Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem pamięci 1066MHz


Recommended Posts

Witajcie :)

 

Ostatnimi czasy zupgrade'owałem sobie pamięć w komputerze DDR2 @533Mhz -> DDR2 @1066MHz.

 

Nowe pamięci to DD2 Kingston HyperX T1 2x2Gb @1066Mhz-2.2V.

 

Płyta główna jaką posiadam to GIGABYTE GA-G31-S2L, a procesor do tego to Intel Q6600.

 

Mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie uruchomić pamięci z pełną predkościa, aby wszystko działało stabilnie. Jestem troche mało obeznany w eventualnym OC i ustawianiu napięć itp, bo pewnie o to tu się będzie rozchodzić.

 

W specyfikacji płyty jest napisane iż obsługuje pamięci 1066MHz ale po OC, po informacji z supportu GIGABYTE'a dowiedziałęm się, że chodzi tu o manualne ustawienie szyny tak aby pamieci chodziły z taka prędkościa.

 

Szynę obecnie mam ustawioną na FSB@355Mhz co daje 3.19Ghz (1.35V) na procesorze, a w secji M.I.T. Overclocking na płycie przy ratio związanym z prędkością RAM mam ustawione 2.5, co daje mi 888Mhz pokazywaną w BIOSie, CPU-z jako DRAM Freq pokazuje 443Mhz. Napięcie na DRAM jest podniesione do wymaganych 2.2V, niestety więcej już nie mam możliwości ustawić, płyta główna nie mam takiej opcji.

 

 

Przy ustawieniu takiego FSB aby pamięci miały 1066Mhz, komputer startuje, ale do ładowania systemu nawet nie dochodzi, bo zamarza, zero reakcji, przy próbie wejścia do biosu, też się zdarza, ze go zamrozi i dopiero zworka CLR CMOS pomaga. Przy ustawieniu dla pamiecie 1066MHz, procesor działa w okolicach 3GHz, bo wtedy mnożnik dla pamięci mam 3.0.

 

 

Prosiłbym o rade jak wszystko poprawnie ustawić aby w pełni uruchomić te pamięci. Na forach w internecie widziałem czy to w stopkach (w specyfikacjach sprzętu użytkowników), czy w tematach z pytaniami czy te pamięci się uruchomią z 1066Mhz na tej płycie głównej odpowiedzi, że ludzie posiadają dokładnie taką konfigurację MOBO + RAM i wszystko chodzi stabilnie.

 

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

 

Ps. do moderatorów: mam nadzieję, że w dobrym dziale umieściłem temat, nie dotyczy on podkręcania wg mnie, bo nie odnośi się do zwiększania możliwości sprzętu poza to co producent napisał w specyfikacji. Mam nadzieję, że dobrze to rozumiem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...