Skocz do zawartości

Dylemat 9800gt czy 4850?


Recommended Posts

podepne sie pod temat, bo mam podobny problem, ale dotyczy on radka 4850 i 9800GTX+

 

niedługo finalizuje składanie kompa... i właściwie pewnym było, że w moje łapy wpadnie 4850 1Gb, póki nagle nie pojawił sie ten gtx+ (1gb)

 

czytam różne testy na zagranicznych stronach, tabelki pierdoły i na łeb dostaję...

karty są porównywalne wydajnościowo, mają inne chłodzenia, ale gf jest opisywany jakoś tak bez entuzjazmu :mrgreen:

 

chodzi mi przede wszystkim o machine do grania, ale także do codziennych zajęć (muza, net, różne programy, trochę grafa itd.), co ostatecznie wybrać :P

fundusz mam ograniczony a i tak nie zmieścił sie w planowanej sumie ;)

 

nowy konfig w skrócie

msi p35 f

e8400

wd 640

pentagram 500w

 

 

ps. co myślicie o kartach kręconych fabrycznie? lepiej brać takiego radka OC czy ze standardowym taktowaniem?

Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman

 

GeForce 9800 GTX+ Gigabyte 1GB 2xDVI (PCI-E)

Link to post
Share on other sites

ps. co myślicie o kartach kręconych fabrycznie? lepiej brać takiego radka OC czy ze standardowym taktowaniem?

Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman

 

GeForce 9800 GTX+ Gigabyte 1GB 2xDVI (PCI-E)

Ja bym nie przepłacał za podniesione zegary, zawsze można samemu podnieść, no ale jak kto woli :|
Link to post
Share on other sites

pilz-e - chociaż nie przyglądałem się aż tak tym kartom myślę że na + dla 9800gtx+ wypada na chwilę obecną PhysiX który "podobno" podnosi niekiedy wydajność w tytułach go obsługujących. No ale jeszcze raz, czytaj recenzje, czytaj i wybieraj :P

Zależy także jakie wersje chcesz kupić, czy "refery" czy ze zmienionym chłodzeniem.

(ja idę spać bo już coś plączę ;)

Link to post
Share on other sites

tyle, że ten podkręcony zotac jest właśnie... NAJTAŃSZY na komputroszu :|

(w ogóle czy zotac ma dobre chłodzenie, w miarę ciche? nie zależy mi nawet żeby żaden dźwięk nie wydobywał sie z budy, byle to nie działało jak 'traktor')

teraz mam złomik, 3 wentylatory w budzie i jest strawnie jeśli chodzi o głośność :P

 

każdy inaczej radzi, bo kto sie bardziej zna to ma swoje zdanie i nagle wypalają mi że korzystniej było by wziąć nawet 4870 Gigabyte 512MB ;) też 'trochę' sie znam, ale już mi sie rzygać chce i marzę o finalnym produkcie :mrgreen:

chyba nie ma sensu przepłacać, bo na razie mam monitor 17" flatron, czyli max rozdzielka to 1280 (zmienię za jakiś czas dlatego myśle o czymś z góry mocniejszym) i właściwie gry na obu radkach przy takich rozdzielkach mają porównywalną ilość fpsów, 4850 dopiero wymięka na wyższych rozdzielczościach... więc chyba nie będę na chama gonić za tą 'technologią' a za jakiś czas sie pomyśli :geek: a tymczasem mój wybór padnie raczej na r4850

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...