real Cinema, ktory pozwala na ogladanie filmow w kinowych 24 klatkach na sekunde a nie 25 - czy to jest bardzo wazna opcja i ma jaki kolwiek wplyw na plynnosc ogladania filmu badz innych kwestii jak np smuzenia (ghostingu) badz innych przykrych opcji?

 

PS. Ta 750-ka to model z 2011 roku prawda? :)

 

Ps2. Moze glupie pytanie ale czy w tej 750-ce bede mogl normalnie podlaczyc sluchawki- jest wejscie na nie?:]

 

PS3. Zeby juz nie zawracac tylka odrazu tez spytam o najlepsze mozliwe okulary 3d do tej 750-ki? Moze LG AG-S250?? czy sa moze jeszcze jakies lepsze? Orientujecie sie moze jaki model okularow jest dolaczany wlasnie do tej 750-ki?

 

Wiecej nie zawracam glowy i jestem bardzo wdzieczny za wszelie rady, jutro skocze obejrzec w euro tv w akcji, prosze abyscie tylko dali mi odp na te powyzsze 4 kwestie i bedzie dla mnie jase ktory tv brac:) Dzieki jeszcze raz i pzdr:)

 

PS4. I jeszcze jedno malutkie pytanko przypomnailo mi sie, jesli chodzi o odbijanie sie swiatla np z okien w dzien w plazmach to czy np tak Panasonic z podobnej polki bedzie w tym temacie lepszy ( tzn beda takie odbijania mniej widoczne ) czy raczej nie ma to zupelnie znaczenia i nie ma roznic ???

 

Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

- 750-tka posiada funkcję 24p Real Cinema.

- jest to model na rok 2011, 2012.

- nie mam pojęcia ale wydaje mi się, że nie.

- z tego co się orientuje to tylko te się nadają i jak się nie mylę to one też są dołączone do TV.

- nie wiem widziałem te TV tylko w sklepie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...