Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Link w animacji menu nie chce działać - FLASH

flash link animacja problem pomoc Actionscript

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MysteriousSandCat003

MysteriousSandCat003
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 13:20

Witam!

Mam dosyć błahy problem, aczkolwiek nie mam skąd uzyskać pomocy w tym temacie. Chodzi o flasha. Jestem uczniem i na projekt mam stworzyć stronę internetową, wszystko już mam, pozostało już tylko zrobienie menu we flashu i tu napotkałem trudności. Po paru godzinach postanowiłem zapytać kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Dosyć trudno to wyjaśnić, dlatego w linku (http://www.przeklej....la-003ada4ha1dc

) daje projekt. Wiem, że może kogoś śmieszyć takie coś, ale jak na razie dla mnie jest to zapora nie do pokonania (ciągle się czegoś uczę

Dołączona grafika

).

Problem polega na tym, że w animacji w pliku ("Symbol 2") nie działa linkowanie. W Actions wpisuję

on (release) {

getURL("http://www.wp.pl", "_blank");

}

oczywiście adres wp to tylko tester odnośnika. Co ciekawe ten sam button w innym pliku z Actions takim samym działa. Myślę, że coś może blokować tą akcję. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś doświadczony i pomoże mi w tym problemie. Ewentualnie przebuduję trochę stronę, bo na razie utknąłem, chyba, że ktoś poradzi w czym problem, albo zaproponuje inne rozwiązanie.

Proszę o szybką pomoc,

Pozdrawiam Ptasx

EDIT:
Wie ktoś jak można zastąpić tą komendę? To ona (cała) blokuje button:

stop();
this.onRollOver = function () {
gotoAndPlay ("on");
}
this.onRollOut = function () {
gotoAndPlay ("off");
}

Bardzo proszę o pomoc.

Użytkownik MysteriousSandCat003 edytował ten post 30 grudzień 2011 - 13:20

• 0

#2 orbik

orbik
  • Nałogowiec

• 1571 postów
  • GG:6470978
  • Miejscowość:Kraków
  • 3DMark 06:-1

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:31

te dwie funkcje ktore tam masz powoduja animacje Twojej srodkowej czesci. Jesli je usuniesz nie beda sie animowac. "on", "off" to etykieta klatki do ktorej przy danej akcji przechodzi i rozpoczyna sie animacja
Jak wroce do domu to to przejze i Ci pomoge, teraz nie mam dostepu do flasha.

Pozdrawiam

natomiast jesli to nie tyczy sie animacji menu tylko buttona to mozesz dodac tak samo akcje

this.onPress = function()
{
getURL("http://www.wp.pl", "_blank");
}

SPRAWDZILEM NA PORTABLE CS5
dopisz przy tamtych funkcjach to co Ci napisalem

Użytkownik orbik edytował ten post 30 grudzień 2011 - 15:50

• 1

#3 MysteriousSandCat003

MysteriousSandCat003
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 18:28

Tzn chodzi o to, że tak jak tam widać są zakładki i każda zakładka bd miała jeszcze linki, tak jak tam home, stwierdziłem, że nie będę robił do nich animacji póki nie rozwiążę problemu. Np software bd miała 3 linki, a hardware 6. Nie znam się na flashu, tą komendę:
stop();
this.onRollOver = function () {
gotoAndPlay ("on");
}
this.onRollOut = function () {
gotoAndPlay ("off");
}
​ wziąłem z kursu flash CS3 zrobionego przez Pana Grzegorza Roga z Eduweb. Nie sądziłem, że to zablokuje linkowanie. Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Jakaś siatka buttonów? (już nawet bez animacji)

Ktoś mógłby ewentualnie indywidualnie (najlepiej na gg: 33429356)mi pomóc? Naprawdę, będę bardzo wdzięczny.

Użytkownik MysteriousSandCat003 edytował ten post 30 grudzień 2011 - 18:35

• 0

#4 orbik

orbik
  • Nałogowiec

• 1571 postów
  • GG:6470978
  • Miejscowość:Kraków
  • 3DMark 06:-1

Napisano 30 grudzień 2011 - 23:02

przeciez wyslalem Ci gotowy fragment koty nie przeszkadza w tym ze jest animacja
  • 1

#5 MysteriousSandCat003

MysteriousSandCat003
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 23:41

O Boże.. Przepraszam, myślałem, że to do tego pierwszego. Tak czy inaczej, działa, Uprzejmie dziękuję. :)

Temat do zamknięcia

Użytkownik MysteriousSandCat003 edytował ten post 30 grudzień 2011 - 23:42

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: flash, link, animacja, problem, pomoc, Actionscript

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych